Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Kolejność podkładek w kołach - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Zawieszenie, układ hamulcowy, koła (/forumdisplay.php?fid=223)
+--- Wątek: Kolejność podkładek w kołach (/showthread.php?tid=33378)



Kolejność podkładek w kołach - KubaBDG - 15-03-2015 20:29:33

Może mi ktoś powiedzieć w jakiej kolejności są wszystkie podkładki itp i kołach? Bo rozebralem koła parę miesięcy temu i teraz nie wiem co i jak...


RE: Kolejność podkładek w kołach - KubaBDG - 15-03-2015 21:51:10

Nikt nie wie? Chodzi mi o to, jakie były podkładki/tulejki od strony bębna itd.


RE: Kolejność podkładek w kołach - Sr-ka - 15-03-2015 22:31:16

Hehe to się trochę pomęczysz Big Grin
Podrzuć jakieś zdjęcia bo tak na ślepo to ci nikt nie powie Smile
Ja jak składałem koło od motorynki to bawiłem się z 3 godziny, a to wszystko dlatego że jakiemuś burakowi zachciało się innych podkładek i tulejek... Wink


RE: Kolejność podkładek w kołach - KubaBDG - 15-03-2015 22:39:12

Właśnie nie wiem, czy mam wszystkie podkładki itd xd jutro pójdę i cyknę fotki tego co mam


RE: Kolejność podkładek w kołach - KubaBDG - 18-03-2015 16:29:51

Mam ogromną prośbę. Mógłby mi ktoś cyknać fotki swoich kół pod bębnami i wgl jak te wszystkie podkładki idą?


RE: Kolejność podkładek w kołach - Rafku - 18-03-2015 16:37:05

Pod bębnami podkładki idą jedna na drugą. Pod bębnem chodzi jedynie o to, aby zrobić dystans między felgą, i jeszcze żeby nic o łożysko nie tarło.

Musisz pokombinować, nałóż 3 podkładki i sprawdź czy po nałożeniu i dociśnięciu bębna nic nie trze itp i czy bęben nie jest za daleko.


RE: Kolejność podkładek w kołach - KubaBDG - 18-03-2015 17:57:29

Czyli mogę sobie jakieś dorobić? Bo albo mi się zdaje albo pod bębnem jako podkładka szła taka tuleja, ale pewien nie jestem.


RE: Kolejność podkładek w kołach - TheNight - 18-03-2015 18:05:10

Może być i tulejka ale z długością nie przesadź.


RE: Kolejność podkładek w kołach - KubaBDG - 18-03-2015 18:12:34

Ok, to pokombinuje coś Big Grin Dzięki Wink Zapomniałem, że to Romet i tu możesz z druta coś dorobić i będzie działało Big Grin


RE: Kolejność podkładek w kołach - Sr-ka - 18-03-2015 18:22:19

Jak to tuleja to weź sobie suwmiarką wymierz przez dziurkę od ośki ile jest odległości łożysko - bęben i dodaj do tego ze 5mm i zobacz, jak za duży odstęp to na dużego bosza gruba tarcza i szlifujesz aż uzyskasz odpowiedni rozmiar i odstęp Smile
Rurkę to możesz gdzieś na złomie nawet znaleźć Wink
A jak podkładki to poszukaj jakieś grubszej, albo jak znasz wymiar to ew. drób sobie z grubszej blachy, nawiercić otwór a później wyciąć i oszlifować na kształt koła Smile


RE: Kolejność podkładek w kołach - KubaBDG - 18-03-2015 18:24:12

Dobra, coś poszukam co zostało, poprzymierzam podorabiam i będzie chyba gucio Big Grin