Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Chart nie wkręca sie na obroty - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Chart nie wkręca sie na obroty (/showthread.php?tid=38071)



Chart nie wkręca sie na obroty - lxxx20 - 05-12-2015 03:21:23

Witam mam problem z chartem otóż nie wkręca się na wysokie obroty dusi sie strzela prycha myślałem że to gaźnik regulowałem i nic założyłem drugi to samo i tak sprawdzałem na 4 gaźnikach (Bing; 16n3-4; K60B; GM12F) i nic.
No więc drugi trop zapłon co do seryjnego zapłonu nie mam pewności wiem że iskra jest i pali ale nie wkręca się na obroty. Jak każdy użytkownik charta wie zapłon to towar deficytowy a że miałem iskrownik i magneto chińskie od skutera to zrobiłem mu zapłon CDI no i co palić pali ale tak samo bez wysokich obrotów. W końcu sprawdziłem na drugim silniku i są te same obiawy więc sam nie wiem ma ktoś jakiś pomysł ? Ja sam obstawiał bym zapłon że jednak nie pasuje mu ten chiński a w seryjnym coś sie zepsuło ale nie wiem co. I powiem szczerze że już jestem zrezygnowany bo włożyłem kupe kasy w niego a przejechałem nim od kiedy go kupiłem koło 60Km.


RE: Chart nie wkręca sie na obroty - VRka :D - 05-12-2015 03:34:21

Wywal te chińskie gów*o o nazwie CDI i wstaw zapłon od charta i wtedy spróbuj


RE: Chart nie wkręca sie na obroty - lxxx20 - 05-12-2015 03:54:07

(05-12-2015 03:34:21)VRka :D napisał(a):  Wywal te chińskie gów*o o nazwie CDI i wstaw zapłon od charta i wtedy spróbuj

Tak jak pisałem na obu zapłonach czy to chińskim czy seryjnym jest to samo tak samo jeśli chodzi o gaźniki 4 gaźniki, 2 różne zapłony i 2 silniki. We wszystkich możliwych konfiguracjach problem pozostaje nie rozwiązany


RE: Chart nie wkręca sie na obroty - VRka :D - 05-12-2015 04:28:21

Nawet po podmienieniu silnika nic się nie zmienia? o.O


RE: Chart nie wkręca sie na obroty - charper - 05-12-2015 08:57:02

modułu nie zmieniałeśBig Grin


RE: Chart nie wkręca sie na obroty - lxxx20 - 05-12-2015 13:00:45

Dokładnie tak nawet na drugim silniku jest to samo więc chyba silnik można wykluczyć, gaźniki wydaje mi się że też ten 16n3-4 i k60b nie mają nawet pół roku teraz kupiłem binga i jest to samo.

No tak modułu nie zmieniałem bo myślałem że jak zrobie zapłon CDI to bd wszystko okey ale nie jest. Co prawda nie instalowałem w nim regulatora napięcia i aku bo dopiero miałem to kupić jak by było okey ale to chyba nie ma znaczenia w chińskim zapłonie


RE: Chart nie wkręca sie na obroty - JGNZM - 05-12-2015 14:27:01

To zmień moduł, on właśnie takie problemy może wykazywać. Kup z Telpoda z Krakowa, oryginalne i na gwarancji rocznej Smile


RE: Chart nie wkręca sie na obroty - bartosz1907 - 05-12-2015 14:35:07

mialem to samo, mulił i mulił - pomogła zmiana odległosci elektrod świecy ( zmniejszenie do 0,35 mm) oraz wymiana modułu


RE: Chart nie wkręca sie na obroty - lxxx20 - 23-01-2016 10:52:33

Witam wszystkich po długiej przerwie ale w końcu udało mi się naprawić charta (wcześniej czasu nie było ). Więc poszedłem za waszymi radami i wymieniłem moduł ale i on nic nie pomógł romet chodził tak jak chodził czyli wcale, przemieniłem cewkę butelkową bez efektów. I już nie wiedziałem co to może być za przyczyna ale logicznie myśląc skoro sam silnik jest w porządku kompresja książkowa wszystko szczelne itd moduł sprawny cewka butelkowa sprawna to musi być iskrownik. No i kupiłem cewkę zasilającą i wyzwalającą wymieniłem i nawet na oko widać że iskra teraz jest mocna wcześniej była ale praktycznie trzeba było kablem wn dotknąć masy teraz na nowych cewkach przeskakuje w odstępie +/- 1cm.



Więc podsumowując przyczyną była słaba iskra, ale która cewka była winna to nie wiem bo wymieniłem od razu obie. Temat do zamknięcia dziekuję wszystkim za pomoc i mam nadzieje że komuś to pomoże.


RE: Chart nie wkręca sie na obroty - Szymek2511 - 07-02-2016 23:55:44

Gdzie kupiłeś cewkę wyzwalającą?


RE: Chart nie wkręca sie na obroty - charper - 08-02-2016 00:22:08

skuterdebica. i skończcie z tymi mitami ze wyzwalająca do charta stówe kosztuje.