Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Dostałem Zwłoki Jaguara, Huragana?? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Identyfikacja rowerów Romet (/forumdisplay.php?fid=211)
+--- Wątek: Dostałem Zwłoki Jaguara, Huragana?? (/showthread.php?tid=32111)



Dostałem Zwłoki Jaguara, Huragana?? - KamilSlanek - 24-01-2015 22:44:37

Witam
Proszę o pomoc w identyfikacji roweru
Mam taka cichą nadzieję że to Jaguar lub Huragan :-)
Jak widać na foto do kompletnego remontu,
Osprzęt Shimano jak widać na foto chyba nie oryginalne
Tarcze przednie aluminium ZZR :-)
Obręcze w kołach aluminiowe nie mam pojęcia czy takie montowali
Proszę was o pomoc :-)


RE: Dostałem Zwłoki Jaguara, Huragana?? - Zweitakter - 24-01-2015 23:20:39

Faktycznie do kopletnego remontu, jaguar albo huragan dokładnie nikt ci nie powie bo pewne kwestie w romecie owiane były letką mgiełką tajemnicy.
Masz dobrą baze na CUSTOM VINTAGE z tego kopletnie nie ma sensu robic oginała, zbadaj czy rama ma właściwy dla ciebie rozmiar szukając po necie "bicycle frame size calculator" .
Podaj wewnetrzną średnice rury podsiodłowej, zobaczymy co to za budulec.
Shimano, chłopie to nie jakieś srakieś srajmano tylko DURA-ACE czyli najwyższa grupa szosowa!! i jest to pomysł poszukaj np. shimano 600 z podobnego rocznika /bo zakup reszty duracza z podobnego rocznika może spowodować ciężkie zapalenie portwela/ i masz fajną zabawkę Smile

a te obręcze to na szytki na opony czy na gąsienice bo z tego ze ameliniowe niewiele wynika niestety. Jagi i hurek miał fabrycznie obręcze na szytki alu rometowskie na nich też należy szukać roku produkcji roweru jeśli mamy starszego hura/jaga.


RE: Dostałem Zwłoki Jaguara, Huragana?? - KamilSlanek - 24-01-2015 23:25:53

Przerzutka tył jest shimano 600
Tzn ile kosztuje skoro mówisz że może mi portfel popuchnąć?? :-)
Dlaczego myślisz żeby nie robić na oryginał??


RE: Dostałem Zwłoki Jaguara, Huragana?? - Zweitakter - 24-01-2015 23:47:55

Ile kosztuje zobacz se na aledrogo, forach szosowych, giełdzie velo warsaw, czy ostrokołowej na facebooku.

Dokombinowanie wszelkich fabrycznych gratów potrwa i bedzie koszcić bo szczególnie starsze są bzdurnie drogie /np za przednia przerzutke starego typu chcą tyle co za nowke -zabytkową- campagnolo record/ a rower i tak orginałem nie będzie, chcesz orginała poszukaj w ORGINALNYM malowaniu i najlepiej na chromach wersji special Smile

Reasumując dokończenie w wersji custom czy na pseudo-orginał pochłonie podobną kasę, a w tym pierwszym przypadku bedziesz miał fajną zabawkę do polatania w drugim sprzęta do dekoracji dachu dużego fiata na zlot youngtimerów raczej niż rower sensu stricto.

Masz juz fanty duracz/600 dokończ w tej liturgii a nadmiar kasy zainwestuj w dobry lakier metalic

Zrobisz co zechcesz nie mój cyrk nie moje małpy, ja bym zrobił tak może kto inny uważać inaczej Smile

Do fantów duracz/600 podejdą juz raczej nowsze malowania na jaguara czyli wersja z naklejkami na srebrnej folii


RE: Dostałem Zwłoki Jaguara, Huragana?? - KamilSlanek - 25-01-2015 00:07:24

Wiem wiem mój cyrk...
Pomyśle co z nim zrobić, choć nie ukrywam że jestem takim człowiekiem że uwielbiam oryginały:-)
Ale będę myślał, Jak by co masz może klienta na mój osprzęt??


RE: Dostałem Zwłoki Jaguara, Huragana?? - Zweitakter - 25-01-2015 00:20:07

Wrzuć na velo warsaw na FB jak ci nie potrzebny, osobiście z przyczyn niczym nie uzasadnionych preferuje poza campą starsze produkcje francuzkie, włoskie i hiszpańskie, szymon poważny jakoś do mnie nie przemawia mimo iż to pancerne teile są.
Co mysle o orginalnym hura/jagim juz napisałem.... chcesz orginała to poszukaj takowego chyba ze zwykle i po ludzku masz ochotę "poganiać króliczka" tworząc w pocie czoła wierną replikę, różne są zboczenia ja podobne akcje odstawiałem z wartburgami jak byłem piękny i młody Wink