Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet Chart czy MZ ETZ 50? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Romet Chart czy MZ ETZ 50? (/showthread.php?tid=32617)



Romet Chart czy MZ ETZ 50? - ko_sa - 14-02-2015 20:45:18

Witam, uratowałem od zagłady motocykl, który swym ogólnym kształtem odpowiada Rometowi Chart, jest niestety niekompletny, ma biały bak z malowaniem MZ, białą pokrywę od filtra, bez żadnych znaków,wygląda na zamalowaną. Silnik jest z dezametu, licznik z MERY, ma też kwadratową przednią lampę. Nie jestem pewien cóż to jest za pojazd, czy to fabryczne dzieło czy też może zwykły składak. Nie znam zupełnie historii motocykla, nie mam do niego papierów. Może któryś z forumowicz jest mi w stanie pomóc z tą zagadką. W internecie znalazłem jedno zdjęcie motocykla podpisanego jako Romet Chart ale w malowaniu MZ ETZ 50 - to ładniejsze zdjęcie.


RE: Romet Chart czy MZ ETZ 50? - ananas - 14-02-2015 20:49:05

Jak dla mnie to to najzwyklejszy chart z naklejkami od mz Wink


RE: Romet Chart czy MZ ETZ 50? - Kanilox - 14-02-2015 20:50:49

Zwykły chart ale pomysł bardzo fajny.


RE: Romet Chart czy MZ ETZ 50? - ko_sa - 14-02-2015 20:54:52

Dzięki za odpowiedź, to drugie zdjęcie znalazłem na tej stronie http://globalcarslist.com/gallery/romet-chart-210.html, myślałem że może w jakimś okresie Romet i MZ współpracowały ze sobą i wychodziły takie cuda. W dość odległych planach mam uruchomienia motocykla, poskładanie go do "qpy" i zastanawiam się, czy zmieniać to malowanie czy też może dla odróżnienia się od innych zostawić tak jak jest. Chart stał ponad 10 lat nie ruszany i myślę, że zabawy będę miał co nie miara ;-)


RE: Romet Chart czy MZ ETZ 50? - Stachu.G - 14-02-2015 21:43:27

Przecież z mz masz tylko naklejki, charty najczęściej wychodziły białe.


RE: Romet Chart czy MZ ETZ 50? - ko_sa - 14-02-2015 21:53:23

No dobra, nie drążę już tematu, dziękuję za odpowiedzi


RE: Romet Chart czy MZ ETZ 50? - TobsoneQ - 14-02-2015 23:32:37

To jest chart zgadzam sie jak wszyscy ja poznałem po boczkach ale pomysł fajny


RE: Romet Chart czy MZ ETZ 50? - Pompuś - 15-02-2015 00:48:36

Fajny chart, w miarę kompletny nawet. Szkoda, że bez dokumentów, bo byśmy mogli na 3 charty jeździć Big Grin


RE: Romet Chart czy MZ ETZ 50? - ko_sa - 15-02-2015 00:59:26

Taaa...jakieś 20 lat temu pewnie bym tak pojeździł hehe...a wracając do charta, to dziwi mnie to, że ten z drugiego zdjęcia (nie mój) wygląda na oryginał. Jak już mówiłem, zupełnie nie znam historii mojego motocykla, ale mam spore wątpliwości czy komuś ponad 10 lat temu (a może więcej) chciało się, samemu, tak przerabiać motocykl żeby wyglądał jak MZ. Dość dobrze pamiętam te czasy ;-) i robienie takich rzeczy nie było w modzie, w ogóle takie pojazdy nie były wtedy w modzie, na MZ to nikt nawet nie spojrzał, że o Rometach nie wspomnę, dopiero od jakiegoś czasu stało się modne zbieranie takich pojazdów. 10 lat temu miałem kilku znajomych wśród gdyńskich motocyklistów, zrzeszonych w jednym z klubów i wiem jakie mieli podejście - stary IŻ, AVO Simson albo Junak owszem czemu nie, ewentualnie MZ Trophy albo SHL. Nikt nawet patrzeć nie chciał na takie wynalazki jak ETZ czy polskie "ścigacze" lata 80tych. Stąd moje spore wątpliwości co do "nie oryginalności" tego malowania, muszę głębiej poszperać i może czegoś się dowiem w tej sprawie.


RE: Romet Chart czy MZ ETZ 50? - Patryk82 - 15-02-2015 01:14:14

Ten chart wygląda na dość zmęczonego, lampa od jakiejś jawki w nietypowym miejscu, zniszczony bagażnik, brak błotnika etc. etc., krótko mówiąc jak by używany do stuntu, ja tu nie widzę nic przerabianego, zwyczajnie ktoś nakleił na niego naklejkę z MZ, więc co tu przerabianego to nie wiem Wink


RE: Romet Chart czy MZ ETZ 50? - ko_sa - 15-02-2015 02:00:43

Dobra, nie ważne, nie ma co się nad tym zastanawiać


RE: Romet Chart czy MZ ETZ 50? - kw112 - 15-02-2015 12:48:39

(14-02-2015 20:54:52)ko_sa napisał(a):  myślałem że może w jakimś okresie Romet i MZ współpracowały ze sobą i wychodziły takie cuda.;-)

Szczerze, to Chart był wzorowany na MZ ETZ 150 Wink ale to jest najzwyklejszy Chart.


RE: Romet Chart czy MZ ETZ 50? - Patryk82 - 16-02-2015 02:11:31

Kw, wg. mnie zbiornik charta jest bardziej podobny do 250, ale czy to ważne :F