Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
ananasowa kaczka - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Inne jednoślady PRLu (/forumdisplay.php?fid=174)
+--- Dział: Inne - Nasze sprzęty (/forumdisplay.php?fid=193)
+--- Wątek: ananasowa kaczka (/showthread.php?tid=37435)

Strony: 1 2 3 4 5 6


RE: ananasowa kaczka - ananas - 21-11-2015 01:10:10

Dzisiaj odebrałem graty. Jak mówiłem - cylinder zeszlifowany na 41mm, głowica zjechana o trochę ponad 1mm. Mam nadzieję że będzie targać Big Grin Tak to wygląda Big Grin





W najbliższym czasie będziemy też z kaniloxem zamawiać części z ojczyzny jawki - z Czech Smile także jawa dostanie parę oryginalnych gratów.


RE: ananasowa kaczka - Kanilox - 21-11-2015 04:50:02

Nie źle ta głowica wygląda, te moje też takie są?


RE: ananasowa kaczka - ananas - 04-01-2016 01:42:59

jak widziałeś - tak Tongue Ostatnio nie wiele się działo z powodu tego, że robię przemeblowanie garażu żeby się fajnie robiło. Skręciłem nowe regału co mają więcej półek, wywiozłem sporo gratów do piwnicy, kolega mi pospawał solidny stół stalowy, kupiłem duże imadło i myję warsztatową, także w przyszłym sezonie będzie się fajnie robiło Smile Co do jawy, to rozebrałem ją prawie do końca. Zostało do kupienia jeszcze parę blach które są popękane, ale już mam namierzone. Jak wszystkie będą, to muszę złożyć te blachy w całość żeby je spasować przed lakierowaniem, żeby potem nie było sytuacji że trzeba psuć nowy lakier przy składaniu. zdecydowałem że złożę na śrubach nierdzewnych lub mosiężnych żeby nie było kiedyś problemu z rozkręceniem wszystkiego. Jawa mustang po obejrzeniu niestety idzie na części, mało co da się uratować, no ale przyda się mojej kaczce - np bardzo dobre przednie koło czy kierownica, która jest jak dla mnie dużo lepsza niż kaczkowa. Silnik społowiłem, natomiast trzeba jeszcze raz rozebrać, ponieważ zębatki łańcuszka sprzęgła nie są w linii. Prawdopodobnie jest to spowodowane wałem nowej produkcji przez który zębatka jest za bardzo odsadzona, więc będzie wymieniony na jakiś używany ale czeski w dobrym stanie Big Grin Na wigilię dostałem prezent który strasznie mnie zaskoczył - wujek załatwił mi chromowanie części do jawy, także jawka będzie miała nowe chromy Tongue Powiedział że jakby wyszło za drogo to się najwyżej jeszcze rodzina dorzuci na urodziny, bo mam niedługo. Do chromu trafi to co było chromowane oryginalnie (oprócz paru rzeczy w idealnym stanie i kół) ale też parę drobnostek dodatkowo Wink Na teraz to mogę wam pokazać tylko pudło z odnowionymi i nowymi częściami, których na razie nie wiele. Jako że jawa ma być na prawdę porządna, to staram się czyścić każdy detal. Więc przykładowe części (nawet nowe) najpierw idą do mycia gąbką i płynem:


Potem jeśli się da, w celach zabezpieczenia wędruje na nie wosk i trafiają do magicznego pudła:


Zacząłem się też bawić conieco polerką alu, na razie niestety wyrównałem tylko 3 elementy papierem 250, trochę to trwało zważywszy na to, że trzeba usunąć karb i niedoskonałości z powierzchni. jutro działam dalej, na obecną chwilę tak to wygląda:


Powierzchnia z bliska:


No a tu już tak mniej-więcej wypolerowany element, wyszło tak sobie, no ale dość fajnie się błyszczy Smile


Zapraszam do podziwiania i komentowania, szczęśliwego nowego roku, udanych renowacji i wycieczek Wink


RE: ananasowa kaczka - Paweł13 - 04-01-2016 18:09:19

To skoro nie robisz jednak tego mustanga to sprzedał byś błotnik i mocowania lampy? Co do polerki to polecam kupić krążek filcowy na szlifierkę stołową lub diaxa i wosk do tego bo pastą i szmatką to się idzie tylko zmęczyć.


RE: ananasowa kaczka - ananas - 06-01-2016 01:21:09

Pw Smile Co do jawy, to dzisiaj spędziłem cały wieczór w wannie na szlifowaniu tych aluminiowych gratów pod polerkę. Robiłem gradacjami 500 i 1500 wodnymi, idealnie nie jest no ale jest gładko, także teraz tylko wełna stalowa z pastą a potem sama pasta i będzie się ładnie świecić Smile Swoją drogą, jak ktoś chce poćwiczyć bicepsy i wszelkie mięśnie rąk to polecam polerkę Big Grin Pożyteczna robota a efekty lepsze niż po siłowni Big Grin


RE: ananasowa kaczka - jurek_j - 06-01-2016 21:49:52

Fajny cylinder. Zapłon cdi albo coś sensowniejszego też będzie?


RE: ananasowa kaczka - ananas - 06-01-2016 22:48:20

Kolega proponuje mi cdi z niewielką cenę, ale impuls ma wyzwalać jakaś blaszka i boję się, czy nie będzie powodowała wibracji i niszczenia łożysk :/


RE: ananasowa kaczka - Kanilox - 06-01-2016 23:42:32

(06-01-2016 22:48:20)ananas napisał(a):  Kolega proponuje mi cdi z niewielką cenę, ale impuls ma wyzwalać jakaś blaszka i boję się, czy nie będzie powodowała wibracji i niszczenia łożysk :/
To jak wielka miała by być ta blaszka, ile by miała gram?

Najlepiej jakby zrobić tak jak na tym zdjęciu

Wtedy masz tylko taka małą blaszke która nic nie znaczy do wyważenia.


RE: ananasowa kaczka - ananas - 07-01-2016 01:16:23

hmm, czy ja wiem, na pewno coś znaczy przy dużych obrotach. Zobacz sobie, nawet magneta w 023 są wyważane.


RE: ananasowa kaczka - ananas - 09-01-2016 01:35:42

Dobra, mniejsza z CDI, jakoś to ogarniemy żeby było dobrze Smile Wczoraj kupiłem parę gratów których u mnie nie było. Osłony silnika brakuje w połowie jak nie więcej jawek, nie wiem czemu to tak znika, no ale cięższy temat niż reszta części. Okapnika u mnie po prostu brakowało, a moja boczna listwa ozdobna była tak zgnita, że zrobiła się tam dziura w miejscu śruby. Jeszcze nie widziałem tak skorodowanego alu, jutro wstawię zdjęcie.
tu te klamory:



Dzisiaj dokończyłem w końcu polerkę, trochę to wszystko zajęło czasu (wszystko ręcznie). Na szczęście zostało jeszcze tylko drugie tyle :F Szczerze to efekt szału nie robi, myślałem, że będzie lepiej, no ale finalnie i tak było warto. Z resztą wiadomo, polerkę trzeba raz na tydzień czy 2 przelecieć pastą żeby utrzymać efekt. Z każdym przeleceniem powinno się robić coraz lepiej, zauważyłem to na amorkach z motorynki. Na początku fajnie się świeciły ale lustra nie było, teraz są dosłownie jak chrom. No dobra, no ale na razie tak się prezentuje to co spłodziłem moimi rękami :F







Odp: ananasowa kaczka - Latos - 09-01-2016 12:34:28

Polerka ogień Big Grin


RE: ananasowa kaczka - Kanilox - 09-01-2016 21:00:22

Daremna polerka


RE: ananasowa kaczka - Latos - 09-01-2016 21:12:05

Póki nie zaśniedzieje to będzie ładne Big Grin


RE: ananasowa kaczka - PawełBike - 09-01-2016 22:01:17

Troche słaby efekt i niedociągniecia przy rantach ozdobnego odlewu, no szczerze mówiąc nie jest źle, ale szału nie wywoła. Lecz widać że cała reszta kaczki będzie konkretnie nadrabiała Big Grin


RE: ananasowa kaczka - Ryżak - 10-01-2016 00:23:14

Jak na ręczną polerkę, nie jest źle. Troche sie chłop namachał.