Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Historia twojego Rometa. Jednak da się ją sprawdzić! - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Kosz (/forumdisplay.php?fid=26)
+--- Wątek: Historia twojego Rometa. Jednak da się ją sprawdzić! (/showthread.php?tid=33032)



Historia twojego Rometa. Jednak da się ją sprawdzić! - Buka - 01-03-2015 15:27:46

Witam! Kupiłem sobie Auto Świat i dowiedziałem się tam, że można sprawdzić historię pojazdu. Strona działa od tamtego roku, więc może jeszcze brakować tam wielu pojazdów, ale postanowiłem, że sprawdzę. No i okazało się, że działa. Najpierw sprawdziłem swój dupowóz, pyk, pyk, wszystko jak na tacy. Pomyślałem: No dobra, samochód jest, a jakby tak.. sprawdzić czy Romek jest? Wpisałem i cała historia Rometa. Zmiany właścicieli, badania techniczne i inne. Może komuś ta informacja się przyda, ja sam się dowiedziałem, że jestem jednak 4-tym, a nie 3-cim właścicielem. Adres strony to: http://www.historiapojazdu.gov.pl jest to strona państwowa, więc oczywiście jest bezpłatna, a jedyne co trzeba zrobić to podać: nr. tablicy rejestracyjnej, VIN (w przypadku Rometa nr ramy) i datę rejestracji. I tu się zdziwiłem, bo pojazd z 1981 roku widniał na stronie. Szkoda, że w dokumentach jak i na stronie pisze Romet Ogar 205, a nie prawidłowo 50-T-1 Sad . Ot, taka ciekawostka Smile


RE: Historia twojego Rometa. Jednak da się ją sprawdzić! - Hubinho - 01-03-2015 15:31:32

Tydzień temu o tym było i dwa tygodnie temu...


RE: Historia twojego Rometa. Jednak da się ją sprawdzić! - Buka - 01-03-2015 15:35:28

W takim razie do kosza


RE: Historia twojego Rometa. Jednak da się ją sprawdzić! - dominik963 - 01-03-2015 15:59:03

Ale jak ktos nie zna daty rejestracji to dupa.


RE: Historia twojego Rometa. Jednak da się ją sprawdzić! - Buka - 01-03-2015 16:24:25

To jest raczej dla osób zamierzających kupić jakiś pojazd. W przypadku Rometa łatwo wytropić numer ramy i jeżeli jest zarejestrowany, to blachę widać, ale data pierwszej rejestracji to już wyższa jazda.


RE: Historia twojego Rometa. Jednak da się ją sprawdzić! - Bartek - 01-03-2015 16:43:51

Jak dobrze pamiętam był taki temat na forum. I to działa nie od dziś więc za przeproszeniem Ameryki nie odkryłeś


RE: Historia twojego Rometa. Jednak da się ją sprawdzić! - Buka - 01-03-2015 18:29:50

(01-03-2015 15:35:28)Buka napisał(a):  W takim razie do kosza
Więc nie ma po co ciągnąć tematu. Ktoś mnie już wcześniej o tym poinformował:
(01-03-2015 15:31:32)Hubinho napisał(a):  Tydzień temu o tym było i dwa tygodnie temu...
Więc też za przeproszeniem vice versa: zamiast zamknąć pisać to co już stwierdzono będąc moderatorem...


RE: Historia twojego Rometa. Jednak da się ją sprawdzić! - 16romet - 19-03-2015 02:18:44

Sprawdzalem swojego Ogara 205,jest on jeszcze na zielonych blachach i dowód rejestracyjny z 1994 roku.Ale jednak program nie znalazł wlaściciela.Najwyraźniej starej kartoteki nie będzie w systemie.


RE: Historia twojego Rometa. Jednak da się ją sprawdzić! - simi81 - 19-03-2015 02:29:44

W tym programie są tylko nowe europejskie blachy, bądź jak masz nowy dowód rejestracyjny do starych blach tak jak ja. Inaczej Ci pojazdu nie znajdzie.


RE: Historia twojego Rometa. Jednak da się ją sprawdzić! - Suwmiarka - 06-04-2015 21:28:22

Ja o tym wiem od czerwca a to było chyba już wcześniej..