Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Po włożeniu świecy do silnika komara tłok ciężko chodzi - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Po włożeniu świecy do silnika komara tłok ciężko chodzi (/showthread.php?tid=37671)



Po włożeniu świecy do silnika komara tłok ciężko chodzi - Mechaniór - 06-11-2015 21:06:13

Witam. Tak jak w temacie. Przed włożeniem świecy wszystko jest cacy tłok chodzi dobrze ,ale po włożeniu świecy robi się tak jak by świeca blokowała ujście powietrza z tłoka i kopka chodzi ale "przerywanie" czyli że mogę do pewnego momentu swobodnie poruszyć potem muszę użyć siły bo się blokuje i znowu mogę swobodnie. Proszę o pomoc


RE: Po włożeniu świecy do komara tłok ciężko chodzi - Quake96 - 06-11-2015 21:07:02

To zjawisko, gdy "tłok ciężko chodzi" nazywa się kompresja :F Tak ma być, wszystko gra Big Grin


RE: Po włożeniu świecy do silnika komara tłok ciężko chodzi - Mechaniór - 06-11-2015 21:09:09

Aha no dzięki mam nadzieje że nie będę miał problemów z odpaleniem ;P


RE: Po włożeniu świecy do silnika komara tłok ciężko chodzi - Mironzpomorza - 06-11-2015 21:35:15

Morze krzywy wał jest i magneto o zapłon ociera.


RE: Po włożeniu świecy do silnika komara tłok ciężko chodzi - Mechaniór - 06-11-2015 21:37:49

Już wszystko dobrze jest przed chwilą byłem z tatą w garażu nalaliśmy paliwa z domieszką do wlewu ,ale nie odpalał to prosto na tłok przez głowice i obaj trzymaliśmy żeby nie uciekł i tata pokręcił i silnik z 2 sekundy pochodził i zgasł a przy okazji iskra tatę kopła Wink