Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
ważne pytanie !! jak za rejestrować ?? Papiey - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Dokumenty (/forumdisplay.php?fid=101)
+--- Wątek: ważne pytanie !! jak za rejestrować ?? Papiey (/showthread.php?tid=3288)



ważne pytanie !! jak za rejestrować ?? Papiey - romet50t1 - 04-02-2012 23:10:07

witam . mam problem ponieważ babcia 20 lat temu kupiła rometa t1 od pierwszego właściciela stał dobre 22 lat bo nikt na nim nie jeździł .jak się dowiedziałem że go ma to odrazu babcie namówiłem żeby mi go dała . no mam go odpicowane itd i szkoda żeby jeżdzł tylko po lesie . i jest problem . dowód jest tablice są . ale właściciel nikt nie wie gdzie jest . a babcia nie przerejestrowała go na siebie a umowe zgubiła ;(( co można z tym zrobić ?? BEZ PRZEBIJANIA NUMERÓW Z INNEJ RAMY


RE: ważne pytanie !! jak za rejestrować ?? Papiey - Dabek333 - 04-02-2012 23:13:38

No to zostaje spisac umowe niby z tym z dowodu albo samemu wymyslic pesel i inne albo w dowodzie adres zobaczyc i sie tam wybrac moze ktoś z rodziny zyjeSmile


RE: ważne pytanie !! jak za rejestrować ?? Papiey - romet50t1 - 04-02-2012 23:17:53

właściceil żyje ... ale nie chce podpisać drugi raz umowy . bo to dziwny człowiek Sad( nie da się go namówić


RE: ważne pytanie !! jak za rejestrować ?? Papiey - nie_mientki - 04-02-2012 23:30:49

Jest coś takiego jak nabycie ruchomości przez zasiedzenie. Niech babcia spisze oświadczenie że od X lat jest faktycznym właścicielem przedmiotu(art. 174 KC wymaga trzech lat). Kolejnym wymaganiem jest kryterium dobrej wiary, ale tu chyba problemu nie ma. Tak więc masz blachy, dowód i oświadczenie. Idziesz do WK. Jeśli pani w okienku będzie chciała Cię odesłać, każ jej przeanalizować kodeks cywilny albo domagaj się rozmowy z przełożonym.


RE: ważne pytanie !! jak za rejestrować ?? Papiey - riley2pl - 05-02-2012 21:50:48

Bierzesz pól litra i idziesz do faceta


RE: ważne pytanie !! jak za rejestrować ?? Papiey - MrF4k - 05-02-2012 22:06:38

(05-02-2012 21:50:48)riley2pl napisał(a):  Bierzesz pól litra i idziesz do faceta

z tym pół litra to taki sprawdzony bo zawsze sie coś załatwi ;D


RE: ważne pytanie !! jak za rejestrować ?? Papiey - Vladimir - 05-02-2012 23:21:01

W polskim prawie powinien być zapis:
Nowy sposób załatwiania spraw: metoda "Na pół litra"