Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
moduł zapłonowy ogar 200 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Poradniki, instrukcje i schematy (/forumdisplay.php?fid=27)
+--- Wątek: moduł zapłonowy ogar 200 (/showthread.php?tid=32737)



moduł zapłonowy ogar 200 - leniuchy - 18-02-2015 21:59:44

Witam! Wiem że ten temat był wałkowany i jest pełno tego w necie! Ale mi chodzi konkretnie o schemat modułu zapłonowego sterowanego platynkami bez akumulatora! przeglądałem dużo materiału i lekko się pogubiłem.Sad
Najgorsze jest to że każdy się mądrzy a ja proszę o opinię tych co to składali i zamontowali a nie wklejają schemat z innego forum i mówią że będzie działać na 100%. A potem piszą że trzeba jeszcze coś dodać do tego modułu!


RE: moduł zapłonowy ogar 200 - hvil - 18-02-2015 23:04:00

schematu nie mam, ale mam to w swoim ogarze zamontowane...chyba to to:-)... na pewno 1 właściciel od którego ogara nabyłem, zamontował to w 90 roku i opisywał jako "wzmacniacz iskry".

Koleżanka z tego forum i koledzy opisywali mi to jak coś o co ty pytasz..ale wykonane bardziej z finezją i jakieś 25 lat temu a nadal działa:






RE: moduł zapłonowy ogar 200 - leniuchy - 18-02-2015 23:09:23

Czyli rozumiem że pali ci i ładnie na tym chodzi a jak wygląda aparat zapłonowy masz coś przerabiane czy wszystko wygląda jak oryginał?


RE: moduł zapłonowy ogar 200 - hvil - 18-02-2015 23:49:49

Wszystko oryginał, po porstu to jest wpięte w kabel wychodzący z silnika, taki jakby dodatkowy secik, przecinasz kable idące do cewki, wmontowujesz to w miejsce przecięcia i bangla.

No wg mnie działa, ogar palony ostatni raz w 95-6 roku (specyficzny właściciel) a ja go rok temu wziąłem i nadal palił bez żadnej ingerencji/ustawiania.


RE: moduł zapłonowy ogar 200 - leniuchy - 01-03-2015 22:12:56

Czy ktoś jeszcze się wypowie na ten temat?