Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Mocowanie dynama z prawej strony - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Rowery - Pozostałe pytania (/forumdisplay.php?fid=210)
+--- Wątek: Mocowanie dynama z prawej strony (/showthread.php?tid=32110)



Mocowanie dynama z prawej strony - Jareg - 24-01-2015 22:32:55

Kupiłem sobie ostatnio ramę Wigry, w zasadzie to z uwagi na dość ciekawy i niespotykany kolor.
Trochę ją dziś czysciłem przed południem, i coś mi przez cały dzień nie pasowało... W końcu wpadłem o co chodzi... Mam mocowanie dynama z prawej strony widelca! Confused
Spotkaliście się już kiedyś z mocowaniem z tej strony? I czy "lewe" dynamo będzie tu pasować? Huh



RE: Mocowanie dynama z prawej strony - ArcziManYea - 24-01-2015 23:36:07

Tak kończy się przychodzenie do pracy "po wczorajszym". Najprawdopodobniej błąd w fabryce. Co do działania dynama to byś musiał sprawdzić.


RE: Mocowanie dynama z prawej strony - BartuS - 24-01-2015 23:37:27

Ja w wigraczu mam z prawej strony tylko że przespawane :F


RE: Mocowanie dynama z prawej strony - wnusiu94 - 25-01-2015 00:15:20

Sam mam Jubilata z jakiejś krótkiej serii w którym mocowanie jest również z prawej strony. Rozwiązanie zarówno w moim składaku, jak i w Twoim - jak najbardziej fabryczne. "Lewe" dynamo nie będzie pasować.


RE: Mocowanie dynama z prawej strony - barcelxxl - 25-01-2015 00:32:42

Widelec od eksportowej wersji która szła do Anglii XD
A tak serio to szkoda trochę przerabiać mocowanie na drugą stronę. Musisz załatwić cały widelec od innego wigracza w tym kolorze. Tego widelca zostaw sb na pamiątkę, może kiedyś muzeum otworzysz i będziesz mieć ciekawy eksponat Big Grin


RE: Mocowanie dynama z prawej strony - Jareg - 25-01-2015 00:54:03

(25-01-2015 00:15:20)wnusiu94 napisał(a):  Sam mam Jubilata z jakiejś krótkiej serii w którym mocowanie jest również z prawej strony. Rozwiązanie zarówno w moim składaku, jak i w Twoim - jak najbardziej fabryczne. "Lewe" dynamo nie będzie pasować.
A masz w tym jubilacie dynamo?
Jeśli tak czy mógłbyś porobić zdjęcia?
Znaleźć widelec w tym kolorze łatwo nie będzie, ale coś wymyślę.
Jeszcze trudniej będzie znaleźć "prawe" dynamo o ile takie w ogóle istnieje hmm


RE: Mocowanie dynama z prawej strony - Wigrus - 25-01-2015 01:34:19

Dynamo montowane przeciwnie jeszcze dostaniesz,
nawet jako nowe. Spotkałem się już z takowym,
wyglądało bardzo dobrze. Staromodnie, ale nie retro.Big Grin


RE: Mocowanie dynama z prawej strony - Dawdzio - 25-01-2015 03:23:10

Z prawym dynamem nie ma problemu. Przynajmniej ja nie mam :F Ostatnio składałem sobie damkę i przeklinałem, bo wszystkie dynama powyżej 1970r. lewe - Rometu, a te nie Rometu - prawe. A, że damka nie była Rometu to dynama Rometu nie chciałem. Widelca nie zmieniaj. Nie dość, że kolorek ciekawy, to jeszcze mocowanie dynama nie z tej strony Smile







Jakbyś się uparł to możesz przerobić Rometowskie dynamo na drugą stronę. Tylko musiałbyś zrobić wycięcie w tej blasze, która wszystko trzyma, w które wchodzi ten bolec trzymający sprężynę (nie zrobiłem zdjęcia od tej strony).



RE: Mocowanie dynama z prawej strony - nie_mientki - 25-01-2015 03:46:49

A może być że wersja eksport na rynek brytyjski?

Badum tssss krejzi


RE: Mocowanie dynama z prawej strony - Dawdzio - 25-01-2015 04:05:53

(25-01-2015 00:32:42)barcelxxl napisał(a):  Widelec od eksportowej wersji która szła do Anglii XD

Się mientki spóźniłeś Tongue


RE: Mocowanie dynama z prawej strony - nie_mientki - 25-01-2015 04:08:32

Fakt, przepraszam, nie przeczytałem.

Jest mi przykro.