Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Czy to wystarczy do rejestracji ? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Dokumenty (/forumdisplay.php?fid=101)
+--- Wątek: Czy to wystarczy do rejestracji ? (/showthread.php?tid=38577)

Strony: 1 2


Czy to wystarczy do rejestracji ? - Tomaszabc - 14-01-2016 21:43:02

Witam, zwracam się z prośbą o ocenę, czy będzie możliwość rejestracji motorynki z linka:
http://olx.pl/oferta/motorynka-czesci-pilne-CID5-IDb1hVx.html#c4c882d806

"Witam.Sprzedam sprawną motorynkę. Kultowy pojazd z PRL-u. Do motorynki dorzucam drugą ramę i skrzynkę części. Do obu ram posiadam stare dowody myślę że dało by się to zarejestrować. Istnieje opcja zamiany za Minska 125 lub wsk125 kompletne z papierami w stanie obojętnym. Mogę sprawną motorynkę sprzedać za 750 zł, a części za 250 zł za cały komplet ze zdjęć. Proszę dzwonić."

Rozumiem, że nikt nie jest wróżką i nie powie mi na 100% ale liczę na jakieś podpowiedzi, o co pytać, na co zwracać uwagę przy zakupie żeby to później zarejestrować.

Sprawdziłbym to wszystko sam na forum ale niestety zbliża się sesja i nie mam czasu się po nosie podrapać.
Pozdrawiam


RE: Czy to wystarczy do rejestracji ? - JGNZM - 14-01-2016 21:47:57

1000 zł... Ja bym tego nawet nie brał. Do rejestracji musisz mieć OC. Przegląd to mniejsza. I najważniejsze - WSZYSTKIE umowy od właściciela WPISANEGO w dowód aż do ciebie!


RE: Czy to wystarczy do rejestracji ? - Tomasz-pr110 - 14-01-2016 21:52:01

Zależy jeszcze czy dowody są od tych Motorynek czy po prostu jakieś dowody od Rometów, gdzie nawet numery się nie zgadzają. Także o to też zapytaj.


RE: Czy to wystarczy do rejestracji ? - Tomaszabc - 14-01-2016 22:06:48

Zauważyłem różnicę pomiędzy forum a allegro. Czasem myślę, że na allegro, olx itd ludzie powariowali.
Serio to chciałem motorynkę do remontu. Za samą motorynkę koleś chce 750 zł a reszta to za części i drugą ramę.


RE: Czy to wystarczy do rejestracji ? - tipowg - 14-01-2016 22:17:10

Oc moze sam oplacic/wykupic i warunek rejestracji spelni.

A jeśli chodzi o ceny to tak na allegro ludziskom wiekszosci odbilo a na olx ta choroba zaczyna sie powoli przenosic niestety.

tapatalk


RE: Czy to wystarczy do rejestracji ? - Tomaszabc - 14-01-2016 22:22:51

Pamiętam, że kupiłem 2 lata temu motocykl 125 i miał 2 letnią przerwę w ciągłości OC. Ja zaraz po zakupie mu wykupiłem OC przez internet i nikt o nic nie pytał tylko mi dali.


RE: Czy to wystarczy do rejestracji ? - Supryk - 14-01-2016 22:23:02

zarejestrowac możesz, na zabytek unikat Smile
skoro posiada jakieś dowody (skoro jakieś to pewnie nie śa na niego) i nie wspomnial o umowach - nie do zarejestrowania normalną drogą.


RE: Czy to wystarczy do rejestracji ? - Rafku - 14-01-2016 22:32:06

(14-01-2016 22:23:02)Supryk napisał(a):  i nie wspomnial o umowach - nie do zarejestrowania normalną drogą.
No, ale zawsze można tą normalną drogę 'wybrać'. Szkoda, że ty nie mogłeś mi pomóc, no ale, no właśnie - nie wiem dlaczego nawet nie dostałem odpowiedzi na PW. Ludzie. Facepalm2



Co do Ciebie kolego, to musisz dokładnie sprawdzić numery jakie masz w dowodach, i na główkach ramy - to pierwsza podstawowa sprawa.

Drugą rzeczą jest tak jak już napisali umowa kupna sprzedaży, zwróć uwagę, czy są wszystkie umowy, a jakby nie było, to ja bym się wstrzymał z kupnem i pochodził, popytał, podowiadywał się, że można by było te umowy pospisywać, bo może być tak, że właścicielem z dowodu jest sąsiad, który pójdzie na taki układ.

Może też być tak, że właściciel z dowodu mieszka na drugim końcu polski, wtedy jest już problem, ja ten problem mam sam, właściciel mojej jest z Włocławka, jakoś czarno to widzę, jechać 350km i nawet nie wiedzieć czy wszystko pójdzie gładko, bo to wszystko zależy od ludzi...


RE: Czy to wystarczy do rejestracji ? - Tomaszabc - 14-01-2016 22:32:07

Pewnie nie na niego, też tak myślę. Na smsa nie odpisał jeszcze. Chyba to bez sensu


RE: Czy to wystarczy do rejestracji ? - Halski - 14-01-2016 22:38:31

Na unikat też trzeba miec normalną umowę kupna-sprzedaży.


RE: Czy to wystarczy do rejestracji ? - gregorian2008 - 14-01-2016 22:44:50

nie warta zachodu


RE: Czy to wystarczy do rejestracji ? - Tomaszabc - 14-01-2016 22:50:04

spoko dzięki. Jak myślicie, ile rozsądnie może kosztować motorynka na chodzie ze słabym lakierem i z małymi rzeczami do poprawki z papierami potrzebnymi do rejestracji? Nie musi mieć oc


RE: Czy to wystarczy do rejestracji ? - Supryk - 14-01-2016 23:08:14

(14-01-2016 22:32:06)Rafku napisał(a):  
(14-01-2016 22:23:02)Supryk napisał(a):  i nie wspomnial o umowach - nie do zarejestrowania normalną drogą.
No, ale zawsze można tą normalną drogę 'wybrać'. Szkoda, że ty nie mogłeś mi pomóc, no ale, no właśnie - nie wiem dlaczego nawet nie dostałem odpowiedzi na PW. Ludzie. Facepalm2

Dobra sory ze już nie w temacie
ja Ci odpisalem na Twoje PW


RE: Czy to wystarczy do rejestracji ? - Tomaszabc - 14-01-2016 23:15:21

Rafał, może być, że właściciel zażąda zwrotu własności Tongue

źle to zabrzmiało, zwrotu własności tylko w świetle prawa a nie rozsądku


RE: Czy to wystarczy do rejestracji ? - Rafku - 14-01-2016 23:50:22

(14-01-2016 23:08:14)Supryk napisał(a):  ja Ci odpisalem na Twoje PW

Potwierdzam, zwracam honor i mogę zostać zlinczowany

Po prostu przeoczyłem wiadomość kolegi.

Co do dalszej części tematu - taka motorynka teraz pewnie coś koło 600-700zł? To zależy też od województwa w jakim kupujesz