Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Małe pytanie do elektroników - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Hydepark (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Wątek: Małe pytanie do elektroników (/showthread.php?tid=34709)



Małe pytanie do elektroników - Bartek - 07-05-2015 20:42:44

Witam.
Otóż swego czasu chodziło mi po głowie zrobienie robota. I teraz mam okazję się wykazać więc postanowiłem, że wykorzystam serwa modelarskie mikroprocesor i elementy elektroniczne umożliwiające działanie całego układu.
Otóż moje pytanie dotyczy programowania w bascomie. Otóż tego jeszcze w szkole nie miałem i prosiłbym o jakieś wskazówki ewentualnie literaturę bym mógł pogłębić tą wiedzę.
Za rzetelną odpowiedź postawię piwo Wink


RE: Małe pytanie do elektroników - raterro - 07-05-2015 21:53:18

Na Bascomie się nie znam, ale najprostszym sposobem jest arduino. Oryginalne kosztuje ~90 zł ale klony można kupić znacznie taniej. Wystarczy dokupić moduł Bluetooth i parę rzeczy, i będzie super robot sterowany przez urządzenie z androidem i Bluetooth.


RE: Małe pytanie do elektroników - jurek_j - 07-05-2015 21:55:27

No i programowanie w C. Ale to ogrom pisania kodu będzie...


RE: Małe pytanie do elektroników - Bartek - 07-05-2015 22:04:13

właśnie język C odpada bo mam zakupiony mikroprocek specjalnie pod programowanie w bascomie.
Co do tego sterowania to by był fajny bajer tylko, że to teraz trochę za późno i muszę się pośpieszyć z wykonaniem. Widziałem przykłady na necie programów ale bez jakiś wskazówek czy książki to będzie ciężko


RE: Małe pytanie do elektroników - raterro - 07-05-2015 22:07:29

polecam ci dział elektronika w forum elektroda, na pewno ci pomogą, mi pomogli, jak miałem problem z arduino kolegi Big Grin


RE: Małe pytanie do elektroników - Bartek - 07-05-2015 22:08:38

jak sobie poprzypominam loginy do kont na elektrodzie to się odezwę :F
mi wystarczą jakieś wskazówki i resztę sam ogarnęWink