Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet Jagna "Custom" by wnusiu94 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Nasze rowery Romet - Użytkowe i turystyczne (/forumdisplay.php?fid=208)
+--- Wątek: Romet Jagna "Custom" by wnusiu94 (/showthread.php?tid=34880)



Romet Jagna "Custom" by wnusiu94 - wnusiu94 - 15-05-2015 15:43:56

Dzisiejszy piękny, słoneczny dzień rozpoczął się wczesną pobudką. Było przed 9, ogarnąłem się, zjadłem co nieco i udałem się na szrot, zahaczając uprzednio o kilka złomowisk. Jakoś tak po prostu nabrałem chęci na rometowskiego BMX'a. Na pierwszym złomie wygrzebałem komplet rometowskich kół za 6zł, a na samochodowym szrocie kierownicę od dużego fiata o której jeszcze usłyszycie. Podczas powrotu w oczy rzucił mi się szyld "SKUP ZŁOMU MAKULATURY". No! Brzmi zachęcająco! Tu mnie chyba jeszcze nie było! Wjechałem na teren skupu ... WTEM! Jak gdyby nigdy nic stoi sobie rometowski BMX (no przecież to normalne, że jedziesz na kompletnie losowy złom i tam akurat stoi coś, czego potrzebujesz), ale moją uwagę zwróciło coś zupełnie innego ...



... coś co było kiedyś Rometem Jagną, a obecnie jest rowerem poziomym. Tak, zgadza się - pojazd powyżej ktoś oddał na złom! Dobrze czytacie! Bazą był Romet Jagna z którego co prawda wiele już nie zostało, ale jednak - cała tylna część ramy oraz jej główka. Reszta to kompletna zbieranina - i tak mamy tu widelec z motoroweru z francuską, aluminiową felgą na którą nałożona jest opona z Wigier, tylne koło z biegami w piaście na osprzęcie SRAM i kilka innych smaczków jak np. wyjątkowo rasowa kierownica. Podczas powrotu z tym do domu nie było osoby, która by się za mną nie obejrzała. Na dniach - jazda próbna.

Reasumując - to co się wyrabia obecnie na wrocławskich złomowiskach po prostu przechodzi ludzkie pojęcie. Do wyboru - do koloru. Leży absolutnie wszystko.


RE: Romet Jagna "Custom" by wnusiu94 - misiql - 15-05-2015 15:48:41

Ciekawy wynalazek! BMX'a kupiłeś?


RE: Romet Jagna "Custom" by wnusiu94 - wnusiu94 - 15-05-2015 15:49:05

Oczywiście, że nie.


RE: Romet Jagna "Custom" by wnusiu94 - guzik1244 - 15-05-2015 16:29:13

Ciekaw jestem jaki długi jest w nim łańcuch Big Grin


RE: Romet Jagna "Custom" by wnusiu94 - wnusiu94 - 20-05-2015 01:27:50

Jagna ma się coraz lepiej, już powoli zaczyna straszyć na osiedlu.

Natomiast wczoraj się zlitowałem i odratowałem BMX'a.


Nie wiem po co, nie wiem na co, ale tak po prostu zrobiło mi się go szkoda.