Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Chart ,,niszczy świece ,, - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Elektryka (/forumdisplay.php?fid=222)
+--- Wątek: Chart ,,niszczy świece ,, (/showthread.php?tid=37550)



Chart ,,niszczy świece ,, - kamillo23 - 27-10-2015 15:29:39

Witam z przykrością muszę stwierdzić że chart znów nawalił , nie wiem który już raz , ręce opadają ale do żeczy Smile
Chart niszczy mi świece tzn . dostają przebicia
A więc tak pewnego razu padła mi świeca iskra 100 nic szczególnego bo długo na niej jeździłem
Zamontowałem nówkę ngk b7hs jakiś tak ( taką jaką dają do zestawu cylka na allegro) padła po 20km stwierdziłem ok . zdążających się felerne egzświece
Zamontowałem iskrę f95 trochę używana padła po 40km
Następnie kolejną f95 tylko te starej produkcji (znalazłem u ojca w garażu) padła po 3 km

Co jest ? Mam miernik uniwersalny to będę mógł pomierzyć . została mi f 100 na której nie odpalałem bo to ostatnia świeca


RE: Chart ,,niszczy świece ,, - kamillo23 - 27-10-2015 20:04:33

[quote='kamillo23' pid='462694' dateline='1445948979']
Witam z przykrością muszę stwierdzić że chart znów nawalił , nie wiem który już raz , ręce opadają ale do żeczy Smile
Chart niszczy mi świece tzn . dostają przebicia
A więc tak pewnego razu padła mi świeca iskra 100 nic szczególnego bo długo na niej jeździłem
Zamontowałem nówkę ngk b7hs jakiś tak ( taką jaką dają do zestawu cylka na allegro) padła po 20km stwierdziłem ok . zdążają się felerne świece
Zamontowałem iskrę f95 trochę używana padła po 40km
Następnie kolejną f95 tylko te starej produkcji (znalazłem u ojca w garażu) padła po 3 km

Co jest ? Mam miernik uniwersalny to będę mógł pomierzyć . została mi f 100 na której nie odpalałem bo to ostatnia świeca .
Ją mam wrażenie że to albo cewka WN (butelkowa) albo cewka zasilania ale jej opór wynosi 695 więc chyba ok . Prosiłbym o radę bardziej obeznanych w te klocki


RE: Chart ,,niszczy świece ,, - kamillo23 - 29-10-2015 19:41:02

Huh pomoże ktoś ?


RE: Chart ,,niszczy świece ,, - Stachu.G - 29-10-2015 21:20:47

Cewkę butelkową najlepiej podmienić, a zasilającą trzeba sprawdzać zarówno po postoju jak i po jeździe.


RE: Chart ,,niszczy świece ,, - Simon - 29-10-2015 21:43:25

Warto też ściągnąć magneto żeby nie było dyskomfortu magnetycznego przy pomiarach, o czym nie napisał przedmówca.
Od siebie polecam świece Bosha , powiedz w sklepie że interesuje Cię zamiennik iskry f100 Bosha.
U mnie przelatała ponad sezon bez problemu.
Jak znajdę to podam dokładne dane tej co miałem.

To że świece padają może być również wynikiem nieprawidłowej mieszanki paliwowo powietrznej, co może doprowadzać do zalewania świecy, bądź przegrzania, o czym również nie napisał przedmówca.


RE: Chart ,,niszczy świece ,, - kamillo23 - 31-10-2015 10:50:03

Ok a można cewkę butelkową jakiś powierzyć miernikiem czy ma prawidłowe wartości ?


RE: Chart ,,niszczy świece ,, - Jaro5 - 31-10-2015 10:56:56

Da się ,ustaw na multimetrze zakres 2000 ohm i między zaciskiem 1i15 powinieneś mieć około 2ohm oporu.
Jak ją sprawdzić?
Sprawdzamy ją mierząc opór (rezystancję).
Między stykami 1 a 15 opór powinien wynosić kilka omów.
Między stykiem 1 a wyjściem na kabel WN( wysokiego napięcia) powinno być kilka kiloomów ( w moim przypadku 2,23 kilooma - przy dobrej cewce).
Między stykiem 15 a wyjściem na kabel WN również kilka kiloomów( w moim przypadku 2,23 kilooma).
Ja bym szukał przyczyny w mieszance, sprawdź czy po wypaleniu świecy np. nad kuchenką gazową świeca ożyje.