Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[Ogar 205] Dziwny dźwięk w cylindrze. - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+---- Dział: Romet Ogar 205 (/forumdisplay.php?fid=142)
+---- Wątek: [Ogar 205] Dziwny dźwięk w cylindrze. (/showthread.php?tid=35501)



Dziwny dźwięk w cylindrze. - dominik963 - 16-06-2015 17:47:15

Witam mam ogara 205 po generalce i po ok10 km dochodzi dziwny dźwięk z cylindra po jakby pierścienie. Czy w okresie docierania mogą być takie dźwięki czy trzeba rozbierać?


RE: Dziwny dźwięk w cylindrze. - Rafku - 16-06-2015 17:56:09

Być może pierścienie jakieś góSmile lub dawałeś za mocno w palnik i już zaczęły grać.

Czy coś się może od takich pierścieni stać, sam bym się chętnie dowiedział.


RE: Dziwny dźwięk w cylindrze. - dominik963 - 16-06-2015 18:52:57

Zbyt mocno dokrecilem glowice i uszczelka pod cylindrem mi usiadła i dzwonilo w glowice, teraz tylko musze dać uszczelke dodatkową pod cylinder i powinno być ok. Dzisiaj było ok, dokrecilem trochę glowice i potem był ten dzwiek.


RE: Dziwny dźwięk w cylindrze. - Halski - 16-06-2015 19:55:38

Szlif robiłeś?


RE: Dziwny dźwięk w cylindrze. - dominik963 - 16-06-2015 21:12:28

Problem rozwiązany, za mocno dokrecilem głowice i lekko tlok ocieral o glowice, dałem pod cylinder nowa uszczelke i jest juz git. Naszczescie od razu jak uslyszalem dzwiek to zgasilem i nic sie nie stalo. Cylinder i pierścienie jak nówka wyglądają bo sa nowe :-D


RE: Dziwny dźwięk w cylindrze. - dominik963 - 17-06-2015 16:13:44

Panowie, wczoraj ściągnąłem cylinder i dałem nową uszczelke i dzisiaj zapalam jest ok, ale ruszam i coś dziwnego slychac, ale motor dostal mocy bo ciagnie od dolu z 2 tak tylko chciałem zobaczyć i pociągnął i od razu zgasilem bo mnie nie pokoi ten dźwięk, teraz jest inny niż wczoraj, cylinder i pierścienie jak nowka wyglądają bo są nowe. Co robic? Jak krece magnetem na wylaczonym to nic nie slychac.