Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[Pegaz] Romet Pegaz 705 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Wątek: [Pegaz] Romet Pegaz 705 (/showthread.php?tid=38414)



Romet Pegaz 705 - Majerano - 03-01-2016 15:00:55

Cześć.

Czy ktoś posiada wiedzę lub cały motorower Pegaz 705? Czy ktoś posiada jakieś zdjęcia ale wyraźne współczesne bo stare zdjęcia w internecie są?
Czy może z nim być tak jak z 50 T-3 że niby był ale go nie było?
Czy da się do zwykłego 700 wsadzić zawieszenie od komara sztywniaka?



Pozdrawiam Przemek Smile


RE: Romet Pegaz 705 - joozek - 03-01-2016 15:25:41

Też mnie to nęciło Big Grin można by było się pokusić. Niestety jeśli chodzi o górne mocowanie to jeszcze jak cię mogę, ale dół trzeba by dużo przerabiać. Do tego musisz pamiętać, że Pegaz miał koła 16 cali, a Komar 19. Nie wystarczy więc wstawienie tylko tylnego "wahacza" od Komara.
sam popatrz. Zastanawiałem się też, czy przód w 700/705 też pochodził od Komara z obniżonym błotnikiem, czy zaprojektowano pod koło 16".





RE: Romet Pegaz 705 - Emikel - 03-01-2016 16:33:09

(03-01-2016 15:00:55)przemocha napisał(a):  Cześć.

Czy ktoś posiada wiedzę lub cały motorower Pegaz 705? Czy ktoś posiada jakieś zdjęcia ale wyraźne współczesne bo stare zdjęcia w internecie są?
Czy może z nim być tak jak z 50 T-3 że niby był ale go nie było?
Czy da się do zwykłego 700 wsadzić zawieszenie od komara sztywniaka?

Wiem kto posiada, zdjęcia on nie ma na razie i nie chce robić. Dostałem reprymendę aby nie mówić o tym że on go ma więc wybacz ale nie powiem kto to jest. :/
Pegaz ten był, istniał, właśnie ten typek go ma i to nie żadna sklejka tylko oryginalna 705.
Tak da się to jest te same zawieszenie(przednie) co w komarze, jedynie ma mocowanie na błotnik niżej, oraz ma mocowanie na lampę że tak powiem nowego typu. Wiem bo mam i komara i pegaza.
Jeżeli chodzi o tylne widełki to wg. mnie diametralnie się różniły więc raczej nie ma szans na podpasowanie od sztywnego.

Co do 705'tki to będzie miał premierę na naszym forum jakoś w maju Wink I jestem jedyną osobą która wie(według właściciela) o jego istnieniu po za jego właścicielem więc czuję się dumny Big Grin


RE: Romet Pegaz 705 - Majerano - 03-01-2016 17:54:41

A więc czekamy do maja Big Grin