Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Lakierowanie - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Rama, nadwozie, układ wydechowy (/forumdisplay.php?fid=224)
+--- Wątek: Lakierowanie (/showthread.php?tid=34720)



Lakierowanie - Adam200 - 08-05-2015 00:21:37

Witam, mam problem z pomalowałem mojego Romka 200 zwykłym podkładem do ogrodzeń i różnych takich, i tu nasuwa się pytanie czy jest to odpowiedni podkład. Następnie ile razy mam go opitolić podkładem-jak 2 to czy przed drugą warstwą trzeba go przejechać papierem (jak tak to jakim)? Powierzchnie nie jest idealnie gładka taka chropowata po 1 warstwie (czy powinna być taka?)

Jaki lakier chodzi mi dokładnie o czerwień meksykańską ? jakiś specjalny czy ze sklepu może być Big Grin

I ile potrzebuje tej farby i lakieru?

I czy mógłby mi ktoś napisać krok po kroku jak to lakierować/malować i wgl?

Pozdrawiam Big Grin


RE: Lakierowanie - sstasiek - 08-05-2015 00:39:29

Jeśli musisz się o to wszystko pytać to raczej sam nie maluj zleć to komuś to będziesz miał dobrze pomalowane. Ale jak chcesz się uczyć na Romecie to twoja sprawa.

Odpowiadam na troje pytania
-Tak po każdej warstwie podkładu trzeba ją zmatowić papierem najlepiej wodnym 400-600
-Lakier najlepiej pojechać do mieszalni tam ci dobiorą albo podasz im kod to ci zrobią.
-Jeśli chodzi o ilość to myślę ze 400-500ml z zapasem ci wystarczy na ewentualne poprawki
- co do samego lakierowania to polecam poradniki na Yotube trochę techniki tam się nauczysz a reszta to tylko praktyka.

Powodzenia w pracach i czekam na fotki z efektu pracy.


RE: Lakierowanie - Adam200 - 08-05-2015 00:55:29

Dzięki wielkie Big Grin Piwko Leci Big Grin


RE: Lakierowanie - dlugiLBN - 08-05-2015 03:23:42

(08-05-2015 00:39:29)sstasiek napisał(a):  Jeśli musisz się o to wszystko pytać to raczej sam nie maluj zleć to komuś to będziesz miał dobrze pomalowane. Ale jak chcesz się uczyć na Romecie to twoja sprawa.

Odpowiadam na troje pytania
-Tak po każdej warstwie podkładu trzeba ją zmatowić papierem najlepiej wodnym 400-600
-Lakier najlepiej pojechać do mieszalni tam ci dobiorą albo podasz im kod to ci zrobią.
-Jeśli chodzi o ilość to myślę ze 400-500ml z zapasem ci wystarczy na ewentualne poprawki
- co do samego lakierowania to polecam poradniki na Yotube trochę techniki tam się nauczysz a reszta to tylko praktyka.

Powodzenia w pracach i czekam na fotki z efektu pracy.

Po co sie produkujesz jak nie masz pojęcia .
- podkład akrylowy,nie do płotów
-opitalasz tak żeby wylać na niego pół litra podkładu,w odstępach co 5-10 minut 3-4 razy nie tak zeby płyną i nic nie matujesz przed kolejną warstwą!!! po całkowitym wyschnięciu matujesz wodnym papierem żeby był gładki.
-lakier w mieszalni 3-4 setki plus utwardzacz i rozpuszczalnik,starczy z palcem.
Na youtube to komory mają,myją,dmuchają po 10 razy a kaptura na łbie nie ma i sypie kłakami .