Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Chart - cewka zapłonowa i rezystancja impulsatora - wyniki pomiarów - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Elektryka (/forumdisplay.php?fid=222)
+--- Wątek: Chart - cewka zapłonowa i rezystancja impulsatora - wyniki pomiarów (/showthread.php?tid=32882)

Strony: 1 2 3


Chart - cewka zapłonowa i rezystancja impulsatora - wyniki pomiarów - Roger - 23-02-2015 21:25:24

Witam. Dzisiaj wykonałem test czy cewka zapłonowa w iskrowniku jest sprawna, gdyż Chart nie chce odpalić. Podłączyłem + pod wchodzący kabel do modułu:



Wyszło mi wtedy:



Podłączyłem drugi raz podpinając się pod wychodzący kabel z modułu:



Wyszło wtedy:



Iskra jest kolor jasno niebieskiego i gdy dotknę palcem świecę to czuć minimalne kopnięcie prądem, wyczuwalne w skali 1/10. Przez tą cewkę jest tak, że nie kopie świeca prądem oraz Chart nie odpala ? Powinno być 750 - 800 a jest 385.

Sprawdzałem rezystancja impulsatora:



Wyszło:



Impulsator może mieć te 25? Nic sie nie stanie jak będzie zaniżał z 28 na 25?


RE: Chart - cewka zapłonowa i rezystancja impulsatora - wyniki pomiarów - stqc - 23-02-2015 21:29:40

Jak robis pomiary to odlacz modul i druga sprawa, wymien baterie w mierniku Wink


RE: Chart - cewka zapłonowa i rezystancja impulsatora - wyniki pomiarów - Roger - 23-02-2015 21:33:23

Baterii nie mam w mierniku, mam przerobione zasilacz Smile


RE: Chart - cewka zapłonowa i rezystancja impulsatora - wyniki pomiarów - Stachu.G - 23-02-2015 21:36:19

Dokładnie to co napisał stqc zarówno wyczerpana bateria w mierniku jak i pomiary przy module mogą sfałszować wynik.

Zmierz rezystancję cewki bezpośrednio przy karkasie, minimalnymi odchyłkami rezystancji impulsatora się nie przejmuj o wyniku świadczy również temp.
Na przyszłość "samą" iskrę nie sprawdzaj palcem itd tylko jej długość pod zdjęciu fajki i przyłożeniu do masy samego kabla wn, jej długość powinna być min. 8mm
Jakie objawy ma silnik w ogóle nie odpala?


RE: Chart - cewka zapłonowa i rezystancja impulsatora - wyniki pomiarów - Roger - 23-02-2015 21:57:42

Bylem zrobić ponownie pomiary, tym razem wyciągnąłem moduł. Więc tak, po podłączeniu pod ten kabel:



Wyszło te samo co z włożonym modułem, czyli 386.

Natomiast, gdy podłączyłem pod ten kabel bez modułu:



Wyszło:



Rezystancja impulsatora bez podłączonego modułu wyszła teraz taka:



Mierzyłem bezpośrednio i wyszło tyle samo co na zdj wyżej.

Ale przedtem gdy chodził bez problemu to gdy przełożyłem palec do świecy to nieźle kopnęło, teraz to tylko leciutko.
Nie odpala, kopie i nie odpala, paliwo dochodzi.

(23-02-2015 21:57:42)Roger napisał(a):  Bylem zrobić ponownie pomiary, tym razem wyciągnąłem moduł. Więc tak, po podłączeniu pod ten kabel:



Wyszło te samo co z włożonym modułem, czyli 386.

Natomiast, gdy podłączyłem pod ten kabel bez modułu:



Wyszło:



Rezystancja impulsatora bez podłączonego modułu wyszła teraz taka:



Mierzyłem bezpośrednio i wyszło tyle samo co na zdj wyżej.

Ale przedtem gdy chodził bez problemu to gdy przełożyłem palec do świecy to nieźle kopnęło, teraz to tylko leciutko.
Nie odpala, kopie i nie odpala, paliwo dochodzi.



RE: Chart - cewka zapłonowa i rezystancja impulsatora - wyniki pomiarów - charper - 23-02-2015 22:14:13

po pierwsze: jakie napięcie daje impulsator kiedy kopiesz w kopnik przy wykręconej świecy? po drugie: jakie napięcie daje cewka zapłonowa kiedy kopiesz j.w.?
w tym temacie http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=31864&page=2 masz trochę na temat oryginalnej prądnicy i jej parametrów. co nieco może się przydać.


RE: Chart - cewka zapłonowa i rezystancja impulsatora - wyniki pomiarów - Roger - 23-02-2015 22:48:07

Jutro zmierzę. Wypowie się ktoś na temat, że pomiar cewki zapłonowej wynosi 386 Ω ?


RE: Chart - cewka zapłonowa i rezystancja impulsatora - wyniki pomiarów - Simon - 23-02-2015 23:30:27

Do wywalenia cewka zasilająca jeżeli na zas jest 386 Ω.
Co prawda nie zmierzyłeś bez dyskomfortu magnetycznego, ale to nie chwieje wynikiem w przypadku twojego odczytu.


RE: Chart - cewka zapłonowa i rezystancja impulsatora - wyniki pomiarów - Roger - 24-02-2015 00:02:49

Czy wlasnie przez nią nie mogę odpalić Charta? Jaką kupić wtedy cewke? moze być 6v od simosna czy jakas inna?


RE: Chart - cewka zapłonowa i rezystancja impulsatora - wyniki pomiarów - romett1 - 24-02-2015 00:08:58

Chodzi o cewkę ZASILAJĄCĄ, tą która jest w silniku, a nie o butelkową. Musisz kupić cewkę z charta, albo zlecić/samemu przewinąć i dać transformator.


RE: Chart - cewka zapłonowa i rezystancja impulsatora - wyniki pomiarów - Roger - 24-02-2015 00:31:32

Tak o zasilającą. Więc jaką mogę kupić? Prosze o linki


RE: Chart - cewka zapłonowa i rezystancja impulsatora - wyniki pomiarów - Simon - 24-02-2015 15:17:52

Szukaj iskrowników na części, bo nowej już raczej takiej nie dostaniesz.
Drugi sposób dać od ładowania w miejsce tej i trafo.


RE: Chart - cewka zapłonowa i rezystancja impulsatora - wyniki pomiarów - charper - 24-02-2015 15:58:18

podłącz transformator. tanie i równie dobre.


RE: Chart - cewka zapłonowa i rezystancja impulsatora - wyniki pomiarów - Roger - 24-02-2015 16:26:18

Ale musi być wyłącznie od iskrownika od Charta? Może być od simsona 6v?


RE: Chart - cewka zapłonowa i rezystancja impulsatora - wyniki pomiarów - Roger - 24-02-2015 17:27:44

Ustawilem miernik na 200 ACV. Podczas kopnięcia napięcie impulsatora wyniosło max 1.9. Napięcie cewki zapłonowej (zasilającej) wachalo się w zależności w granicach plus minus 50 .