Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
(Motorynka) Proszę o pomoc... - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: (Motorynka) Proszę o pomoc... (/showthread.php?tid=35705)



(Motorynka) Proszę o pomoc... - danielx40@wp.pl - 28-06-2015 12:17:14

Cześć wszystkim. Jestem posiadaczem motorynki pony. Mam taki problem, ze gdy zapalę motorynkę to na wolnych obrotach jak puszczę manetkę to gaśnie ( nawet jak ustawiłem minimalne obroty ) i nie może wkręcić się na maxymalne obroty oraz zauważyłem że pod tłumnikiem jest plamka oleju. Co się dzieje? Zapłon ustawiony poprawnie, platynki też, gaźnik czyszczony 4 razy. Powoli zaczynam rozkładać ręce. Proszę o pomoc!!! :/


RE: (Motorynka) Proszę o pomoc... - szczupak54 - 28-06-2015 12:18:51

Podkręć obroty na gazniku i lince Smile , zmniejsz poziom paliwa Big Grin


RE: (Motorynka) Proszę o pomoc... - Supryk - 28-06-2015 12:22:13

to ze jak pościsz linkę od gazu a ona gaśnie może świadczyć o tym ze masz linke za mało napiętą
Duga sprawa, p[lana oleju i nie wkręcanie się na obroty - poszedł simer od strony sprzęgła i bierze olej. Wszystko zależny ile tego oleju, bo być może nie masz dobrze uszczelnionego wydechu i źle wyregulowany gaźnik


RE: (Motorynka) Proszę o pomoc... - danielx40@wp.pl - 28-06-2015 12:36:30

Okey, zrobię tak jak mówicie. Ale czy może być takie coś że ma za dużą dawkę paliwa, nie przepala tego i dlatego nie chce wkręcić się na obroty oraz nie trzyma minimalnych? Wink Z góry dziękuję!


RE: (Motorynka) Proszę o pomoc... - 175mateusz - 28-06-2015 12:49:31

np. w jawkach jak ma za duży poziom paliwa albo za małySmile to jak puścisz gaz to potrafi zgasnąć.


RE: (Motorynka) Proszę o pomoc... - BartuS - 28-06-2015 13:06:43

Tak to może być od poziomu paliwa Tongue Ja ostatnio tak miałem że mi go zalewało trochę i nie dało się go odpalić od ząbka na ciepłym silniku dopiero po kilku kopnięciach odpalał Big Grin Na wolnych też gasną :F Zmniejsz poziom i powinno być dobrze jak nie to zapłon Tongue


RE: (Motorynka) Proszę o pomoc... - MeraM - 28-06-2015 22:21:42

Zalezy tez jaka mieszanke paliwowa stosujesz.
Byc moze lrjesz za duzo oleju a plamka pod tlumikiem to nagar.


RE: (Motorynka) Proszę o pomoc... - Halski - 28-06-2015 22:27:21

Jeśli odpalasz zimny silnik to ma prawo zgasnąć, przecież tam niema ssania, a linka od gazu powinna mieć minimalny luz. Wolne obroty ustawiasz śrubką przy gaźniku.


Odp: (Motorynka) Proszę o pomoc... - KeiSangi - 29-06-2015 22:12:35

Po 1. Ile dajesz oleju do mieszanki?