Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet Universal Wigry-lux by Richard - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Nasze rowery Romet - Użytkowe i turystyczne (/forumdisplay.php?fid=208)
+--- Wątek: Romet Universal Wigry-lux by Richard (/showthread.php?tid=36360)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


Romet Universal Wigry-lux by Richard - Richard - 29-07-2015 22:35:54

siema, chciałbym wam przedstawić mojego Wigry którego bd robił, rame ostatnio nabyłem na szrocie za 10zł, tego samego dnia na innym szrocie zdobyłem też Wigry 2 Big Grin
Wigry 3 Universal, po dokładnym obejrzeniu ramy, zauważyłem że są ślady po obejmach do linek: hamulca tylnego i piasty 3-biegowej


Wigry 2

Wigry 2 idzie na sell(właściwie sama rama z widelcem i bagażnikiem,kupca już mam więc nie pytać za ile go chce sprzedać)
dawcą dla tego Wigry 3 Universala bd inny Wigry 3 Universal

tak wgl to mam już 3 białe osłony, nieźle...


RE: Romet Wigry 3 Universal by Rysiek - Richard - 07-08-2015 22:20:50

zwlekałem kilka dni z robotami przy nim, więc dziś zacząłem przy nim robić, troszeczke rozebrałem dawce części i powoli zacząłem je kompletować

wiadomo jak Romet to się używa oryginalnych narzędzi Big Grin

taki ładny chromowany błotnik przyjdzie na przód, bd trzeba jeszcze poszukać tylnego chroma(tak to jest chrom a nie wypolerowane aluminium)

wszystkie pancerze linek, siedzenie, osłona łańcucha itp. bd w kolorze białym Smile

powoli kopmletuje części Big Grin

to są wszystkie osłony łańcucha jakie mam do Wigrów, ta na samej górze bd w tym o którym jest tu temat Wink

z racji iż mam wyjazd, w poniedziałek kontynuuję prace nad nim Big Grin :3


RE: Romet Wigry 3 Universal by Rysiek - Jurasik201 - 07-08-2015 22:30:44

Powodzenia !! Też już niedługo ukończę mojego Wigry 2
Czekam na więcej fotek !! Big Grin


RE: Romet Wigry 3 Universal by Rysiek - Richard - 07-08-2015 22:41:17

dzięki, tak jak mówiłem w poniedziałek kontynuacja więc foty bd Big Grin


RE: Romet Wigry 3 Universal by Rysiek - Władek - 07-08-2015 22:54:06

Będziesz go malować?


RE: Romet Wigry 3 Universal by Rysiek - Richard - 07-08-2015 22:57:30

kiedyś na pewno, jak narazie chce go poskładać żeby jeździł, jak zdobęde hajs to wszystkie moje rowery pójdą do piaskowania a następnie do malowania na oryginalne kolory, to samo tyczy się Motórynki Big Grin


RE: Romet Wigry 3 Universal by Rysiek - Richard - 08-08-2015 17:06:12

jade dopiero wieczorem więc jeszcze zrobiłem jedną fote Wigraczków Big Grin

co by tu zamontować? Big Grin



RE: Romet Wigry 3 Universal by Rysiek - wigry3gdynia - 08-08-2015 21:49:54

Podoba mi się ta lampka tylna biało czerwona.


RE: Romet Wigry 3 Universal by Rysiek - Richard - 11-08-2015 20:36:41

wróciłem dopiero dziś rano(miałem być wczoraj późnym wieczorem ale przez te korki dopiero dziś rano byłem w domu) pojechałem do garażu i od razu zabrałem się za robienie Wigrów Big Grin
z Wigry o którym jest temat jak narazie jest tylko goła rama bo "dawce" jeszcze musze jutro rozebrać i bd się zabierał za składanie Smile

zastanawiam się czy zamontować do niego do tyłu zwykłą lampkę z Wigry na błotnik czy odblask i pchełkę...

zmiana planów odnośnie suportu, miał być z Zenita ale jednak bd oryginalny bo jest w prawie idealnym stanie
jutro wypoleruje klamki do Wigraka Big Grin

przyglądałem si dziś ramie i zauważyłem że spawy są zeszlifowane, pierwszy raz mam taki przypadek, tak to zawsze są takie normalne

ślad po obejmie do linek: hamluca tylnego i piasty 3-biegowej, którą tu zamontuje, tylko się zastanawiam którą tą z '91 czy z '76(chyba '76 nie pamiętam Tongue )



RE: Romet Wigry 3 Universal by Rysiek - Władek - 11-08-2015 21:31:10

Jka już jest rozebrany to wypiaskuj i pomaluj Smile Będzie super efekt tanim kosztem a pracy sobie trochę zaoszczędzisz na przyszłość Smile


RE: Romet Wigry 3 Universal by Rysiek - Paweł13 - 11-08-2015 22:42:35

Spawy i zgrzewy na rometach zostawiają sporo do, życzenia. Wziąłem kiedyś ze złomu wigry z przeciętym trójkątem to rozbierając je na cześć bez problemu powyłamywalem wszystkie rurki na łączeniach. A w temacie szlifowania spawów to ja bym się cieszył, że ktoś to w ogóle szlifierką liznął bo partackie wykończenie to w rometach z tych lat norma.


RE: Romet Wigry 3 Universal by Rysiek - Richard - 11-08-2015 22:48:01

Władek, gdybym miał kase to bym oddał do piaskowania i malowania, ale niestety nie mam... z resztą teraz jak go poskładam to bd więcej stał niż jeździł bo jak narazie jeżdże innym rowerem Smile


RE: Romet Wigry 3 Universal by Rysiek - Richard - 12-08-2015 21:12:32

niestety dziś nie porobiłem nic przy Wigry a bardzo chciałem :/
jakiś czas temu czytałem że te pedały ponoć są rzadkie do zdobycia, zwłaszcza jak mają odblaski, a ja mam tego pełno...

troche się nazbierało...

które manetki założyć? oryginalne w idealnym stanie czy z Wigry 2? czy białe z "rantem"? miały być białe wstawki, wiem ale te czarne fajnie wyglądają i nwm co zrobić... Sad

spotkałem pięknego Flaminga :3



RE: Romet Wigry 3 Universal by Rysiek - Richard - 13-08-2015 22:00:16

i znowu przez jednego ciu** nic nie porobiłem z Wigry 3 bo musiałem wyciągnąć z Wigry 2 części i nie było czasu robić przy "trójce" :/ ale za to zdobyłem Kame, która idzie pod przeróbke


RE: Romet Wigry 3 Universal by Rysiek - Petronas - 13-08-2015 22:01:26

Ktoś Ci części zajumał? Big Grin