Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
LISTA OSZUSTÓW - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Giełda (/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Dział: Opinie o kontrahentach (/forumdisplay.php?fid=227)
+--- Wątek: LISTA OSZUSTÓW (/showthread.php?tid=32485)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11


LISTA OSZUSTÓW - nie_mientki - 08-02-2015 02:10:46

Coś wysypało ostatnio. Robię i przyklejam, w razie czego będę edytował. Danych postaram się dodawać nie więcej niż trzeba aby wzbudzić czujność.

1. Damian0 = Damian Macierzyński, Pacew ... lat 16. Oszust, krętacz, brak słów, świeża sprawa, kto chce to znajdzie. Na forum oszukał już kilka osób. Wystawia części na OLX z różnych kont, ale miejsce z grubsza się nie zmienia.

2. patryczek9862 i PatrixXxZeciarz = Patryk, Baszków/Krotoszyn, l.17. - oszukał kilku użytkowników wysyłając zupełnie inny towar niż zamawiali. Części w dodatku zniszczone. Kasy nie oddaje!


3. plusminus = Iwo z okolic Chełma. Zajmuje się przeróbką cylindrów, wyrobił sobie opinię fachowca(prawdopodobnie słusznie) jednak nie wywiązuję się ze zleconych prac, zwodzi z terminami, jak już brakuje mu wymówek to zrywa kontakt. omijać szerokim łukiem.

4. Patryk Wolski z Osiecznicy
FB: https://www.facebook.com/profile.php?id=100015642092048
Ogólnie niezdecydowany, krętacz, nie dotrzymuje słowa.


RE: LISTA OSZUSTÓW - nie_mientki - 08-02-2015 20:42:11

Na listę trafiać będą tylko udokumentowane przypadki i raczej dyskusji pod spodem nie przewiduję Big Grin


RE: LISTA OSZUSTÓW - parczi - 08-03-2015 11:48:26

zakupy z OLX.
Miejscowość Jurtków. Świeżo wystawione ogłoszenie, nowy wał romet, na drugim ogłoszeniu nowe kartery. wystawiał jakiś Bogdan. Weryfikacja telefoniczna, głos niby normalny, po mutacji Wink Zwykła rozmowa, niby bez podejrzeń, gość tłumaczy że to części kupione ze 30 lat temu, robił porządki w garażu i postanowił to sprzedać. Przesyłka za pobraniem, całe 92zł. Po otwarciu części stare, używane, kartery z różnymi numerami. Telefon wyłączony, zapewne na kartę. Ja nie zbiednieję, bardziej buchnęłem śmiechem jak otworzyłem tą paczkę że ktoś normalnie zrobił rabunek stulecia na całe 75zł ale gdybym miał bliżej to bym pojechał i do dupy nakopał, może dzieciaka by się oduczyło oszustw. Bynajmniej śmiesz mnie to jak dzieciaki dokonują takich bezczelnych oszustw na kilka złotych a takich głupich pomysłów należałoby ich jakoś oduczać, bo czym skorupka za młodu....


RE: LISTA OSZUSTÓW - Tomasso94 - 08-03-2015 12:09:03

(08-03-2015 11:48:26)parczi napisał(a):  zakupy z OLX.
Miejscowość Jurtków. Świeżo wystawione ogłoszenie, nowy wał romet, na drugim ogłoszeniu nowe kartery. wystawiał jakiś Bogdan. Weryfikacja telefoniczna, głos niby normalny, po mutacji Wink Zwykła rozmowa, niby bez podejrzeń, gość tłumaczy że to części kupione ze 30 lat temu, robił porządki w garażu i postanowił to sprzedać. Przesyłka za pobraniem, całe 92zł. Po otwarciu części stare, używane, kartery z różnymi numerami. Telefon wyłączony, zapewne na kartę. Ja nie zbiednieję, bardziej buchnęłem śmiechem jak otworzyłem tą paczkę że ktoś normalnie zrobił rabunek stulecia na całe 75zł ale gdybym miał bliżej to bym pojechał i do dupy nakopał, może dzieciaka by się oduczyło oszustw. Bynajmniej śmiesz mnie to jak dzieciaki dokonują takich bezczelnych oszustw na kilka złotych a takich głupich pomysłów należałoby ich jakoś oduczać, bo czym skorupka za młodu....

A adres nadawcy?


RE: LISTA OSZUSTÓW - parczi - 08-03-2015 13:00:24

paczka została wysłana kurierem więc mam tylko numer konta bankowego


RE: LISTA OSZUSTÓW - Motorowerzystka - 08-03-2015 13:08:21

(08-03-2015 13:00:24)parczi napisał(a):  paczka została wysłana kurierem więc mam tylko numer konta bankowego
Tylko numer? Ja bym nie wysłała pieniędzy póki nie podałby adresu. W banku wymagają adres i dane na druczku do przelewu, chyba że przez internet płaciłeś...


RE: LISTA OSZUSTÓW - Kanilox - 08-03-2015 13:11:29

Na liście przewozowym paczki kurierskiej też jest adres nadawcy.


RE: LISTA OSZUSTÓW - Adi - 08-03-2015 16:39:42

(08-03-2015 13:00:24)parczi napisał(a):  paczka została wysłana kurierem więc mam tylko numer konta bankowego

Mimo wszystko na liście przewozowym powinno być wszystko podane. Nie może być paczka bez nadawcy. Nieważne jest to czy kurier czy poczta dane są zawsze.


RE: LISTA OSZUSTÓW - KubaBDG - 08-03-2015 18:53:25

Dokładnie tak jak mówi Adi. Zawsze jest podany nadawca


RE: LISTA OSZUSTÓW - nie_mientki - 20-05-2015 12:15:59

Niestety czas odnowić temat. I to tym bardziej szkoda że oszustem okazuje się osoba ogólnie znana i-co zawsze uważałem-bardzo fachowa.

plusminus

Ja mogę powiedzieć tyle. A niech opisują oszukani.


RE: LISTA OSZUSTÓW - simi81 - 20-05-2015 13:11:38

Plusminus? Co to się wyprawia...


RE: LISTA OSZUSTÓW - nie_mientki - 20-05-2015 13:34:45

Wiem że dymanych i to dość ostro jest przynajmniej dwóch.

Czekam aż się ujawnia i opiszą co i jak.


RE: LISTA OSZUSTÓW - wojtekr35 - 20-05-2015 16:25:33

Z Plusminusem sprawę załatwiłem, po za kilkoma miesiącami w plecy z robotą, nie poniosłem innych strat.


RE: LISTA OSZUSTÓW - nie_mientki - 20-05-2015 18:17:47

To teraz ten drugi, w nadziei że też się ugada, pewnie będzie siedział cicho jak mysz pod miotłą.


RE: LISTA OSZUSTÓW - Matinek - 20-05-2015 21:37:40

No to tak. Z Plusminusem latwie "interes" od listopada. Miał wrócić do mnie silnik sprawny wytestowany i odpalony rzecz jasna. Doszedł do mnie nie wyregulowany i nie odpalony silnik. Zapłaciłem mu za cylinder który miał być idealny. Przyszedł silnik z cylindrem ŚMIECIEM z pozrywanymi gwintami, plusminus twierdził że nie widział i kazał odesłać z drugą obudowa to przełoży. Czekam od marca? coś ten tego. Nie odbiera i nie odpisuje. Raz odpisał jak poprosiłem o numer paczki ze mu odesłali bez powodu w co kompletnie nie wierze. Czekam już tyle czasu i nic. Nie odbiera nie oddzwania i nie odpisuje. Nie wiem co będzie dalej.