Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Usprawnienie silnika 027 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Usprawnienia (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: Usprawnienie silnika 027 (/showthread.php?tid=33491)



Usprawnienie silnika 027 - MrVereido - 20-03-2015 18:11:49

Witam za niedługo być może kupuje charta ale nie słyszałem dobrych rzeczy o 027 więc pytam się was jak poprawić fabrykę? Big Grin By ten silnik był praktycznie bezawaryjny.Nie chodzi mi o tuning.


RE: Usprawnienie silnika 027 - Tomasz-pr110 - 20-03-2015 20:32:32

Źle słyszałeś. To dobre silniki. Nie ma co poprawiać Smile Dbać a będzie służył bez awaryjnie.


RE: Usprawnienie silnika 027 - fosa - 20-03-2015 22:11:54

Tam nie ma co poprawiac, elektroniczny zaplon wiec jest bezawaryjny. Ewentualnie dac filterek paliwa na wezyk i tyle. Lac dobry olej do paliwa i nic wiecej.


RE: Usprawnienie silnika 027 - kw112 - 20-03-2015 22:56:23

Ważne, aby przewody w układzie zapłonowym były w dobrym stanie, a z silnikiem nie będzie wtedy problemu Wink


RE: Usprawnienie silnika 027 - SaltKiller - 21-03-2015 01:44:45

To bardzo dobre motorowery. Jak go kupisz to zrób ogólny przegląd silnika i iskrownika ( poluzowany kabel i będą problemy). Ogólnie konstrukcja nie do zdarcia. Ja mam charcika 4 lata i nie kupiłem go w świetnym stanie, a do sprzęgła jeszcze ani razu nie zaglądałem.
A teraz tak na humor: Od pewnego czasu nie zajmowałem się chartem. Tylko jeździłem i się dziwiłem dlaczego mi z kopa palić nie chce- jak się okazało świeca nie była dokręcona, ale jeździł i to bardzo dobrze.
Do charta polecam dać gaźnik od sim...na jak nie masz oryginalnego. Praca silnika będzie o wiele lepsza.
Są to naprawdę bardzo dobre motorowery, które potrafią sprawić wielką przyjemność z jazdy Big Grin

P.S- Przepraszam, że tak się rozpisałem Tongue


RE: Usprawnienie silnika 027 - MrVereido - 21-03-2015 10:58:15

Dziękuje wszystkim Big Grin Naprawdę mnie teraz przekonaliście do charta Big Grin Więc na pewno go kupie.

(20-03-2015 22:56:23)kw112 napisał(a):  Ważne, aby przewody w układzie zapłonowym były w dobrym stanie, a z silnikiem nie będzie wtedy problemu Wink
Ale słyszałem ze sa problemy ze skrzynią biegów w Charcie


RE: Usprawnienie silnika 027 - stqc - 21-03-2015 11:52:00

Skrzynia w Charcie jest pancerna :F Ja na twoim miejscu bym tylko deliktanie zajął się zapłonem, a dokładnie to zrobił swój własny moduł zapłonowy ewentualnie zlecił jego zrobienie bo fabryczne moduły mają wadę fabryczną, i zastosował cewkę CDI, a nie butelkę, dobry przewód zapłonowy i fajka i nic z zapłonem nie będzie się dziać przez lata, a raczej tak powinno Big Grin Jeżeli będą Cię denerwować dzwoniące pierścienie warto zmienić tłok na jakiś od Hondy MB, a gaźnik 14MC obejrzeć dobrze i wymienić uszczelniacze, ewentualnie go wymienić na jakiś od Sima i same plusy bedą Smile Jeździć na dobrych olejach i nic więcej nie trzeba Tongue