Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[Kadet] Opinie - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+---- Dział: Romet Kadet (/forumdisplay.php?fid=138)
+---- Wątek: [Kadet] Opinie (/showthread.php?tid=31282)



Opinie - rolnik8 - 23-12-2014 00:30:57

Mam Rometa Kadeta M-780. Ja na nim się zbyt dobrze nie znam. Czy moglibyście napisać coś o nim, czy warto go mieć, jaki jest, wasze opinie. Będę wdzięczny.


RE: Opinie - amin - 23-12-2014 00:34:10

Stara polska produkcja, więcej pchania niż jechania, ciągłe remonty, płacz, znajdą się przypadki które wpadają w depresje z powodu ciągłych awarii, brak kierunków, światła których nie ma. Ogólnie polecam.


RE: Opinie - nie_mientki - 23-12-2014 00:52:34

(23-12-2014 00:30:57)rolnik8 napisał(a):  Czy moglibyście napisać coś o nim?


"Jeszcze nigdy tak wielu nie zawdzięczało tak wiele tak niewielu"-te słowa w pełni obrazują sposób w jaki należy spojrzeć na ten motorower. Dzięki nietuzinkowemu, prostemu i jednocześnie wysublimowanemu podejściu do problematyki inżynierii ten pojazd pozostanie żywą legendą w garażu każdego fana nie tylko motorowerów, ale też motoryzacji jako takiej. Motoryzacji, która już dawno przestała być postrzegana jako środki transportowania ludzi i towarów z punktu A do punktu B.

Dziś, a także w epoce powstawania Kadeta, na ten aspekt naszego bytu należy spojrzeć szerzej. "Być, a nie mieć"-to była myśl przewodnia wszystkich, którzy pracowali nad tym modelem. A trzeba mieć świadomość jak wiele potu niezliczonej rzeszy ludzi musiały wchłonąć kilometry kwadratowe papieru rozpostartego na deskach kreślarskich.

Od szkiców specjalistów od wzornictwa przemysłowego, przez projektantów, konstruktorów, specjalistów od termodynamiki i inżynierii materiałowej, na fabrycznych kierowcach kończąc. Każdy z nich dołożył swą małą cegiełkę w ten żywy postument przedstawiający to czym jesteśmy i dokąd zmierzamy. Jest jednocześnie symbolem naszych możliwości i spełnieniem naszych marzeń.

Czasy były trudne. Formowanie się związków zawodowych, stan wojenny, pierwsze kroki człowieka na Księżycu, powstanie zespołu Kiss-te i inne wydarzenia z tamtego okresu dają nam pogląd o rzeczach tak niedawnych, a jednak odległych.



Romet Kadet.

Po prostu.

Czym jest?

Czym będzie jutro?






Mam nadzieję że pomogłem.