Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Problem z Quadem - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Hydepark (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Wątek: Problem z Quadem (/showthread.php?tid=34134)



Problem z Quadem - Ryderek - 11-04-2015 23:56:05

Witam posiadam od paru dobrych lat quada 125cc. Quadem przejeździłem kilka dobrych lat bez żadnych awarii (jedynie raz zgasł z powodu brudnego gaźnika i nie chciał odpalić).
Dzisiaj gdy pojechałem nim na krótką przejażdżkę (jakieś 600m) quad w jedną stronę pruł jak szalony lecz gdy zgasiłem go w połowie drogi i odpaliłem ponownie po chwili quad zaczął tak zamulać że nie miał siły jechać. Gdy jakoś wróciłem do domu wziąłem się za regulacje gaźnika bo myślałem że to jego wina. Następnie zmieniłem świece i to samo quad rozpędza się i po chwili przerywa i zaczyna zamulać.
W tej chwili gaźnik mam kompletnie źle ustawiony i nie wiem jak go się ustawia więc prosiłbym kogoś aby mi to jak najprościej wytłumaczył. Ja myślę że trzeba ponownie wyczyścić gaźnik i powinno być OK ale nie wiem ponieważ nigdy nie miałem takich problemów.
Liczę na pomoc.
Pozdrawiam Big Grin

Dodam iż od pewnego czasu (miesiąc lub dwa) quad jest lekko przymulony ale dzisiaj to był zmulony na maxa.

Typ gaźnika to jest taki z prostokątną komorą pływaka bo większość ma okrągłą lecz w moim jest prostokątna.


RE: Problem z Quadem - amin - 12-04-2015 00:14:10

Rozbierz, i wyczyść. Co masz za problem?


RE: Problem z Quadem - Rafku - 12-04-2015 00:14:53

Może przez tyle lat wyeksploatowałeś silnik i górę musisz zmienić. Oleju nie bierze?


RE: Problem z Quadem - Ryderek - 12-04-2015 00:23:43

(12-04-2015 00:14:53)Rafku napisał(a):  Może przez tyle lat wyeksploatowałeś silnik i górę musisz zmienić. Oleju nie bierze?

Nie bierze i nigdy nie brał.

(12-04-2015 00:14:10)amin napisał(a):  Rozbierz, i wyczyść. Co masz za problem?

Wiem i na pewno to zrobię w pon ale chcę być trochę pewny gdzie szukać przyczyny.


Odp: Problem z Quadem - Latos - 12-04-2015 01:25:27

Zawor moze krzywy

Wysyłane z mojego GT-S6500 za pomocą Tapatalk 2


RE: Problem z Quadem - Ryderek - 12-04-2015 11:14:10

Raczej zawór niekrzywy. Mógłby mi ktoś napisać jak ustawić ten gaźnik a konkretnie na ile obrotów odkręcić tą śrubkę od paliwa co jest za filtrem i tą co jest na środku gaźnika która jest od powietrza . Czekam na odp.

Jak jest ustawiony tak:
-paliwo na maxa wkręcone
-obroty na 2-1,5 raza odkręcone
to jako tako chodzi ale jest dalej przymulony.


RE: Problem z Quadem - Rafku - 12-04-2015 11:21:37

Ja bym jeszcze moduł wymienił, może się skończył.


RE: Problem z Quadem - amin - 12-04-2015 12:14:21

Ta, od mieszanki max wkręcone, to ciekawe jak to chodzi :F


RE: Problem z Quadem - fosa - 12-04-2015 12:46:34

Trza pierscienie zmienic, norma po tylu latach Big Grin. Zwal cylinder i glowice obejrzyj, czy szczelna i wgl.


RE: Problem z Quadem - Ryderek - 12-04-2015 13:32:38

Podpowiedzią może być też to że quad ma tak jakby odcięcie i strzela lecz gdy się lekko podreguluje to strzela ale słabiej.


RE: Problem z Quadem - Ryderek - 12-04-2015 21:07:46

Dzisiaj bawiłem się z nim z 4 h .
Wykręciłem gaźnik i przeczyściłem po ponownym skręceniu leciało paliwo więc jeszcze raz przeczyściłem dokładnie uszczelkę komory pływaka. Gdy paliwo ustąpiło pojawił się inny problem a mianowicie nie mogłem ustawić wolnych obrotów. Po 1h ustawiania chodził na wolnych obrotach i wszystko było ok. Postanowiłem się przejechać i wszystko było dobrze ale po przejechaniu 0.5km quad wgl stracił moc i gdy dałem jakieś 3/4 gazu to zaczął przerywać jak wcześniej. Następnie ustawiłem na szybko powietrze w gaźniku i przy okazji zobaczyłem że gdzieś w module zapłonu jest przebicie ponieważ tworzyła się na nim iskra po dodaniu gazu , ale wracając do powietrza to wszystko niby było ok nawet jak dodałem full gazu to się elegancko kręcił ale gdy przejechałem jakieś 100m to znów to samo.

Ludzie proszę poradźcie coś bo ja już nwm co mu dolega . Jedyna rzecz która myślę że może być przyczyną to iskra z modułu zapłonu.


RE: Problem z Quadem - KeiSangi - 12-04-2015 21:12:19

To zmień/napraw jak się da moduł.


RE: Problem z Quadem - Rafku - 12-04-2015 21:17:57

Ja już bym zamawiał nowy gaźnik i moduł, a nie babrał się w g Smile


RE: Problem z Quadem - Ryderek - 12-04-2015 21:27:16

Zobaczę czego to jest przyczyna ale to za jakiś tydzień bo chyba usiądę z 3 dni i wszystko porobię co nie działa.

Gadałem z dobrym mechem i mówił że prawdopodobnie może być przyczyną ten moduł.


RE: Problem z Quadem - Ryderek - 17-04-2015 23:17:55

Temat do zamknięcia quad zrobiony .
Z tych dwóch kabli co idą od modułu w instalacje jeden był obtarty i nie łączył i kupiłem lepszego paliwa i dobrze wyregulowałem gaźnik to quad na 2biegu na koło idzie Big Grin.