Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Ciekawe pojazdy - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Hydepark (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Wątek: Ciekawe pojazdy (/showthread.php?tid=31966)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17


RE: Ciekawe pojazdy - romek - 27-04-2015 00:30:21

[attachment=8809][attachment=8810]

Chyba znany wszystkim trójkołowiec inwalidzki IFA Duo (błędnie nazywany Simsonem), produkowany w latach 1972-1991. DUO powstał jako następca i wersja rozwojowa trójkołowca Piccolo-DUO, produkowanego w latach sześćdziesiątych w fabryce Louis Krause w Lipsku. Wytwarzany był z wykorzystaniem silników motorowerów Simson oraz części i podzespołów pojazdów produkowanych w NRD. Poczynając od 1972 roku produkowany był w zakładach FAB Brandis jako DUO 4, a od 1973 DUO 4/1. W 1981 roku przeniesiono produkcję trójkołowca do zakładów VEB Robur-Werke w Zittau. W 1989 opracowano tu kolejny model DUO 4/2 wyposażony w 4-biegowy silnik M542E wyposażony w rozrusznik elektryczny, pochodzący z motoroweru Simson SR 50. W 1990 roku produkcja ponownie przeniesiona została do zakładów FAB Brandis GmbH. W 1991 produkcję trójkołowca zakończono. Eksportowany w latach 80. XX wieku do krajów socjalistycznych DUO był popularnym pojazdem inwalidzkim w Europie Środkowej i Wschodniej.

źródło: Wikipedia

Konkretny egzemplarz spotkałem wczoraj wieczorem na wsi u koleżanki. Starsza pani bez nóg bardzo zachwalała swój pojazd.


RE: Ciekawe pojazdy - theogarowiec - 27-04-2015 20:34:07

To jest Simson. Zbudowany na podzespołach Schwalbe..


RE: Ciekawe pojazdy - komarinho - 27-04-2015 22:33:32

Mój własny prywatny Kreidler mp2. Przywieziony swego czasu przez dziadka w walizkach z niemiec, w formie rozliczenia za pracę. Niezawodny wschodnio niemiecki motorower. Za czasów jego świetności u mnie, kiedy namiętnie nim jeździłem nigdy nie zawodził. Ze względu na brak części zamiennych zaprzestałem jego eksploatacji, ale pali bez problemu w dalszym ciągu, po bardzo długiej przerwie także. Cichy i praktyczny. Oglądajcie Big Grin






RE: Ciekawe pojazdy - Motorowerzystka - 27-04-2015 22:49:28

komarinho, fajny ten Kreidler Smile

Kurcze, koleżanka w Belgii była na szrocie xD Opowiadała mi takie rzeczy... Pełno motorynek, takich belgijskich znaczy, motorowerów, crossów, motocykli i to wszystko kompletne, ceny zaczynające się od 25 euro loo Mówiła że stał cross jakiś, kompletny, nawet paliwo w baku było, odpalili go nawet loo 100 euro kosztował. Jechać tam, jakąś motorynkę kupić i w torbach w częściach przywieźć krejzi W sumie w Niemczech też tego pewnie pełno jest...


RE: Ciekawe pojazdy - komarinho - 27-04-2015 23:12:52

No tak, ludzie wyrzucają, pozbywają się. Też słyszałem że jest tam tych sprzętów od groma. Tato bywa w Belgii, mama w Niemczech. Opowiadali Big Grin


RE: Ciekawe pojazdy - Latos - 27-04-2015 23:25:44

Tylko w niemczech czy w belgii to kosztuje głupie 100 euro i jest tego pełno. Kto myślał 30 lat temu o tym, że dziś za komara będzie się płaciło tysiąc złotych, podczas gdy wtedy np. mój wujek jednego z nerwów wrzucił do jeziora, a tego samego dnia drugiego kupił za 50 zł, tak samo maluchy. Kiedyś były inne czasy i się po prostu o tym nie myślało, podobna sytuacja jest teraz za granicą, z tym że oni można powiedzieć, za pojazdy płacą 4x taniej niż my.


RE: Ciekawe pojazdy - Wojtek3362 - 28-04-2015 00:43:53

Motorowerzystka - Jedź do Francji, tam starocie leżą po krzakach, a współczesne samochody i motocykle kupuje się w ciemno, ale za grosze.


RE: Ciekawe pojazdy - Motorowerzystka - 28-04-2015 09:44:50

(28-04-2015 00:43:53)Wojtek3362 napisał(a):  Motorowerzystka - Jedź do Francji, tam starocie leżą po krzakach, a współczesne samochody i motocykle kupuje się w ciemno, ale za grosze.
loo I tak po prostu z krzaków można je wziąć? xD I samochody za grosze? Ciekawe za ile euro, szkoda że ta Francja tak daleko, jakiś samochodzik by się kupiło Big Grin Ale z drugiej strony koszty rejestracji w Polsce...Dodgy


RE: Ciekawe pojazdy - Motorowerzystka - 28-04-2015 21:49:18

Di Blasi

Silnik:
producent i model: DI BLASI M1
jednocylindrowy
dwusuwowy
pojemność: 49,9 cm3
maksymalna moc przy 4000 obr/min: 1,1 KM
świeca: NGK BR6HS
gaźnik: DELL'ORTO SHA 14-12
paliwo: mieszanka
starter: nożny

Masa własna: 31,5 kg
Rozmiar felg: 5"
Rozmiar opon: 4.00 - 5"
Hamulce: bębnowe
Instalacja elektryczna: 12V - 65W
Pojemność zbiornika paliwa: 3 litry
Spalanie: 35 km/l
Maksymalna prędkość: 45 km/h
Liczba miejsc: 1
Maksymalne obciążenie: 110 kg

Malowanie, w jakich występują produkowane teraz:









https://www.youtube.com/watch?v=XaZCW-Of3Iw Wink


Odp: Ciekawe pojazdy - xsaman - 28-04-2015 22:35:04

Zajefajne mam 2 mogę dać foty żeby nie było ogólnie całkiem fajny ale strasznie mały jak ktoś będzie na MWB w Łodzi to ją chyba diblasi będę miał xdd


RE: Ciekawe pojazdy - Motorowerzystka - 28-04-2015 22:37:54

xsaman, masz di blasi? loo Pokaż fotki Big Grin


Odp: Ciekawe pojazdy - xsaman - 28-04-2015 22:43:48

Na dniach dam 1 mam ze zlomu .... powaga ... drugiego kupiłem.


RE: Ciekawe pojazdy - romek - 03-05-2015 20:09:34

Vespa 150 TAP


Był to włoski skuter Vespa zmodyfikowany do transportu granatnika M20, używany przez francuskie wojska powietrznodesantowe (troupes aéroportées, TAP). Skuter był produkowany w latach 1956-1959 w zakładach Ateliers de Construction de Motocycles et Automobiles, w których także składano na licencji niemodyfikowane Vespy.

kible używane były tylko do przewożenia pancerzownicy i jej trójnożnego statywu. Na samym skuterze nie zamontowano żadnych przyrządów celowniczych i broń miała być używana wyłącznie do strzelania z podstawy.

Vespy zostały użyte bojowo w czasie wojny algierskiej gdzie okazało się, że szczególnie w trudnym terenie niewielkie kible były wyraźnie przeciążone masą pancerzownicy i już po wojnie broń ta została wycofana z użycia. Niemniej w czasie wojny same kible (po zdjęciu z nich pancerzownicy) były bardzo popularnym środkiem transportu dla oficerów i podoficerów.

źródło: Wikipedia


RE: Ciekawe pojazdy - KeiSangi - 03-05-2015 21:44:28

Jak u ruskich. Traktor to tak naprawdę czołg.


RE: Ciekawe pojazdy - Motorowerzystka - 03-05-2015 22:40:18

Traktor to czołg? No nie w tych czasach, chociaż może gdzieś się parę zachowało. Musieli coś zrobić z czołgami T-34, a dlaczego by nie wykorzystać ich jako traktory? Zostały pozbawione wieżyczek i broni. Tylko że może nie rolniczy traktor a "ciężki traktor transportowy" (tak było na rosyjskiej wikipedii).




W sumie na tym podwoziu to dużo pojazdów różnych robili.