Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[Kadet] Się zeposuło :( - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: [Kadet] Się zeposuło :( (/showthread.php?tid=30954)



Się zeposuło :( - krystian276 - 05-12-2014 13:02:18

Siema!
Ostatnio kupiłem nie odpalanego od 7 lat kadeta, gdy założyłem gaźnik, odpalił na kopa i jeździł z trzy dni. Nagle z dnia na dzień pojawiały się problemy z odpalaniem. Czasem strzelił z tłumika. Zapłon jest dobrze wyregulowany, świeca też, ale iskra jest baardzo słaba. wymieniłem przerywacz bo był 'sklepany' ale to nic nie dało. Kadet ma nowe uszczelki i nowy klin od magneta.I jeszcze do tego jak już odpali, to bez dodania gazu gaśnie. Ja już nie mam pojęcia co się stało.


RE: Się zeposuło :( - Tomasso94 - 05-12-2014 14:21:33

zmniejsz przerwę na świecy, kondensator też przydało by się podmienić i sprawdzić działanie na innym


RE: Się zeposuło :( - joozek - 05-12-2014 18:55:12

Wyczyść zbiornik paliwa i kranik. Przeczyść gaźnik ...
Big Grin


RE: Się zeposuło :( - krystian276 - 06-12-2014 00:04:47

Mam jeszcze jedno pytanie, a konkretnie dwa. Od czego jest zimering ze strony magneta? Jak go nie ma, kopka bardzo lekko chodzi i jest inny dźwięk, a jak jest chodzi trudno. I jak to jest z gaszeniem na cewce zapłonowej?


RE: Się zeposuło :( - BartuS - 06-12-2014 00:07:56

Simering jest po to, żeby uszczelnić, jak go niema to łapie lewe powietrze i pewnie nie da się go odpalić. Jak tylko trochę przepuszcza powietrze to się już cuda dzieją Tongue


RE: Się zeposuło :( - krystian276 - 06-12-2014 00:40:14

A więc tak, bo odkryłem, że jak go mam założonego to jak kopne kopką to przy nim syczy, i czuję, że to przez ten zimering wszystko. :'


RE: Się zeposuło :( - Rafku - 06-12-2014 00:52:06

Simering 5 złoty nie kosztuje. Wymiana powinna pomóc. Ale sprawdź wcześniej czy nie masz gdzieś wyszczerbionego karteru, wtedy sam simmering niestety nie pomoże.