Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Regeneracja przedniego i tylnego zawieszenia Komar, Romet - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Giełda (/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Dział: Usługi (/forumdisplay.php?fid=202)
+---- Dział: Wykonam (/forumdisplay.php?fid=216)
+---- Wątek: Regeneracja przedniego i tylnego zawieszenia Komar, Romet (/showthread.php?tid=39287)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


RE: Regeneracja przedniego i tylnego zawieszenia Komar, Romet - gregorian2008 - 03-01-2019 00:24:04

na zdjeciach znalezionych na necie niestety jest prawdpodobnie blotnik cos na wzor sztywniaka ale za duzo jego wisi za klem i kiepsko to wyglada mam inny pomysł i zobaczymy jak to wyjdzie z czasem


RE: Regeneracja przedniego i tylnego zawieszenia Komar, Romet - tommy - 03-01-2019 16:15:44

Najlepszym rozwiązaniem byłby oryginalny błotnik z Pegaza, choćby ze względu na rozmiar koła. Nie sądzę aby producent specjalnie do tańszej wersji Pegaza produkował nowy błotnik.

Przyjrzałem się dostępnym zdjęciom i moim zdaniem błotnik z tyłu odstaje od koła bardziej niż standartowo w Pegazach, może być, że zakładali błotnik od sztywniaka.

ale na folderze z poprzedniej strony błotnik już tak nie odstaje i wygląda jak standart z Pegaza

Ktoś tu kiedyś się pochwalił siedemsetpiątką http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=40494
ale nie wydaje mi się żeby to był oryginał ze względu na dziwnie zespawane tylne zawieszenie i brak tabliczki i numerów
ale jest tam założony błotnik z Pegaza z tyłu i wydaje się że jest ok.


RE: Regeneracja przedniego i tylnego zawieszenia Komar, Romet - joozek - 03-01-2019 17:48:06

Na zachowanych starych zdjęciach, też te błotniki wyglądają jak od sztywniaka. Myślę, że gdyby je podciąć od dołu po luku i podgiąć do środka (zbiornik zasłoni ew niedokładności) będzie wyglądać dobrze.



Co do oryginałów - byłoby najlepiej Smile kwestia tylko starych ew nowych otworów.


RE: Regeneracja przedniego i tylnego zawieszenia Komar, Romet - Dawdzio - 03-01-2019 19:09:50

Co do zdjęć, to nie musisz aż tak korzystać ze starych:
http://www.jacomoto.prv.pl/

Chyba, że motorydwan był oparty o konstrukcję podobną, ale nie identyczną (na to wskazuje tylny błotnik). Może 705 miał pomóc wykorzystać niepotrzebny już zapas sztywnych zawieszeń do Komara.


RE: Regeneracja przedniego i tylnego zawieszenia Komar, Romet - joozek - 03-01-2019 19:40:52

(03-01-2019 19:09:50)Dawdzio napisał(a):  Co do zdjęć, to nie musisz aż tak korzystać ze starych:
http://www.jacomoto.prv.pl/

eee tam, Jacek zapomniał o modelu 705 Confused\


RE: Regeneracja przedniego i tylnego zawieszenia Komar, Romet - Dawdzio - 03-01-2019 19:52:42

Aj, bo do kitu ta nowa strona, całość po jednym linku, a na telefonie to już całkiem jakby się po tłuczonym szkle czołgać. Poprzednia była znacznie lepsza.

Chodziło mi o "motorowy wózek dostawczy typ 750 Rydwan". Ma on sztywne tylne zawieszenie, ale błotnik jest mały.


RE: Regeneracja przedniego i tylnego zawieszenia Komar, Romet - gregorian2008 - 04-01-2019 16:20:28

Aby troszke ostudzić dyskusje na temat błotnika to bedzie prosta. Blotnik bedzie od pegaza fabryczny i tak to wyglada



RE: Regeneracja przedniego i tylnego zawieszenia Komar, Romet - joozek - 04-01-2019 18:36:45

Grzesiu, gdybym do przymiarek miał ten błotnik i kolo z oponą 16, to podciągnąłbym ten trójkąt do góry o jakieś 3, 4 cm.
Wizualnie wzorowałem się na wątku kolegi z forum, który twierdził, że kupił ten model 705. Niestety teraz wiem, że nie było to prawdą, zrobił dokładnie tak jak ja. Dlatego nie miał zdjęć przed renowacją Dodgy
Co do przodu, zapewne jego jak i Twój, pochodzą od modelu 700.
Działaj dalej, ciekawe co z tego bedzie, bo chyba projekt kolegi umarł śmiercią naturalną Smile
http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=40494


RE: Regeneracja przedniego i tylnego zawieszenia Komar, Romet - gregorian2008 - 04-01-2019 19:15:29

Po przymiarce przodu kolo jest jk najbardziej dobrze bo tylne kolo jest w powoetrzu co wymogiem jest odpalania. Co do watku kolegi to nie pasuje mi blotnik przedni jak i zawieszenie jest rpbione prawdopodobnie z komara mocowania blotnika powinny isc prosto a ma skierowane do gory


RE: Regeneracja przedniego i tylnego zawieszenia Komar, Romet - maciekbmw2 - 11-01-2019 13:23:07

WITAM czy można u Pana kupić same sprężyny i tulejki lag do motorynki 301 lagi 25mm


RE: Regeneracja przedniego i tylnego zawieszenia Komar, Romet - joozek - 11-01-2019 18:20:58

poszło PW, zapraszam


RE: Regeneracja przedniego i tylnego zawieszenia Komar, Romet - gregorian2008 - 11-01-2019 18:59:16

Kolor 705 bo chyba ktoś pytał sie Smile



RE: Regeneracja przedniego i tylnego zawieszenia Komar, Romet - joozek - 21-01-2019 10:53:38

Niby Pony była "prawie" gotowa, ale brakowało przedniego zawieszenia, a w szczególności samych lag.
Po kilku przesyłkach, tam i z powrotem do galwanizera, w końcu zaakceptowałem ich wygląd Dodgy Dalej to już małe piwo po śniadaniu Tongue




Czas na moje szpilki podnóżków kierowcy, ich gumy i zaślepki nakrętek M10.
Inne niż do tej pory, kształt jak nakrętki ślepe amortyzatorów. Mam nadzieję, że właścicielowi przypadną do gustu.





Można by powiedzieć - front moich robót zakończony Tongue




.... ciągnie wilka do lasu Big Grin


RE: Regeneracja przedniego i tylnego zawieszenia Komar, Romet - joozek - 04-03-2019 11:07:31

Minął miesiąc ... czas na kolejny projekt ... nie, nie, nie mój, dlatego nie zakładam mu osobnego wątku.
Komar 2350 z ... 1974 roku ... takie ma papiery i tabliczkę znamionowa (replika).
Przyglądając się z bliska ramie, widać, że pochodzi od starszego rocznika 72/73. Do tego widelec przedni, bagażnik i błotnik tylny pochodzą z młodszych 76/77 ... no ale ...
Nie lubię takich projektów ... nie dość, że polepiony, to już pomalowany. Tak ... dostałem go tylko do poskładania Confused
Słowo kluczowe ... tylko ... ale weź to wszystko spasuj by nie malować go drugi raz.
Najpierw przedni ogranicznik skrętu ... a jakże ... był ... ale urwany Smile
Moja naprawa ... kilka zdjęć ... widać wszystko.










Rama gotowa, no to dalej poszło sprawnie Smile Gorzej tylko, ze stół roboczy zajęty Smile






A tak rozwiązałem problem nie zaspawanych otworów tylnego błotnika. Mam nadzieję, że właścicielowi się spodoba Smile



Na dziś tyle Smile dodam, że najlepszy patent tej ramy przede mną Huh Angry

Jeszcze jeden Owad, który zrobił się tak jakoś ... przy okazji Big Grin
Kadet ojca naszego kolegi z forum. Gość już nie młody Smile choć młodszy ode mnie Smile kupił sobie tego pizdryka po "remoncie". No i wiadomo ... szybo zorientował się, że to robota tylko na pokaz Blush
Synek w porzo ... postanowił pomóc tacie, ba nawet sfinansować poprawki.
By nie malować wszystkiego od nowa, robimy po taniości ... co? ... widać na zdjęciach.
Podstawowa sprawa to tylny wahacz - latał jak cep Smile przedni widelec - klepany na cegle Smile i tylne amortyzatory od wsk.
Mam nadzieję, że resztę sam pokaże już na koniec Smile






RE: Regeneracja przedniego i tylnego zawieszenia Komar, Romet - joozek - 05-03-2019 11:06:16

Nowa partia zawieszeń wahaczy pchanych do Komara Smile
Cena nie zmienna od lat Smile
ZAPRASZAM