Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
LISTA OSZUSTÓW - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Giełda (/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Dział: Opinie o kontrahentach (/forumdisplay.php?fid=227)
+--- Wątek: LISTA OSZUSTÓW (/showthread.php?tid=32485)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11


RE: LISTA OSZUSTÓW - nofack - 09-04-2018 14:56:19

Nie mam żądań a prosbe, skoro uwazacie ze naruszylem regulamin wiec zbanujcie mnie i usuncie moje konto wraz ze wszystkim co udostepnialem ( glownie mam na mysli ten konkretny dzial " Nnasze romety") bo mam tam kilka malych publikacji swoich i nie chce zeby to ktos pozniej wykorzystal w jakis sposob , bo jak nie bede mial dostepu do konta to ktos powie ze nie sa to moje zdjecia bo nie jestem posiadaczem tego konta itd...reszta moze zostac, nie mam nic przeciwko.


RE: LISTA OSZUSTÓW - Quake96 - 10-04-2018 01:09:46

(09-04-2018 14:56:19)nofack napisał(a):  Nie mam żądań a prosbe,

I na tym zakończmy.


(09-04-2018 14:56:19)nofack napisał(a):  skoro uwazacie ze naruszylem regulamin wiec zbanujcie mnie i usuncie moje konto...

Nie uważamy, tylko stwierdzamy fakt. Gdybyś go kiedyś przeczytał, wiedziałbyś że go naruszyłeś. Skoro w ten sposób podchodzisz do sprawy, to chyba nie ma innego wyjścia.


RE: LISTA OSZUSTÓW - stqc - 10-04-2018 08:14:53

Kolego nikt twoich zdjęć nie użyje gwarantuje ci, a zostaną raczej one aby ktoś inny mógł zobaczyć co ty tam ciekawego miałeś


RE: LISTA OSZUSTÓW - Odrestaurator - 15-04-2018 15:12:10

Kolega nie z forum, tylko z olx, ale myślę że warto dopisać do listy
Sprzedaje głównie silniki i inne chińskie wynalazki
Jego ogłoszenia:
https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/4PrVY/
https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/4c1XE/

Jak widać, zmienia co chwilę konta na olx (jest to ta sama osoba), w każdym inna miejscowość, ale cały czas małopolska, opisy dotyczące silników identyczne.
Ale przejdźmy do sedna sprawy. Zakupiłem u niego silnik Loncin 250 4t. Z opisu wynikało, że jest to 250cc, a jak się okazało była to 200cc. Jak rozmawiałem z nim przez telefon to również zapewniał że jest to 250cc pojemności i wszystko sprawne, nie przepuszcza, nie cieknie i w ogóle bier pan bo już 10 innych kupców jest. Ugadaliśmy się na 900zł i miał dorzucić potrzebną elektrykę do odpalenia go, i gaźnik jak w ogłoszeniu. No ale niestety... lista usterek, i innych po tym jak odpakowałem silnik:

-Pojemność to 200ccm a nie 250cmm
-Gaźnik inny niż na zdjęciach, uszkodzony (dźwignia ssania)
-elektryka która miała by dołączona do zestawu niesprawna i zniszczona, niekompletna
-doszczętnie spalony rozrusznik, w dodatku zdekompletowany, brak zębatek i łańcuszka
-ułamany klucz imbusowy w jednej ze śrub
-luzy na walku startera i walku zmiany biegów
-przedmuchy pod głowicą (uszkodzona uszczelka)
-przetarte i urwane kable wychodzące z zapłonu, uszkodzona kostka
-po kilku kopnięciach starter zepsuł się, objeżdża w silniku
-ułamana rączka korka wlewu oleju

Spróbuję jeszcze ogłosić to na grupach o chińskich quadach crossach żeby przestrzec przed nim


RE: LISTA OSZUSTÓW - stqc - 15-04-2018 17:20:58

Jak wyglada sprawa teraz ze zwrotem?


RE: LISTA OSZUSTÓW - Odrestaurator - 15-04-2018 18:27:45

Nie zwracam, silnik długo mi leżał w garażu - dopiero parę dni temu wstawiłem go do ramy i wyszło wszystko na jaw. Kupiłem go jakoś w grudniu. Może na dniach wykonam jakiś telefon czy coś...


RE: LISTA OSZUSTÓW - Motorowerzystka - 15-04-2018 19:14:54

Nie odpakowałeś silnika od razu? Czemu? loo


RE: LISTA OSZUSTÓW - Odrestaurator - 15-04-2018 21:27:48

Odpakowałem go od razu, ale pojemność była wybita w dość ukrytym miejscu, a inne usterki wyszło dopiero po wstawieniu go do ramy której wcześniej nie miałem gotowej. W międzyczasie zaginął mi ten druk z poczty - jego ogłoszenia na nowo znalazłem przypadkiem szukając jakichś schematów w google grafice, poznałem po zdjęciach.


RE: LISTA OSZUSTÓW - marcin1479 - 10-06-2018 11:22:04

Witam. Koleś z olx wystawił motorynke na ogłoszenie, o to ona

https://www.olx.pl/oferta/motorynka-sprawna-jezdzaca-CID5-IDuL3jt.html

Mianowicie w ten sam dzień co wystawił,akórat przeglądałem ogłoszenia i natrafiłem na nie zaraz po jego wystawieniu i od razu zadzwoniłem. (chyba jako pierwszy nawet). Dogadaliśmy się co do ceny i wgl i poprosiłem o rezerwacje i się zgodził (rozmawialiśmy przez tel do tej pory). Wysłał mi dane do przelewu sms'em i mu wpłaciłem. Po chwili odpisałem mu sms ,że przelew już zrobiony to już nic nie odpisał,próbowałem dzwonić to tylko raz odebrał i powiedział,że żona doda wpis do ogłoszenia że zarezerwował dla mnie i na tym się skończyło.Aha mówił,że jest w trasie i dopiero będzie w weekend (właśnie teraz w ten). Minął cały tydzień,próbowałem dzownić,pisałem sms wielokrotnie to tylko odzywa się poczta. Co teraz zrobić? Co najlepsze podał mi gdzie mieszka Bydgoszcz ul. Gdańska 16 woj pomorskie a co najlepsze nie mogę znalezdz tej ulicy w nawigacji nawet.... mało tego ogłoszenie nadal widoczne...dziwne że nie usunał...


RE: LISTA OSZUSTÓW - Michał - 10-06-2018 12:18:15

(10-06-2018 11:22:04)marcin1479 napisał(a):  Witam. Koleś z olx wystawił motorynke na ogłoszenie, o to ona

https://www.olx.pl/oferta/motorynka-sprawna-jezdzaca-CID5-IDuL3jt.html

Mianowicie w ten sam dzień co wystawił,akórat przeglądałem ogłoszenia i natrafiłem na nie zaraz po jego wystawieniu i od razu zadzwoniłem. (chyba jako pierwszy nawet). Dogadaliśmy się co do ceny i wgl i poprosiłem o rezerwacje i się zgodził (rozmawialiśmy przez tel do tej pory). Wysłał mi dane do przelewu sms'em i mu wpłaciłem. Po chwili odpisałem mu sms ,że przelew już zrobiony to już nic nie odpisał,próbowałem dzwonić to tylko raz odebrał i powiedział,że żona doda wpis do ogłoszenia że zarezerwował dla mnie i na tym się skończyło.Aha mówił,że jest w trasie i dopiero będzie w weekend (właśnie teraz w ten). Minął cały tydzień,próbowałem dzownić,pisałem sms wielokrotnie to tylko odzywa się poczta. Co teraz zrobić? Co najlepsze podał mi gdzie mieszka Bydgoszcz ul. Gdańska 16 woj pomorskie a co najlepsze nie mogę znalezdz tej ulicy w nawigacji nawet.... mało tego ogłoszenie nadal widoczne...dziwne że nie usunał...

Bo on tej motorynki najprawdopodobniej nawet nie ma.Wszystkie zdjęcia jeśli dobrze kojarzę są użytkownika Barto5050 z jego tematu o pony m2.


RE: LISTA OSZUSTÓW - rafi555 - 10-06-2018 12:23:47

Ale o ile pamięć mnie nie myli Barto5050 ją sprzedał. Ja bym dziada podał na policje.


RE: LISTA OSZUSTÓW - marcin1479 - 10-06-2018 12:45:05

to czyli moj jest oszustem i rozumiem ze ten Barto5050 ja mu sprzedal ? Fajnie by bylo jak by sie on wypowiedzial na ten temat..


RE: LISTA OSZUSTÓW - Motorowerzystka - 10-06-2018 13:01:37

W życiu nie zapłaciłabym tyle kasy przelewem przez olx. Za duże ryzyko, właśnie jak wyżej - oszustwa.


RE: LISTA OSZUSTÓW - marcin1479 - 10-06-2018 13:13:34

Znaczy nie zapłaciłem mu tyle co w aukcji wystawił za tą cenę. 200zł wpłaciłem...


tutaj są te same fotki...teraz znalazłem...

http://chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=26392&page=35


RE: LISTA OSZUSTÓW - rafi555 - 10-06-2018 13:41:35

No to wszystko wyjaśnione.