Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Umowa kupna sprzedaży na osobę niepełnoletnią - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Dokumenty (/forumdisplay.php?fid=101)
+--- Wątek: Umowa kupna sprzedaży na osobę niepełnoletnią (/showthread.php?tid=33279)



Umowa kupna sprzedaży na osobę niepełnoletnią - Malibu122 - 11-03-2015 22:09:38

Czy orientuje się ktoś jak musi wyglądać umowa kupna sprzedaży motoroweru na osobę niepełnoletnią ?
Czy musi być gdzieś dany dopisek opiekuna prawnego jako współwłaściciela ?

Pilnie proszę o pomoc ! Wink


RE: Umowa kupna sprzedaży na osobę niepełnoletnią - krzysiek231 - 11-03-2015 23:15:00

Tak musi być nawet na osobnej kartce np. W kratkę że wyrażam zgodę na kupno np.ogara 205 mojemu synowi i twoje imię i nazwisko. I musi jeszcze być podpis koło tego opiekuna,a na umowie możesz normalnie spisać umowę między niepełnoletnimi ale zgoda musi być.Mam nadzieję, że pomogłem Smile


RE: Umowa kupna sprzedaży na osobę niepełnoletnią - Malibu122 - 11-03-2015 23:21:43

Dzięki krzysiek Big Grin
zrobiłem to jako kolejny pkt umowy

Wyrażam zgodę na zakup motoroweru marki………………………… w dniu………….

W miejscowości …………………. przez mojego syna ……………. ……………….

………………… ………………….. nr dowosu os. ……………….


RE: Umowa kupna sprzedaży na osobę niepełnoletnią - simi81 - 11-03-2015 23:24:50

Tak ma wyglądać. Ale mussz się liczyć że OC na Ciebie będzie dużo droższe przez zwyżki.


RE: Umowa kupna sprzedaży na osobę niepełnoletnią - Quake96 - 11-03-2015 23:32:48

(11-03-2015 23:15:00)krzysiek231 napisał(a):  Tak musi być nawet na osobnej kartce np. W kratkę że wyrażam zgodę na kupno np.ogara 205 mojemu synowi i twoje imię i nazwisko. I musi jeszcze być podpis koło tego opiekuna,a na umowie możesz normalnie spisać umowę między niepełnoletnimi ale zgoda musi być.Mam nadzieję, że pomogłem Smile

Nie gadaj bzdur...


Na umowie, nawet na drugiej stronie, rodzic dopisuje tylko "Wyrażam zgodę na zakup motoroweru przez syna" do tego podpis i można od biedy dać numer dowodu osobistego jakby się mieli czepić. Nic więcej.


RE: Umowa kupna sprzedaży na osobę niepełnoletnią - Malibu122 - 12-03-2015 01:25:43

Niby będzie drożej ale potem zniżka na ubezpieczenie poleci na mnie Wink
Dzięki wielkie za pomoc Big Grin Możliwe że moja "komarzyca" otrzyma papierki Big Grin


RE: Umowa kupna sprzedaży na osobę niepełnoletnią - krzysiek231 - 12-03-2015 09:16:56

No to super :-D