Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
coś z niczego.. czyli pomysły na gadżety motoryzacyjne z pozostałych części - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Hydepark (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Wątek: coś z niczego.. czyli pomysły na gadżety motoryzacyjne z pozostałych części (/showthread.php?tid=31003)

Strony: 1 2 3 4 5


coś z niczego.. czyli pomysły na gadżety motoryzacyjne z pozostałych części - Bartek - 07-12-2014 18:20:31

Siema.
Jako, że już od paru dni chodzi za mną pomysł by zrobić coś z niczego i wpadłem na pomysł Tongue by wykorzystać stare części z remontów motorów Tongue
Macie może jakieś pomysły ?
Bo póki co to chcę wykorzystać koło zębate z ogara i przyspawać dwie świece w taki sposób by wejścia na fajkę stykały się Tongue


W temacie piszcie swoje pomysły co można zrobić z odpadków Big Grin


RE: coś z niczego.. czyli pomysły na gadżety motoryzacyjne z pozostałych części - nie_mientki - 07-12-2014 18:47:55

Błażej(chyba) coś kiedyś wspominał o Komarze na biegunach.


RE: coś z niczego.. czyli pomysły na gadżety motoryzacyjne z pozostałych części - Bartek - 07-12-2014 19:04:19

Fajna była by to zabawka ale trzeba mieć ramę z komara Big Grin
Ewentualnie można wziąc cylinder kawałek szyby podświetlić ledami i można mieć fajną podstawkę pod coś Wink


RE: coś z niczego.. czyli pomysły na gadżety motoryzacyjne z pozostałych części - brona96 - 07-12-2014 19:05:04

Ogólnie temat bardzo ciekawy, ale mam pytanie "Bo póki co to chcę wykorzystać koło zębate z ogara i przyspawać dwie świece w taki sposób by wejścia na fajkę stykały się " co to by było xD ??

Fajna rzecz to zębatka duża od jawki i stary mechanizm od zegarka, (narysować, wydrukować) liczby i zegarek gotowy Big Grin


RE: coś z niczego.. czyli pomysły na gadżety motoryzacyjne z pozostałych części - Bartek - 07-12-2014 19:15:47

Brona jak wykonam to z kołem zębatym to wstawię fotkę Big Grin
A co do zegara mega fajny pomysł ale skąd zaadoptować mechanizm ?Big Grin


RE: coś z niczego.. czyli pomysły na gadżety motoryzacyjne z pozostałych części - Wojtek3362 - 07-12-2014 19:33:09

Zamiast cyferek poprzyklejałbym pojedyncze ogniwa na zęby w miejscach liczb Smile


RE: coś z niczego.. czyli pomysły na gadżety motoryzacyjne z pozostałych części - Bartek - 07-12-2014 19:37:09

Tzn ? ogniwa z łańcucha ? bo średnio to rozumiem Big Grin
Ale już mam koncepcję. Mam zębatkę z ogara 200. Trochę ją podczyszczę lub oddam do chromowania. Kupię jakiś zegarek za 5 zł wezmę mechanizm. Do tego dałbym jeszcze dwie diody by podświetlało tarczę i jakaś stopka. To bym postawił na półce obok licznika i innych gratów Wink


RE: coś z niczego.. czyli pomysły na gadżety motoryzacyjne z pozostałych części - Błażej - 07-12-2014 20:58:59

Kolega miał robić komara na biegunach dla synka jego kolegi ze studiów. Ale coś tam stanęło póki co w miejscu.

Popielniczki z cylindrów i tłokow jedynie robią.


RE: coś z niczego.. czyli pomysły na gadżety motoryzacyjne z pozostałych części - Bartek - 07-12-2014 21:01:15

Hmm co do popielniczki nie mam jakoś pomysłu jak to zrobić.
Ale mam jeszcze felgi samochodowe więc powoli pomyślę nad stolikiem. Trochę farby migomat kawałek szkła i będzie fajnie Wink


RE: coś z niczego.. czyli pomysły na gadżety motoryzacyjne z pozostałych części - jurek_j - 07-12-2014 21:01:51

Z praktycznych rzeczy, zębatka i kawałek rurki, pospawane ze sobą - fajny statyw do kątówki, zamiast walania się podczas jakieś dłubaniny.

https://lh3.googleusercontent.com/-VAQvlXl0Q3E/U-kkB7X2dgI/AAAAAAAAC0E/nxyojyPstkw/s912/DSC_3995.JPG


RE: coś z niczego.. czyli pomysły na gadżety motoryzacyjne z pozostałych części - szczupak54 - 07-12-2014 21:33:46

Mozna zrobic sygnet z łozyska Tongue


RE: coś z niczego.. czyli pomysły na gadżety motoryzacyjne z pozostałych części - Bartek - 07-12-2014 23:06:17

Specjalnie dla Ciebie taki zrobię;D
Na czasie po jadę na złom za blokiem silnika;D
Piszcie co jeszcze można wykombinować z takich starociWink


RE: coś z niczego.. czyli pomysły na gadżety motoryzacyjne z pozostałych części - plusminus - 07-12-2014 23:27:26

Otwieracz do piwa z korbowodu.


RE: coś z niczego.. czyli pomysły na gadżety motoryzacyjne z pozostałych części - kw112 - 07-12-2014 23:34:12

Lampka nocna z filtra stożkowego jak gdzieś taki masz Big Grin
Coś tego typu:



RE: coś z niczego.. czyli pomysły na gadżety motoryzacyjne z pozostałych części - Marwerick - 07-12-2014 23:49:50

jako tacki są dobre pokrywy schowka z ogara