Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Pomóżcie Nie mogę złożyć Sokoła!, - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Rowery - Problemy techniczne (/forumdisplay.php?fid=209)
+--- Wątek: Pomóżcie Nie mogę złożyć Sokoła!, (/showthread.php?tid=34227)



Pomóżcie Nie mogę złożyć Sokoła!, - LADA1500 - 15-04-2015 21:47:22

Witam,mam Sokoła kupiłem go z 2 miesiące temu w fajnym stanie za przyzwoitą cenę. Wszystko ładnie pięknie,jeździ lekko,hamuje. Problem pojawia się ze składaniem go wykręcając śrube z zawiasu, próbuje go złożyć i nawet nie drgnie,nawet mały kawałek. Próbowałem ja,tata i nic.. Co mogę w takiej sytuacji zrobić?.


Pozdrawiam


RE: Pomóżcie Nie mogę złożyć Sokoła!, - Sołtys - 15-04-2015 21:52:18

Zapuść zawias na noc jakimś specyfikiem do zapieczonych śrub i próbuj jutro.
Kiedy Wnusiu94 do mnie przyjechał, mieliśmy ten sam problem ze złożeniem Flaminga. Próbowaliśmy na wszelkie sposoby go złożyć, ale nie szło. Następnego dnia po zaaplikowaniu specyfiku udało się. Smile


RE: Pomóżcie Nie mogę złożyć Sokoła!, - LADA1500 - 15-04-2015 22:07:00

(15-04-2015 21:52:18)Sołtys napisał(a):  Zapuść zawias na noc jakimś specyfikiem do zapieczonych śrub i próbuj jutro.
Kiedy Wnusiu94 do mnie przyjechał, mieliśmy ten sam problem ze złożeniem Flaminga. Próbowaliśmy na wszelkie sposoby go złożyć, ale nie szło. Następnego dnia po zaaplikowaniu specyfiku udało się. Smile
;
Zapomniałem dopisać,już próbowałem WD-40 nie dało rady,tak samo Coca Cola.


RE: Pomóżcie Nie mogę złożyć Sokoła!, - nie_mientki - 15-04-2015 22:24:41

Nafta. Na długo i w dużej ilości.

Ewentualnie palnikiem pogrzać, ale problemy wiadome.


RE: Pomóżcie Nie mogę złożyć Sokoła!, - PawełBike - 16-04-2015 00:04:48

Połozyć na noc nasączoną szmate naftą lub cyzmś innym bądź zostawić zanużony zawias w takim roztworze i na 2 dzień próbować złożyć podpierając jedną nogą o zawias (po stronie w którą rower się składa oczywiście)