Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Czy motorynka musi mieć licznik (nowe przepisy ? # badanie techniczne) - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Pytania (/forumdisplay.php?fid=102)
+--- Wątek: Czy motorynka musi mieć licznik (nowe przepisy ? # badanie techniczne) (/showthread.php?tid=34636)



Czy motorynka musi mieć licznik (nowe przepisy ? # badanie techniczne) - Mikiss21 - 04-05-2015 10:40:29

Witam dzisiaj byłem simonem na przeglądzie (przeszedł bez problemu) , ale sprawa rozbija się o to że chcę zrobić jutro przegląd w motorynce ( bo posiadam z dokumentami ) i diagnosta powiedział że pewny nie jest ale chyba nowe przepisy mówią (chyba) o obowiązkowym prędkościomierzu , a jak wszyscy dobrze wiemy motorynka nie miała mieć i nie posiadała licznika (prędkościomierza) . Pytanie następujące czy był ktoś z was teraz nie dawno (w okresie luty-maj 2015) był na badaniu technicznym rometem jakimkolwiek który np. zamiast licznika posiada plastikową zaślepkę na lampie ? proszę o odp jak ktoś by się orientował bo nie wiem czy kombinować jakiś prowizoryczny prędkościomierz na czas przeglądu


RE: Czy motorynka musi mieć licznik (nowe przepisy ? # badanie techniczne) - gabriel0 - 04-05-2015 13:04:11

Powiedz mu że prawo nie działa wstecz. Jeżeli masz przegląd bezterminowy, mów to samo jak cię zatrzymają.


RE: Czy motorynka musi mieć licznik (nowe przepisy ? # badanie techniczne) - simi81 - 04-05-2015 13:13:43

Fabrycznie nie było licznika i muszą Ci zrobić przegląd


RE: Czy motorynka musi mieć licznik (nowe przepisy ? # badanie techniczne) - romek - 04-05-2015 13:56:58

Pojazd musi spełniać wymogi techniczne obowiązujące w momencie pierwszej rejestracji, czyli nie musisz mieć licznika czy pomarańczowych odblasków z boku który wszyscy z tego powodu montują. Mało tego, możesz mieć dzwonek zamiast klaksonu.


Odp: Czy motorynka musi mieć licznik (nowe przepisy ? # badanie techniczne) - KeiSangi - 01-06-2015 12:34:11

Przepraszam za odkop, ale sprawdzałem w necie i nie zauważyłem nic o nowych przepisach. Są jakieś że licznik trzeba mieć?


Odp: Czy motorynka musi mieć licznik (nowe przepisy ? # badanie techniczne) - Latos - 01-06-2015 17:14:31

Nic nie ma, jak nie bylo fabrycznie to nie musisz miec