Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Pamięć ram w telefonie - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Hydepark (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Wątek: Pamięć ram w telefonie (/showthread.php?tid=34533)



Pamięć ram w telefonie - betarr50 - 30-04-2015 19:18:03

Powitać, mam pytanko otóż mam mało ramu w telefonie i niektóre z gier mi się przycinają. Czy jest możliwe dołożenie ramu w serwisie ?
Czytałem też że jakoś inaczej się da zwiększyć pamięć ram wgrywając jakoś na kartę SD czy jakoś tak. Proszę o pomoc. Smile


RE: Pamięć ram w telefonie - JGNZM - 30-04-2015 19:22:19

(30-04-2015 19:18:03)betarr50 napisał(a):  Powitać, mam pytanko otóż mam mało ramu w telefonie i niektóre z gier mi się przycinają. Czy jest możliwe dołożenie ramu w serwisie ?
Czytałem też że jakoś inaczej się da zwiększyć pamięć ram wgrywając jakoś na kartę SD czy jakoś tak. Proszę o pomoc. Smile

Czy ty wiesz, co to pamięć RAM?? Byłbyś cudotwórcą, gdybyś wgrał więcej pamięci na kartę SD. RAM to wartość fizyczna, w komputerach są sloty na więcej kart, ale w telefonach raczej dołożenie RAM-u jest niewykonalne.


RE: Pamięć ram w telefonie - raterro - 30-04-2015 19:25:47

Jak na razie jedyne co w telefonach (niektórych) co można zrobić, to dodać pamięci na filmy aplikacje itp (kartą micro SD).


RE: Pamięć ram w telefonie - betarr50 - 30-04-2015 19:36:40

no to właśnie mi chodzi że dodać pamięć na aplikacje karto micro SD


RE: Pamięć ram w telefonie - BartuS - 30-04-2015 20:20:13

Tak się nie da. Jak chcesz grać w lepsze gierki to kup lepszy telefon :F


RE: Pamięć ram w telefonie - Damian4570 - 30-04-2015 23:20:33

RAM do telefonu chcesz dołożyć? :F Nie, to się nie uda Big Grin


RE: Pamięć ram w telefonie - rpd - 01-05-2015 00:26:27

Można jedynie utworzyć partycję SWAP na karcie SD. Działa to podobnie jak plik stronicowania na komputerze, ale przynosi niewielką poprawę wydajności. Poprawia się nieco wielozadaniowość. Ważne żeby mieć bardzo szybką kartę pamięci (najlepiej 10 klasy), aby szybko zapisywało i sczytywało dane. Do utworzenia takiej partycji potrzebny jest root oraz program RAM EXPANDER. Można jeszcze pomyśleć o podkręceniu procesora w programie bodaj Set CPU. Nawet niewielkie przetaktowanie przynosi odczuwalne efekty. Można tam ustawić, także żeby procesor działał nieustannie bez zmniejszania taktowania (normalnie gdy telefon nie jest mocno obciążony, to procesor zbija taktowanie, żeby zaoszczędzić baterię i nadmiernie się nie grzać).