Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Problem z grzejącym się radiem samochodowym. - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Hydepark (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Wątek: Problem z grzejącym się radiem samochodowym. (/showthread.php?tid=36700)



Problem z grzejącym się radiem samochodowym. - Bartek - 18-08-2015 18:17:46

Siema.
Dzwonił mi wujek i opisał mi swój problem. Otóż po podpięciu radia do instalacji samochodowej obudowa radia zaczyna być bardzo gorąca tzn tylko lewa strona jest taka, że można by było usmażyć na niej jajka Tongue
Wnikliwie pytając dowiedziałem się, że jeden z głosników przednich nie gra za dobrze (oznaki tego, że wnet ten głośnik podziękuje za uwagę..)
I tak rozmyślając nad tym obstawiam, że to może być winą ten głośnik lub może końcówka mocy dziękować za współpracę.
Macie jeszcze jakiś pomysł co sprawdzić ?
Co do modeli radia to wiem, że to jakieś JVC na płyty starszej generacji.


RE: Problem z grzejącym się radiem samochodowym. - ciesu - 18-08-2015 18:26:57

Cześć Bartek, powiem ci ze grzejące się radia JVC to normalne, tam nic się nie dzieje porostu się nagrzewa i tyle pewnie jeszcze na mofetach.


RE: Problem z grzejącym się radiem samochodowym. - Bartek - 18-08-2015 18:29:52

Wiem, że radia grzeją się i to jest normalne. Ale tutaj to jest na prawdę dość podejrzane. Grzeje się dość mocno, że nie da się ręki przyłożyć.
Dokladnie nie wiem co to za model.. bo być może też ma podświetlenie na żaróweczkach to też swoje będzie robiło ...


RE: Problem z grzejącym się radiem samochodowym. - Dawdzio - 18-08-2015 21:32:15

Żarówki w radiu nie nagrzałyby tak mocno obudowy.


RE: Problem z grzejącym się radiem samochodowym. - Bartek - 18-08-2015 22:06:50

Obstawiam że to końcówka będzie powoli siadać. Jak wroce to rozbiore i sprawdzę.