Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Robaki ze złomu by joozek - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Robaki ze złomu by joozek (/showthread.php?tid=31079)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44


RE: Robaki ze złomu by joozek - Rometowiec14 - 23-08-2017 23:26:11

Może lekko nożykiem by zdrapać?


RE: Robaki ze złomu by joozek - Gomulsky - 23-08-2017 23:40:23

Przeglądam ten temat co jakiś czas i zawsze oczami wyobraźni uciekam do takiego momentu, w którym to też będę miał czas, chęci i pieniądze na dokonywanie tak gruntownych renowacji starych pojazdów, ale nie na zasadzie, że sam robię wszystko od A do Z, tylko że sam co najwyżej składam profesjonalnie odrestaurowane części, które wyglądają jak nowe. I zaraz sobie uświadamiam, że chęci się skończyły, czas powoli się kończy, a pieniądze jeszcze nie nadeszły Big Grin
W temacie usuwania tych emblematów, można spróbować lekko przetrzeć szmatką nasączoną rozpuszczalnikiem nitro, jeśli on tego nie usunie pozostaje tylko drobny papier ścierny.


RE: Robaki ze złomu by joozek - gregorian2008 - 23-08-2017 23:43:49

zapowiada sie Ciekawie tylko uwazam ze te z gmoto po 75 zl wygladaja lepiej ale to moja opinia ale szprychy drożej wychodza niestety


RE: Robaki ze złomu by joozek - Odrestaurator - 23-08-2017 23:44:00

Może papierkiem ściernym lekko przeszlifować, potem czernidłem do opon żeby śladu nie było i powinno być ok. Albo zamalować na biało pisakiem do opon.


RE: Robaki ze złomu by joozek - joozek - 24-08-2017 00:03:53

(23-08-2017 23:40:23)Gomulsky napisał(a):  Przeglądam ten temat co jakiś czas i zawsze oczami wyobraźni uciekam do takiego momentu, w którym to też będę miał czas, chęci i pieniądze na dokonywanie tak gruntownych renowacji starych pojazdów, ale nie na zasadzie, że sam robię wszystko od A do Z, tylko że sam co najwyżej składam profesjonalnie odrestaurowane części, które wyglądają jak nowe. I zaraz sobie uświadamiam, że chęci się skończyły, czas powoli się kończy, a pieniądze jeszcze nie nadeszły Big Grin
W temacie usuwania tych emblematów, można spróbować lekko przetrzeć szmatką nasączoną rozpuszczalnikiem nitro, jeśli on tego nie usunie pozostaje tylko drobny papier ścierny.

Drogi Kubo ... milo mi, ze zaglądasz i tu Smile moje złomowisko, choć ten ostatni Robak już nie będzie mój Confused
Skąd ta nuta pesymizmu. Co ja mam powiedzieć, jestem już po 50-ce, a każdy nowy dzień to już z górki. Mimo to .... chce mi się. Pochyle się nad każdym żelastwem, złomem. Nie wiem co to TV, gry komputerowe, a także sam komputer, choć jakoś go już ogarniam. Za 13 lat pójdę na emeryturę i wtedy zrobię 3 razy tyle Robaków, lub odrestauruję 5 razy tyle, gotowych części do Robaków.
Czas się nigdy nie kończy, każda miniona godzina, minuta, sekunda to już historia Smile
A kasa zawsze się znajdzie. Schyl się i je podnieś Tongue
Czasem i małe marzenia się spełniają.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

O q...a ale się rozpisałem Angel


RE: Robaki ze złomu by joozek - joozek - 25-08-2017 01:21:33

Kola zaplecione i wycentrowane Smile
Pozytywnych Ohów i Ahów Antoniego, na temat obręczy i szprych, było co niemiara Tongue
Faktycznie, wygląda to naprawdę dobrze, no może tylko .... są szersze, maja 55 mm.
Osadźcie sami.




Szprychy idealnej długości, nie wystają nawet na 1 mm, ani w tylnym i przednim kole. Przed samo-rozkręceniem, zabezpieczyłem je CEMENTIT-em jak zawsze w przypadku moich Robaków.



Teraz pora na gumki - wszystkie przesypane talkiem Smile






Jak widać na zdjęciach - tych szpetnych kolorowych napisów już nie ma :F
Wykorzystałem Wasze podpowiedzi - połączone siły rozpuszczalnika Nitro z watą stalową 00, zamiast papieru ściernego.
Dało się ... Brawo Ja Angel


Aha, byłbym zapomniał. Przyszły naklejki na zbiornik.




RE: Robaki ze złomu by joozek - joozek - 25-08-2017 01:47:56

Chyba tak, nie mierzyłem Big Grin ale wygląda proporcjonalnie.


RE: Robaki ze złomu by joozek - Rafku - 25-08-2017 02:24:02

Joozek, myslalem, ze lecisz na latwizne i Stomilow w kolejnym robaku nie bedzie hehe Big Grin

Rozumiem, ze to ogumienie leci do rometa, ktorego robisz dla kogos?


RE: Robaki ze złomu by joozek - joozek - 25-08-2017 09:53:13

Oczywiście, gdyby ten Robak, miałby być mój, to dostalby Stomil-e
Mialy być Aviny, bo sa najtansze, ale ja wybralem te chinskie. Tylko dlatego, ze maja bieznik jak Stomil


RE: Robaki ze złomu by joozek - Szatek - 25-08-2017 11:54:34

A ślimaków nadal nie szkiełkujesz... Undecided

Ten Cementit to klej do gwintów?


RE: Robaki ze złomu by joozek - joozek - 25-08-2017 21:51:43

Patryku, no niestety, obudowy ślimaków nie szkiełkuję. Chyba nie są z samego aluminium, pewnie zawierają dodatek ołowiu, tak jak w znalu. Bo po 2, 3 tygodniach i tak matowieją.
Nie przeszkadza to w żaden sposób w końcowym obrazie Smile najważniejsze, że całe rozebrałem, porządnie umyłem i na nowo nasmarowałem białym smarem.
Tego nawet polerowałem i .... wygląda jak zwykle ....

Tak Cementit, to klej do gwintów, Pan Antoni używa go zawsze po centrowaniu kół - głownie rowerowych. Kiedyś kupiłem u niego tą tubkę i też tak robię.


RE: Robaki ze złomu by joozek - Szatek - 25-08-2017 22:28:27

Korpus ślimaka jest ze ZnAl'u Smile

A to że zaraz będzie matowy, wiesz z doświadczenia, czy tylko tak przypuszczasz?


RE: Robaki ze złomu by joozek - joozek - 25-08-2017 22:31:10

Z autopsji Smile


RE: Robaki ze złomu by joozek - Szatek - 25-08-2017 23:42:22

Trochę dziwne, bo ja miałem wyszkiełkowany element ze ZnAl'u, który leżał "goły" trochę czasu i różnicy nie zauważyłem...

Mimo wszystko, ja bym jednak wyszkiełkował. Może i będzie trochę ciemniejszy od "aluminium" (może nawet od razu po szkiełkowaniu), ale nie będzie przebarwień, tylko ładna, jednolita powierzchnia, która na pewno nie będzie wyglądać tak samo - nawet jak się utleni.

Zostawiać "surowy" metal, to dla mnie trochę fuszerka i według mnie, właśnie to szpeci w Twoich motorowerach Undecided


RE: Robaki ze złomu by joozek - joozek - 28-08-2017 00:52:56

Mateuszu, postanowiłem zmierzyć tą oponę w stosunku do Stomil-a.
Niestety,tak jak AVINY, te tez są węższe - w tym przypadku 6 mm.
Z daleka tego nie widać, ale z bliska już tak.