Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Potwiedzenie zgłoszenia do rejestru. - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Wątek: Potwiedzenie zgłoszenia do rejestru. (/showthread.php?tid=37958)



Potwiedzenie zgłoszenia do rejestru. - Majerano - 26-11-2015 19:01:44

Cześć.
Otóż znalazły się a raczej znalazł się papier do mojego 2350 tylko że ten papier to ,,potwierdzenie zgłoszenia do rejestru'' - czy mogę na nim legalanie jeździć, opłacić oc i czy mogę zarejestrować komara z tym papierem i oczywiście umową kupna i sprzedarzy (bo niestety dowód rej. zaginął)?


RE: Potwiedzenie zgłoszenia do rejestru. - heli126 - 26-11-2015 19:52:49

Potwierdzenie zgłoszenia do rejestru jest starą formą dowodu rejestracyjnego. Urząd będzie pewnie weryfikował dane z rejestrami, w których niegdyś wpisywano motorowery.

Jeśli masz oryginalną umowę z właścicielem (zakładam, że zył w momencie jej podpisania), którego dane są na potwierdzeniu zgłoszenia do rejestru, tablicę rejestracyjną i zrobione badanie techniczne, nie powinno być problemu z rejestracją.

Gdyby okazało się, że np. właściciel z potwierdzenia zmienił adres zameldowania, urząd może wymagać oświadczenia podpisanego przez tą osobę o tym, że ów adres jest teraz inny.

Ubezpieczenie musisz wykupić najpóźniej w dniu rejestracji, choć najbezpieczniej wykupić je z dniem podpisania umowy, jeśli pojazd nie ma OC.