Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Pęknięte mocowanie osi w motorynce/golenie/lagi. - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Zawieszenie, układ hamulcowy, koła (/forumdisplay.php?fid=223)
+--- Wątek: Pęknięte mocowanie osi w motorynce/golenie/lagi. (/showthread.php?tid=39097)



Pęknięte mocowanie osi w motorynce/golenie/lagi. - Tomaszabc - 18-02-2016 20:16:30

Witam, pękło mi mocowanie osi w lagach/goleniach od motorynki.
Czy to się często zdarza Tongue ?
Teraz zastanawiam się czy to spawać (oddam komuś kto się na tym zna) czy kupić od kogoś. Ceny jednak troche wysokie bo dostępność mała.
Spawał ktoś już ten element?

http://imgur.com/0ipDXWa



RE: Pęknięte mocowanie osi w motorynce/golenie/lagi. - Quake96 - 18-02-2016 20:54:33

Ja w Ogarze mam tam spawane lagi i jakoś dają radę. Sam tak 3 lata ponad jeżdżę a nie wiem ile czasu wcześniej ktoś to robił.


RE: Pęknięte mocowanie osi w motorynce/golenie/lagi. - Tomaszabc - 18-02-2016 21:11:14

Noszę się też z takim zamiarem Smile Taniej wyjdzie. Martwiła mnie trochę wytrzymałość takiego rozwiązania (spaw, może TIG albo migomat?) ale skoro jeździsz tak w motocyklu cięższym to looz Big Grin


RE: Pęknięte mocowanie osi w motorynce/golenie/lagi. - borekk17 - 18-02-2016 22:41:52

jak dobrze przetopi to bedzie się trzymać i nic się nie stanie tylko ważne zeby równo przyłozył i spaw nie ściągnął bo może potem lekko ściągać i nierówno opone zużywać


RE: Pęknięte mocowanie osi w motorynce/golenie/lagi. - joozek - 18-02-2016 23:29:22

Pospawaj tigiem drutem z nierdzewki. Wytrzymałość bdb i do tego nie będziesz musiał tego chromować - wystarczy tylko oszlifować i spolerować


RE: Pęknięte mocowanie osi w motorynce/golenie/lagi. - Tomaszabc - 19-02-2016 01:21:21

Znajdę pana Mietka który spawa już od dłuższego czasu i ma firmę, poinformuję go i ważności tego zabiegu i o odpowiednim wynagrodzeniu za które kupi sobie flaszkę ale nie byle jaką tylko finlandii hehe. Nawet mu zaukosować miejsca spawane każę (chyba, że przy TIG-u nie wskazane) Tongue bo to bardzo ważny element.
Na szczęście części idealnie do siebie przylegają bo one po prostu pękły.
Pozdro