Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet Malwa '81 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Nasze rowery Romet - Użytkowe i turystyczne (/forumdisplay.php?fid=208)
+--- Wątek: Romet Malwa '81 (/showthread.php?tid=35283)



Romet Malwa '81 - mateeusz - 04-06-2015 18:25:57

Początkowo miałem nie zakładać oddzielnego tematu, jednak uznałem, że Malwa na niego zasługuje. Wink
Sprzęt ten oczywiście jest od nowości w rodzinie, zachowała się karta gwarancyjna oraz instrukcja obsługi (na zdjęciu ta po lewej stronie):




Jeździła nim moja babcia, a po jej śmierci był użytkowany tylko okazjonalnie. Posiadał komplet oryginalnych części, jednak kilkuletni "mechanik" w postaci mojej osoby, ogarnięty żądzą przekładania wszystkiego co tylko się da z jednego roweru do drugiego powymieniał sporo detali na nowe. Na początku tego roku postanowiłem cofnąć wszystkie negatywne zmiany. Po zniesieniu ze strychu było tak:




Jednak kilkadziesiąt minut sprawiło, że rower wyglądał już tak:




Przez ostatnie tygodnie w prawie każdy weekend poświęcałem kilkanaście minut Wigrom i Malwie. W tym pierwszym wizualnie nic nie zmieniałem, tylko kilka rzeczy mechanicznie musiałem zrobić. Natomiast Malwa mechanicznie była w pełni sprawna, a zajmowałem się tylko elementami wpływającymi na wygląd.
I tak założyłem stomilowską oponę, biały pancerz linki, oryginalny bagażnik, biały przewód do lampek i nawet przypadkowo udało się skompletować tylną lampkę. Big Grin Pewnie zapomniałem jeszcze o jakichś drobiazgach, ale teraz to co najważniejsze, czyli zdjęcia stanu aktualnego:







Ostatnim detalem, który należałoby jeszcze wymienić są odblaski na kołach, ale to jak gdzieś kiedyś wpadną mi w oczy. Wink


Odp: Romet Malwa '81 - Latos - 05-06-2015 17:20:53

Piękny rower, doskonale utrzymany Smile zachowana cała dokumentacja, jeden z niewielu takich przypadków, dawaj więcej zdjęc Smile


RE: Romet Malwa '81 - Odrestaurator - 05-06-2015 18:13:20

Zrobiłbyś zdjęcia tej instrukcji? ciekawe co tam piszą. Malwa przepiękna.


RE: Romet Malwa '81 - xsaman - 05-06-2015 18:42:53

piękna malwa ..

Szymon instrukcje tekstem prawie niczym się nie różnią tylko okładka inna .. warto dać te 10 zł i mieć Big Grin zawsze jakiś świstek więcej


RE: Romet Malwa '81 - Walet - 05-06-2015 20:31:58

Tak przeczytałem tekst i pooglądałem zdjęcia... Właśnie ostatecznie mnie przekonałeś ze muszę się zająć swoim Narcyzem. Malwa super, dodatkowo jeszcze papiery wszystkie. Wink


RE: Romet Malwa '81 - Grzechoneks - 05-06-2015 21:04:15

O Jezu! Jaki piękny. Świetnie utrzymany nic dodać nic ująć. Big Grin


RE: Romet Malwa '81 - mateeusz - 05-06-2015 21:40:55

Dziękuję wszystkim za miłe słowa. Wink Odnośnie instrukcji to tak jak xsaman napisał - prawie słowo w słowo to samo. Jednak jak teraz tak na szybko przejrzałem idzie znaleźć drobne różnice w opisanych modelach, np. Polo, Krokus a nawet rower stacjonarny. Big Grin


RE: Romet Malwa '81 - xsaman - 05-06-2015 22:18:29

Różnice sa tu się zgadza w jednej z wersji "brakuje" kilku tematów co są w innych ale zleksza to samo ...


RE: Romet Malwa '81 - mateeusz - 07-06-2015 21:11:32

Trochę więcej zdjęć zrobiłem dzisiaj Malwie i z powodu braku miejsca wyniosłem ją z powrotem na strych. Big Grin

















Teraz możecie w pełni ocenić wygląd Malwy. Wink


Oprócz tego dorzucam jeszcze zdjęcie drugiej Malwy, również z 1981 roku. Ta z kolei jest w ciągłej eksploatacji i na bieżąco serwisowana. Ze względu na koszyk jest najchętniej używanym rowerem przez wszystkich domowników. Big Grin




RE: Romet Malwa '81 - PanRomecik - 09-07-2018 15:27:45

Mateeusz wydaje mi się że w tej ładniejszej malwie masz nieoryginalne pedały. Mam też pytanie jaką masz długość pompki w malwie ?


RE: Romet Malwa '81 - mateeusz - 29-07-2018 17:59:46

(09-07-2018 15:27:45)PanRomecik napisał(a):  Mateeusz wydaje mi się że w tej ładniejszej malwie masz nieoryginalne pedały. Mam też pytanie jaką masz długość pompki w malwie ?
Przepraszam za późną odpowiedź, ale ostatnio bardzo kiepsko u mnie z czasem... Sad Pedały raczej są oryginalne, gdzieś jeszcze mam nawet drugi taki komplet od drugiej Malwy, tyle że dość mocno wyeksploatowany. Pompka ma dokładnie 32 cm.

A co do drugiej Malwy...
(07-06-2015 21:11:32)mateeusz napisał(a):  Oprócz tego dorzucam jeszcze zdjęcie drugiej Malwy, również z 1981 roku. Ta z kolei jest w ciągłej eksploatacji i na bieżąco serwisowana. Ze względu na koszyk jest najchętniej używanym rowerem przez wszystkich domowników. Big Grin


Do początku lipca br. jej wygląd praktycznie się nie zmienił, jednak intensywne prace w 3 ostatnie soboty przyniosły taki oto efekt:







Zakres prac obejmował m.in. czyszczenie, malowanie (nie chciałem znów na czarno, gdyż w mojej opinii średnio ten kolor komponował się z pozostałymi czarnymi dodatkami), wymianę łożysk. Oryginalnych elementów było niewiele, więc remont na oryginał nie wchodził w grę (zwłaszcza, że mam przecież drugą prawie oryginalną Wink ).


RE: Romet Malwa '81 - mateeusz - 15-06-2019 21:15:35

W dniu dzisiejszym remontowana Malwa (po kilku miesiącach eksploatacji) osiągnęła swój stan docelowy. Big Grin Tak to się prezentuje na zdjęciach:









RE: Romet Malwa '81 - zbieracz rometów - 16-06-2019 20:45:32

Bardzo fajnie wygląda po remoncie lecz jednak stan oryginalny jest najlepszy


RE: Romet Malwa '81 - mateeusz - 16-06-2019 22:10:02

Dzięki Wink Mam 2 Malwy, których zdjęcia są w tym wątku. Pierwsza jest w 99% oryginalna i stoi na strychu. Natomiast druga jest w ciągłej eksploatacji i to tą właśnie wyremontowałem. I właśnie z tych powodów podczas remontu zyskała ona nieco współczesnych elementów. Smile