Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
skrzynie nie pracuje - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: skrzynie nie pracuje (/showthread.php?tid=31755)



skrzynie nie pracuje - spalina - 10-01-2015 22:40:43

Mam problem tego typu iż rozpoławiałem silnik od motorynki (kwadratowy cylinder)
Po złożeniu biegi wskakują ale nie tak jak powiny czyli w miejscu jedynki jest tak jak by luz a luz to 1 , 2 normalnie. Dodam jeszcze że starter nie odbija. Nie wiem gdzie jest przyczyna. A i jeszcze pytanie czy skrzynie dobrze złożyłem .


RE: skrzynie nie pracuje - BartuS - 10-01-2015 22:45:49

Przyczyną nie odbija sprężyny jest pewnie słabo naciągnięta sprężyna, przynajmniej ja tak miałem Tongue Co do biegów to nie pomieszałeś czegoś w trakcie składania? :F


RE: skrzynie nie pracuje - spalina - 10-01-2015 22:58:55

pierwszy raz rozpoławiałem silnik ,a składałem go według schematów


RE: skrzynie nie pracuje - Odrestaurator - 10-01-2015 23:36:28

Najprawdopodobniej czeka cię kolejne rozpoławianieBig Grin Musiałeś coś pomieszać, nie ma innej opcji. Ewentualnie możesz się pobawić regulacją biegów ale to chyba niewiele da. Ja miałem coś innego to wziąłem i silnik rozpołowiłem i złożyłem chyba mniej niż w 2 godziny :F
Silnik 023, ma się rozumieć? Co do kopniaka to mogła ci sprężyna pęknąć lub coś innego. Rozbierz, pomyślimy.


RE: skrzynie nie pracuje - spalina - 13-01-2015 02:19:04

No to tak rozpołowiłem silnik jeszcze raz i dumałem nad nim 3 godzi po czym zauważyłem że jeden z trybów (ten na wałku od zębadki ) jest odwrotnie założony Tongue Po odwróceniu , złożeniu i regulacji biegów chodzi jak rakieta ;D