Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Universal Orion. - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Nasze rowery Romet - Użytkowe i turystyczne (/forumdisplay.php?fid=208)
+--- Wątek: Universal Orion. (/showthread.php?tid=34740)



Universal Orion. - Chmielu17 - 08-05-2015 19:55:52

Witam.


Chciałem przedstawić w tym temacie swój "nowy" rower jakim jest Universal Orion z 1984 roku. Historia jego zdobycia jest taka, szybki wypad na złomy, gorączka zakupów, znalezienie jego. Kosztował 26 złotych. Z ciekawych rzeczy jak na jego stan to:
- Przełożenie 333 z manetką, sprawne do regulacji.
- Chrom bagażnik i chrom błotniki w miarę dobrym stanie.

Wymaga trochę pracy, bo z tyłu jest trochę zmasakrowany na trójkącie, ale to da się naprawić. Plany co do niego hmmm.... na razie go naprawię i skompletuję, a później zobaczę.




[img]


RE: Universal Orion. - komarowy13 - 08-05-2015 21:46:13

Super Orion musisz nad nim popracować


RE: Universal Orion. - Chmielu17 - 22-05-2015 23:10:43

Jako, że mam kilkanaście dni wolnego, postanowiłem pogrzebać przy Orionie. Udało mi się jako tako go ogarnąć, ale przełożenie nie działa, sprawdzałem na wszelkie sposoby i nic. Na 1 biegu tak jakby miał luz wrzucony i pedałuje się w miejscu. Drugi bieg działa, trzeci nic, słychać przełożenie, a jedzie się jak na 2 biegu. To sprawiło, że postanowiłem zdemontować zbędny balast jakim jest:
- manetka zmiany biegów
- resztki hamulca przedniego
- wywalenie uszkodzonych resztek jakiś elementów.

Pospawam jako tako w nim ramę, ale chcę go przerobić na holownik/lawetę do rowerów i rzeczy ze złomu, bo szkoda mi katować Zenita albo Olimpię. W ten rower nie opłaca się ładować pieniędzy, tył jest zmasakrowany i pospawany spawarką elektrodową, więc szaleć na tej ramie można. Big Grin Może na tył wstawię koło od Wigry albo zrobię 3 osiowy rower, dzięki temu będę mógł przywieźć zezłomowany przez kogoś rower.



Po wywaleniu balastu.



Taśma izolacyjna dobra na wszystko. :F



RE: Universal Orion. - wnusiu94 - 22-05-2015 23:16:42

Przerabiać, spawać, rozwalać, wsadzać dodatkowe koła. Tak, tak, tak!


RE: Universal Orion. - Chmielu17 - 22-05-2015 23:33:47

Cuś się nie podoba? Big Grin Ciesz się, że ten rower nie będzie jeździł po Wrocławiu, bo wszystkie rowery ze złomu same się będą ładować na to cudo. Już widzę tą trzecią oś przy nim...

Jeszcze na ramie dam napis "Użytek własny" niech wiedzą wszyscy, że jestem "spekulantem". :F


RE: Universal Orion. - ArcziManYea - 22-05-2015 23:38:56

Adam jest jak najbardziej za przeróbkami uszkodzonych i spawanych rowerów, o to mu chodziło Wink


RE: Universal Orion. - wnusiu94 - 22-05-2015 23:40:39

Towarzysz wyżej nie mógł lepiej tego ująć.


RE: Universal Orion. - Crisso - 23-05-2015 00:58:52

(22-05-2015 23:16:42)wnusiu94 napisał(a):  Przerabiać, spawać, rozwalać, wsadzać dodatkowe koła. Tak, tak, tak!

Kolega Złoooooooo....Big Grin


RE: Universal Orion. - wnusiu94 - 23-05-2015 09:19:13

Jak rama krzywa to kogo obchodzi co się stanie z tym rowerem ... krzywych ram się nie naprawia, podstawowa zasada.