Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Witam - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Chłopcy Rometowcy (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Powitalnia (/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Wątek: Witam (/showthread.php?tid=38929)



Witam - MarekW - 06-02-2016 02:44:18

Witam wszystkich. Wielu może to zdziwi dlaczego się zalogowałem na forum ale niestety na obecną chwilę nie posiadam żadnego Rometa. Jest to moje małe marzenie żeby posiadać taką maszynkę jeszcze z lat gdy chodziłem do podstawówki. Kiedyś wujek pokazał mi swojego Simsona i wtedy zapaliła się we mnie taka mała iskierka. Niestety nie miałem na tamtą chwilę ani karty motorowerowej ani funduszy. Gdy udało mi się wyrobić kartę motorowerową niestety nadal nie mogłem spełnić swojego marzenia. Teraz chciałbym to zmienić. Czytam bardzo dużo, zbieram informacje (techniczne, dotyczące konserwacji i inne), Wasze forum to niezłe źródło informacji o Rometach Smile
Moim zdaniem to świetna sprawa co robicie jako ogół społeczności chłopcyrometowcy.pl Smile
Wracając do mnie to moim obecnym faworytem którego najprawdopodobniej będę szukał jest Romet Ogar 205 (ale może się to zmieni Tongue ) Niestety jest jeszcze jedna rzecz która mnie trochę hamuje w całym przedsięwzięciu - nigdy nie jeździłem na takim sprzęcie. Umiejętności manualnych trochę mam więc myślę że z ewentualnym remontem sobie poradzę ale najpierw trzeba nabyć tego pierwszego Rometa Smile
Pozdrawiam


RE: Witam - Blusik - 06-02-2016 03:01:43

Witamy na forum


RE: Witam - MZtkowicz - 06-02-2016 12:25:07

Witaj na forum Smile
Na pewno znajdziesz dla siebie jakiegoś Romecika Wink


RE: Witam - Petronas - 06-02-2016 13:24:54

Cześć, na Romecie nie da się nie umieć jeździć Big Grin


RE: Witam - Semmao - 06-02-2016 13:30:32

Czołem, witamy Marku!

Życzymy powodzenia! Smile Rometa jak dobrze poszukasz można nabyć niewielkim nakładam, a później remont już możesz rozłożyć jak chcesz.

Pamiętaj przy kupnie, żeby sprawdzać nr ramy z nr w dowodzie! To najczęstszy problem wśród naszych 50-tek! Smile


RE: Witam - MarekW - 06-02-2016 14:40:04

Dzięki za miłe przywitanie Smile Odnośnie zakupu Rometa to już sobie poczytałem na co zwracać uwagę przy zakupie. Może to być śmieszne ale trochę mnie przerażają ceny Rometów w stosunku do ich jakości ( o dziwo ceny Rometów na olx sięgają nawet 2500 zł) a ja bym wolał wydać nie więcej jak 600 i wyremontować. Niestety motorki do 500 - 600 zł rzadko mają papiery z tego co widzę...
Pozdrawiam


RE: Witam - dociox - 06-02-2016 22:29:21

Witamy Serdecznie Smile
Na pewno pomożemy Ci znaleźć tego wymarzonego ogarka Wink


RE: Witam - Semmao - 06-02-2016 23:44:14

(06-02-2016 14:40:04)MarekW napisał(a):  Może to być śmieszne ale trochę mnie przerażają ceny Rometów w stosunku do ich jakości ( o dziwo ceny Rometów na olx sięgają nawet 2500 zł) a ja bym wolał wydać nie więcej jak 600 i wyremontować. Niestety motorki do 500 - 600 zł rzadko mają papiery z tego co widzę...
Pozdrawiam

Bo ludzie już je mają za niewiadomo jakie kąski Smile ale jak dobrze poszukasz, to kupisz za 300zł z papierami, ja tak nabywałem większość moich.

Generalnie szykuj się na wydatek ok 1000zł razem z remontem.

Ja mojego ulubionego znalazłem tak: wydrukowałe ogłoszenia typu "KUPIĘ MOROROWER KOMAR / ROMET, rozważę każdą propozycję" i zoastawiałem kontakt do siebie. Rozwieszałem je na gminnch tablicach, albo lepiej - pytałem w lokalnych sklepach na wsiach, czy na drzwiach mogę (tam najwięcej ludzi się jednak kręci Smile ). Tak dostałem kilka dobrych telefonów i powyciągałem za półdarmo sprzęty ze stodół. 200zł za Sporta (bez papierów), dokumenty od POLO za 50zł też się trafiły Tongue itp itd

powodzenia!


RE: Witam - Komar_126 - 07-02-2016 00:15:25

Witaj, cześć i czołem! Big Grin Powodzenia! Big Grin


RE: Witam - kacperszkudlarek - 07-02-2016 20:09:06

siemano Smile