Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Mińsk -jaki jest minmalny poziom ładowania? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Elektryka (/forumdisplay.php?fid=222)
+--- Wątek: Mińsk -jaki jest minmalny poziom ładowania? (/showthread.php?tid=34305)



Mińsk -jaki jest minmalny poziom ładowania? - wwalus - 19-04-2015 18:22:34

Mam standardowy problem w moim Mińsku. Za słabe ładowanie. Prądnica daje jakieś 4.1 - 4.3V. Czy wystarczy "magiczny" mostek gretza opisany przez CLAy'a? Czy to już w ogóle za mało aby ratować i od razu nowa prądnica, lub jakiś jeszcze inny sposób?

I przepraszam za głupie pytanie ale chyba podstawowe.. instalacja jest 6v czy 12v?


RE: Mińsk -jaki jest minmalny poziom ładowania? - hydrant - 19-04-2015 19:14:55

Mostkem prostowniczym, czy poprostu wpiętą diodą niestety napięcia nie podniesiesz. Szukaj przyczyny w prądnicy. A jaką masz instalację to musisz sam sprawdzić bo były w minskach dwa rodzaje 6V i 12V. Wydaje mi się że na prądnicy powinieneś mieć to wybite. I jeszcze te 4.1-4.3 mierzyłeś za prądnicą czy za modułem?


RE: Mińsk -jaki jest minmalny poziom ładowania? - wwalus - 19-04-2015 21:23:23

Przy aku mierzyłem. A w prądnicy na co konkretnie zwrócić uwagę? jakieś konkretne elementy?


RE: Mińsk -jaki jest minmalny poziom ładowania? - hydrant - 20-04-2015 06:25:40

To zmierz napięcie wychodzące z pradnicy na moduł. Być może on się posypał.


RE: Mińsk -jaki jest minmalny poziom ładowania? - Almaznemo - 17-05-2018 22:56:53

Ja na poczatku mialem przed modulem ok 12-13 za modulem ok 4v oczywiscie po zakupie nowego modułu. Teraz przed modulem z pradnicy jest ok 7v. Czy pada pradnica? Jakie napiecie powinno isc za regulatorem?


RE: Mińsk -jaki jest minmalny poziom ładowania? - charper - 18-05-2018 09:19:56

jeśli na akumulatorze masz 4V to być może jest już zasiarczony. na akumulatorze 6 voltowym napiecie ładowania powinno dochodzić do 7.2-7.5(zaleznie od producenta) i także podczas ładowania w trakcie pracy silnika. o pełnym naładowaniu swiadczy napięcie w okolicach 6.4 po 24 godzinach od ładowania. napięcie schodzące w okolicye 6V swiadcza o potrzebie pilnego doładowania. Wystarczyło przeczytać instrukcje obsługi swojego akumulatora, prawie na pewno jest w internecie.


RE: Mińsk -jaki jest minmalny poziom ładowania? - Almaznemo - 24-05-2018 19:07:49

Z tym że mój akumulator jest 12V a nie 6 i wszystko sie dzieje to co opisalem powyzej. Aku jest nowy.