Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Umowa sprzedaży - podpisywać? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Pytania (/forumdisplay.php?fid=102)
+--- Wątek: Umowa sprzedaży - podpisywać? (/showthread.php?tid=38382)



Umowa sprzedaży - podpisywać? - Motorowerzystka - 01-01-2016 15:23:02

Hej, sprzedaję Komara i mam obawy co do podpisania umowy... Byłam kiedyś w WK z numerami ramy, poprosiłam o to żeby sprawdzili czy jest zarejestrowany. Powiedzieli że nie mają go w ewidencji. I kupujący w umowie napisał że: "Pojazd nie był nigdy zarejestrowany". Czy jeśli podpiszę umowę, a okaże się że jednak był gdzieś zarejestrowany (bo kupujący chce go zarejestrować) to czy nie będę miała przez to problemów, bo naprawdę mi one nie potrzebne... Proszę o odpowiedzi.


RE: Umowa sprzedaży - podpisywać? - tipowg - 01-01-2016 15:28:30

Zasada jest taka ze ty stwierdzasz ze nie byl rejestrowany zgodnie z twoja wiedza. Watpie zeby gdzies wyplynelo nawet jak by byl kiedys zarejestrowany poniewaz oni praktycznie nic nie wiedza o pojazdach ewidencjinowanych przed 2000 rokiem

tapatalk


RE: Umowa sprzedaży - podpisywać? - Halski - 01-01-2016 15:48:21

Nie do końca jest tak jak napisał Łukasz. Wszystko zależy od WK. Moje moto z 1980 było w ich systemie informatycznym a w archiwum odnaleźli nawet jawę z 1974 roku; tylko trzeba chcieć. Druga sprawa to to, że sporo dokumentacji "zaginęło" kiedy były przekazywane z gmin do powiatów.
Ania z takimi sprawami najlepiej jest występować na piśmie - wtedy muszą się ustosunkować.


RE: Umowa sprzedaży - podpisywać? - heli126 - 01-01-2016 16:35:42

Moim zdaniem lepiej nie wpisywać na umowie adnotacji, których nie jest się pewnym.

Często dane starych pojazdów znajdują się tylko w rejestrach, jakie wypisywano ręcznie i stąd trudno odszukać motorower w systemie elektronicznym.

Natomiast w rejestrach ręcznych pojazdy zwykle były wpisywane wg numerów rejestracyjnych, więc szukanie po numerze ramy zajęłoby mnóstwo czasu.


RE: Umowa sprzedaży - podpisywać? - Kanilox - 02-01-2016 00:38:45

Jeśli jest bez papierów to nie podpisuj umowy. A jeśli kupujący się upiera to zmień kupującego.


RE: Umowa sprzedaży - podpisywać? - Semmao - 02-01-2016 08:03:50

Najlepiej nie dawać takiej adnotacji w umowie. To, że nie ma go w systemie to nie znaczy, że nie był rejestrowany. Po prostu nie ma go w obecnym systemie informatycznym, który był wprowadzany w latach 2000+. Być może wyrejestrowany, a papiery gdzieś tkwią w piwnicy odpowiedniego WK. Bez nr rej się nie dowiesz nic....