Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Zabezpieczenie - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Wątek: Zabezpieczenie (/showthread.php?tid=37467)



Zabezpieczenie - peterak - 20-10-2015 20:44:59

Witam wszystkich fanatyków tej zacnej firmy. Mam problem, często parkuje w mieście ( Kraków i Wieliczka) co zrobić żeby mi komarka (2352 W) nie ukradli ???Myślałem o zamontowaniu na miejscu włącznika silnika ( na przednim relektorze) stacyjki i zabezpieczeniu kopki kłódką ale nie mam zamiaru niszczyć żadnej części mojej maszyny. Proszę o pomoc!!! Z góry dziękuję !!! Big Grin ;P


RE: Zabezpieczenie - charper - 20-10-2015 20:51:59

Lepiej znajdź kogoś godnego zaufania i stawiaj u niego na podwórku, bo co byś nie wymyslil to i tak mogą ci go w dwóch na busa zaladowac.


RE: Zabezpieczenie - peterak - 20-10-2015 20:59:21

niestety w tej okolicy to nikogo nie mam Sad(((


RE: Zabezpieczenie - kuba65463 - 20-10-2015 21:02:38

Porządna motocyklowa linka stalowa, mocna kłódka i pokrowiec Big Grin
Stawiam tak Rometa pod blokiem :F


RE: Zabezpieczenie - peterak - 20-10-2015 21:04:16

no to chyba tak właśnie zrobię... bo nie widzę wyjścia, a jednak spytam, co powiedzielibyście na zamotowanie takiej stacyjki ? oburzenie czy spk ?


RE: Zabezpieczenie - kuba65463 - 20-10-2015 21:07:30

Wiesz co? Taka stacyjka ma sens jeśli będzie tuż obok cewki (Pominiesz te wsuwki). Bo takie wsuwki można bez problemu odpiąć i odpalić Wink


RE: Zabezpieczenie - Suwmiarka - 15-11-2015 22:08:58

W tej kwestii mam dwa pomysły::
-- wymień oryginalną stacyjkę na taką np od MZ (na kluczyk) - kto będzie chciał ukraść "na zarobek" to i tak ukradnie (drogie auta pełne zabespieczeń kradną a co dopiero Komara), ale możesz ustrzec sięprzed takimi co chcą ukraść "na wygłupy".
-- załóż drugi przełącznik taki jak do świateł "długie-krótkie" jako druga stacyjka
Na pomysł dwóch stacyjek nikt nie wpadnie, więc Ci go nie zapalą np. po to by wypalić benzynę. Zawsze można całkowicie odciąć instalację przy silniku, lecz nie sądzęby tacy złodzieje amatorzy na to wpadli, a żeby Ci go nie zabrali to musisz tak jak koledzy wyżej pisali kłódka itp.


RE: Zabezpieczenie - romek - 15-11-2015 22:12:41

Tyle razy było mówione, że stacyjkę się robi tak, żeby odcinała połaczenie kondensatora z cewką...