Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
ananasowa kaczka - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Inne jednoślady PRLu (/forumdisplay.php?fid=174)
+--- Dział: Inne - Nasze sprzęty (/forumdisplay.php?fid=193)
+--- Wątek: ananasowa kaczka (/showthread.php?tid=37435)

Strony: 1 2 3 4 5 6


RE: ananasowa kaczka - ananas - 27-01-2016 01:51:46

Powiem tak, aluminium, jeśli są wżery i niedoskonalości, to jadę papierami, potem wełną stalową z pastą, potem samymi pastami. Aluminium nie woskuję, bo i tak trzeba co jakiś czas poprawić pastą. Natomiast chromu nigdy, ale to nigdy nie dotykam papierem. Chrom jest bardzo cienki i twardy, przejedziesz papierem to nie dość, że narobisz rys to jeszcze jest szansa, że przebijesz się do podkładu miedzianego. Chrom jadę pastą aluchrom na szmatce, a jak ma spory nalot, to robię drobną wełną stalową z pastą. Wełna stalowa doskonale usuwa wszystkie naloty i brudy i nie rysuje chromu Smile potem mycie i 2 warstwy wosku i jest gitara Tongue


RE: ananasowa kaczka - ananas - 28-01-2016 18:02:32

Zamówiłem właśnie nowe obręcze i chromowane szprychy z Czech, będzie konkret Big Grin


RE: ananasowa kaczka - ananas - 02-02-2016 01:12:51

Ostatnio znowu coś porobiłem. Po pierwsze wylicytowałem na alledrogo osłonę łańcucha starego typu, ciężki temat, no ale się udało. Razem z osłoną na nogi pojedzie do kolegi do spawania (ktoś wyciął dziurę żeby inne amorki się zmieściły) i kaczuszka jedzie do malowania. Jeśli finanse pozwolą będą namalowane oryginalne szparunki Big Grin Mam jedynie dylemat co do koloru, jeszcze nie zdecydowałem czy będzie czarno biała czy czerwono biała. Jeśli miałby być czerwony to tylko jasny, coś jak czerwień meksykańska tylko lekko bardziej pomarańczowa. Poza tym już tylko ostatnie poprawki tłumika, i będzie można oddać graty do chromu. Aktualnie czekam na obręcze i szprychy i będę zaplatań nowe koła. Odnośnie kół, to w wyniku pewnej zamiany będę miał nowe heidenauki do jawy Big Grin Aha, no i ostatnia sprawa - za pomocą past i bawełny z jacka trochę poprawiłem polerkę. Lustro to to dalej nie jest, ale myślę że poprawę widać. Na żywo nie wygląda niestety tak fajnie jak na zdjęciach.





Kupiłem też nowe napinacze łańcucha, bo nie ma co oddawać do chromu daremnych części. Stary vs. nowy:




RE: ananasowa kaczka - ananas - 02-02-2016 23:18:25

W końcu paczka z Czech Big Grin Praktycznie wszystkie nowe gumy nadwozia, naklejki, zapasowy tłok 41mm, torba na narzędzia i rozpoławiacz do silnika jawy. Oprócz tego jeszcze parę pierdół. Po poprawieniu odlewów gumy trafiły do kosza na odnowione części Smile




RE: ananasowa kaczka - fachowiec - 03-02-2016 00:03:51

zapowiada się zacnie Smile


RE: ananasowa kaczka - Przemi998 - 03-02-2016 00:12:37

No no Kamilu ostro lecisz z tematem widzę Big Grin
Oby tak dalej ok


RE: ananasowa kaczka - ananas - 04-02-2016 23:40:27

Dzięki Big Grin Ostatnio przyszła paczka z jacka, a w niej pisak do opon, którym poprawiłem chlapacz. Nie jest idealnie ale myślę że wyszło dość fajnie:



tutaj reszta gratów, jakieś kable, fajki, simmery...



...oraz stylowe nakrętki wentyli Big Grin



Oprócz tego w wyniku zamiany z kaniloxem mam 2 nowe heidenauki do jawy. Bardzo mi się podoba rzeźba bieżnika, wygląda dość klasycznie jak na nową oponę:



W sumie brakuje mi jeszcze tylko fajnej osłony na nogi, filtra powietrza, kluczy, wału, śrubek z nierdzewki i paru pierdół, reszta części już jest Smile


RE: ananasowa kaczka - buri97pl - 05-02-2016 17:21:03

Chlapacz piękny Big Grin


RE: ananasowa kaczka - ananas - 18-02-2016 23:40:34

Prawie gotowa Smile




RE: ananasowa kaczka - Blusik - 19-02-2016 00:06:09

Złom i tyle xx

Wysłane z mojego PSP5504DUO przy użyciu Tapatalka


RE: ananasowa kaczka - Conqeror - 19-04-2016 00:38:01

Stary chyba nie dochodzą do Ciebie PW na skrzynke więc pisze tutaj. Cylinderki gotowe :





Mała reklama ale jednocześnie na temat Smile


RE: ananasowa kaczka - ananas - 21-04-2016 01:37:05

Przepraszam za nieporozumienie, już odpisałem Tongue


RE: ananasowa kaczka - ananas - 08-05-2016 21:45:57

Żyje




RE: ananasowa kaczka - VRka :D - 08-05-2016 22:05:59

Widzę praca idzie Big Grin
Z ciekawości zapytam: Ile kosztuje wysyłka z czech? Big Grin


RE: ananasowa kaczka - Kanilox - 27-06-2016 16:17:19

Jakiś postęp?