Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Jak wyczyścić łańcuch? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet Motors (/forumdisplay.php?fid=228)
+--- Dział: RM - Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=231)
+--- Wątek: Jak wyczyścić łańcuch? (/showthread.php?tid=35847)

Strony: 1 2


Jak wyczyścić łańcuch? - Isher - 06-07-2015 16:33:06

Witam
Czym najlepiej i jak wyczyścić łańcuch w motorku? (Nie chodzi tu o łańcuszek rozrzadu; p) Pozdrawiam

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka


RE: Jak wyczyścić łańcuch? - icek211 - 06-07-2015 16:52:39

umyj Nafta a potem,rozpuszczalnik żeby odtłuścić ,potem wygotuj w smarze grafitowym,żeby wpłynął do środka pomiędzy ogniwa,bo tak się zatrze jak posmarujesz po wierzchu,potem tylko konserwacja środkami do łańcuchów


Odp: Jak wyczyścić łańcuch? - Latos - 06-07-2015 16:58:37

Czyli do czyszczenia lancucha sciagac lancuch?

Nie wystarczy postawic na stopki wrzucic 1 i po wewnetrznej stronie smarowac?


RE: Jak wyczyścić łańcuch? - raterro - 06-07-2015 17:00:50

icek dał super czyszczenie na miarę super maszyny, taki trochę offtop, ale po co czyścić łańcuch, jak się ma wał kardana ;P


Odp: RE: Jak wyczyścić łańcuch? - Latos - 06-07-2015 17:12:50

(06-07-2015 17:00:50)raterro napisał(a):  icek dał super czyszczenie na miarę super maszyny, taki trochę offtop, ale po co czyścić łańcuch, jak się ma wał kardana ;P

Ten twoj szwabski wynalazek ma Tongue my nie hehe Big Grin


RE: Jak wyczyścić łańcuch? - Blusik - 06-07-2015 17:31:14

Polecam sposób icka sam mi sąsiad 89 lat polecił i tak robie i łańcuch nie jest w ogóle klejący nic się nie łapie do niego jak raz psikałem tym do łańcuchów to brudy się kleiły


RE: Jak wyczyścić łańcuch? - icek211 - 06-07-2015 18:10:47

jeszcze zapomniałem dodać że wydmuchać sprężonym powietrzem po rozpuszczalniku,może coś wyleci(napewno wyleci)
:)teraz jest offtop Smile


RE: Jak wyczyścić łańcuch? - Isher - 07-07-2015 00:16:11

(06-07-2015 16:52:39)icek211 napisał(a):  umyj Nafta a potem,rozpuszczalnik żeby odtłuścić ,potem wygotuj w smarze grafitowym,żeby wpłynął do środka pomiędzy ogniwa,bo tak się zatrze jak posmarujesz po wierzchu,potem tylko konserwacja środkami do łańcuchów
Jak mam go wygotowac w smarze?

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka


RE: Jak wyczyścić łańcuch? - ananas - 07-07-2015 00:26:32

Ja bym go umył dokładnie w ropie, wysuszył a potem nasmarował olejem do łańcuchów i tyle. Chyba że jakiś ostry syf jest na nim to rozpuszczalnik.


RE: Jak wyczyścić łańcuch? - Blusik - 07-07-2015 01:13:00

(07-07-2015 00:16:11)Isher napisał(a):  
(06-07-2015 16:52:39)icek211 napisał(a):  umyj Nafta a potem,rozpuszczalnik żeby odtłuścić ,potem wygotuj w smarze grafitowym,żeby wpłynął do środka pomiędzy ogniwa,bo tak się zatrze jak posmarujesz po wierzchu,potem tylko konserwacja środkami do łańcuchów
Jak mam go wygotowac w smarze?

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Mam takie metalowe pudełko kwadratowe mieści w nim się idelanie łańcuch wsadze go tam i na ogień to się zmieni w ciecz łańcuch namoknie czekam az wrze sćiągam okapie i gotowe


RE: Jak wyczyścić łańcuch? - tipowg - 22-12-2015 05:43:17

Trochę stary temat ale dorzucę coś od siebie.
Na codzień mam do czynienia z jeszcze dobrymi łańcuchami ale są tak zaj.. że aż szkoda gadać. Wtedy taki łańcuch wrzucam do butelki po mleku, zalewam benzyną i odstawiam na minimum 24 godziny.
Po tym czasie przez parę minut wstrząsam jak szejkerem żeby to co się wymoczyło ładnie wypłukało.
Potem robię mieszankę z oleju mineralnego z odrobiną smaru, lekko podgrzewam uważając żeby nie zagotować. Wkładam do tego wyczyszczony łańcuch i tak na kuchence przez kilka minut pozwalam żeby mieszanka zagłębiła się w zakamarki.
Potem wieszam łańcuch żeby to co za dużo spokojnie wypłynęło.
Metoda wyczytana z jakiejś starej książki moto ale jak na razie się sprawdza.


RE: Jak wyczyścić łańcuch? - plusminus - 22-12-2015 12:03:13

Znam gościa, co wyjmował łańcuchy i gotował je w łoju wieprzowym, śmierdziało to mocno, ale takie łańcuchy działały. Big Grin


RE: Jak wyczyścić łańcuch? - tipowg - 22-12-2015 12:27:11

No to chyba co naturalny tluszcz to naturalny najlepszy Wink


RE: Jak wyczyścić łańcuch? - Motorowerzystka - 22-12-2015 14:17:02

tipowg napisał(a):Wtedy taki łańcuch wrzucam do butelki po mleku, zalewam benzyną i odstawiam na minimum 24 godziny.
Po tym czasie przez parę minut wstrząsam jak szejkerem żeby to co się wymoczyło ładnie wypłukało.
Potem robię mieszankę z oleju mineralnego z odrobiną smaru, lekko podgrzewam uważając żeby nie zagotować. Wkładam do tego wyczyszczony łańcuch i tak na kuchence przez kilka minut pozwalam żeby mieszanka zagłębiła się w zakamarki.
Później wykładam na talerz i polewam sosem z miksolu i posypuję świeżym nagarem. Smacznego!
krejzi

Nie mogłam się powstrzymać xD

Łańcuch gotowany w łoju wieprzowym? loo Jak tak śmierdzi to chyba tylko na podwórku to robić, na jakimś ognisku :F


RE: Jak wyczyścić łańcuch? - tipowg - 22-12-2015 14:48:13

Motorowerzystko sadze ze kiedys pewnie tak robili. Takie sprzety zazwyczaj byly na wsiach i latwiej bylo tluszcz zalatwic albo zazwyczaj byl niz dymac do miasta czy cpn po olej. Zreszta wtedy sobie z wieloma rzeczami radzili. Malucha srubokretem i kluczem 10 mozna bylo naprawic teraz do auta np potrzebujesz conajmniej 5 roznych specjalnych lub nietypowych kluczy.

tapatalk