Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Patent na założenie gumy na stelaż sztywniak - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Rama, nadwozie, układ wydechowy (/forumdisplay.php?fid=224)
+--- Wątek: Patent na założenie gumy na stelaż sztywniak (/showthread.php?tid=38980)



Patent na założenie gumy na stelaż sztywniak - 175mateusz - 10-02-2016 11:41:16

Cześć macie jakiś sprawdzony sposób na założenie gumy na stelaż siedzenia w sztywniaku? https://www.youtube.com/watch?v=zNQpG5laFmI tak jak na filmiku jest dosyć ciężko może ktoś ma sprawdzony sposóbBig Grin


RE: Patent na założenie gumy na stelaż sztywniak - nie_mientki - 10-02-2016 12:34:33

W życiu nie miałem to się wypowiem.

Polanie ciepłą wodą(albo i czymś w porywach do wrzątku) nie zmiękcza gumy?


RE: Patent na założenie gumy na stelaż sztywniak - 175mateusz - 10-02-2016 13:51:20

zmiekcza zmiekcza:)myslalem ze ktos ma mniej inwazyjny sposob bo u mnie ta rurka stelarza byla spawana na sciance i boje sie ze zacznie pekacSad


RE: Patent na założenie gumy na stelaż sztywniak - rommel - 10-02-2016 14:04:14

Kiedyś przy zakładaniu takiej gumy w siedzeniu do Żaka jeden z drutów stelaża pękłUndecided

a co do metody zakładania to chyba ta z filmiku jest najlepsza i najłatwiejsza


RE: Patent na założenie gumy na stelaż sztywniak - Kanilox - 10-02-2016 14:21:03

Słyszałem też że użycie mydła lub smaru do opon ułatwia zakładanie tego.


RE: Patent na założenie gumy na stelaż sztywniak - joozek - 10-02-2016 23:50:14

Przecież sprzedałem Ci mój patent z manetkami Big Grin
W tym wieku i nie umisz sobie poradzić z jakąś tam gumką Big Grin
Porady na forum? tak publicznie?
wstydziłbyś się Big Grin


RE: Patent na założenie gumy na stelaż sztywniak - 175mateusz - 12-02-2016 19:23:11

Dziś jeszcze raz będę stosował Twój patent na "jakąś tam gumkę":)


RE: Patent na założenie gumy na stelaż sztywniak - 175mateusz - 13-02-2016 10:40:36

Guma założona. Dla potomnych napiszę jak to najlepiej zrobićSmile włożyć gumę do miski zalać wrzącą wodą tak żeby ją zakryło. Ja trzymałem ją jakieś 5-10min. Na filmiku jest już cały stelaż nałożony na rurkę. Ja nie zakładałem całego stelaża bo przy ciągnięciu ugina się na sprężynie. Wziąłem sam stelaż siedzenia wkręciłem w imadło tylną rurkę posmarowałem płynem do naczyń i wskoczyło. Oczywiście trzeba użyć przy tym trochę siłySmile