Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet "Motorynka", pytanie tylko jaka? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+---- Dział: Identyfikacja modeli (/forumdisplay.php?fid=145)
+---- Wątek: Romet "Motorynka", pytanie tylko jaka? (/showthread.php?tid=30686)



Romet "Motorynka", pytanie tylko jaka? - Buka - 21-11-2014 18:20:26

Witam! Niedawno zakupiłem mojego drugiego Rometa z tą różnicą, że po pierwsze: Jest prawie o połowę mniejszy po drugie: jest do robienia od podstaw (link: http://allegro.pl/rama-amortyzatory-zbiornik-motorynka-romet-i4787564240.html na razie nie mam za bardzo czym zrobić zdjęć- strasznie kiepskie światło, rama stoi w piwnicy, a ja jedyny aparat jaki mam jest w naprawie) (obecnie nie mam co robić, więc zakupiłem, by wyremontować do końca). Moim problemem natomiast jest to, że właściwie w mojej rodzinie nikt nie miał styczności akurat z motorynkami, a jeżeli już to nie zastanawiał się którym modelem Motorynki akurat jeździ. Zwracam się do was z ogromną prośbą Chłopcy Rometowcy, abyście pomogli mi zidentyfikować z jakiego modelu pochodzi ta rama oraz czy montowano na nich tabliczki z nr. ramy fabrycznie. (Mam książkę "Jeżdżę motorowerem", ale jest ona z 1982, więc nie wszystkie informacje się tam znalazły, a internet niezbyt mi sprzyjał w poszukiwaniu) Drugą sprawą techniczną to to, czy listki (uszy) silnika podtrzymujące go na ramie pasują (pod jaki silnik- jajko, 017...?). Pytam ponieważ obawiam się, że były dorabiane (na internecie raz widziałem dłuższe raz krótsze, stąd moje zdezorientowanie). Pytanie to kieruję w tym dziale, ponieważ zanim zacznę jakiekolwiek prace nad nim (z wyłączeniem mycia), aby go skompletować muszę wiedzieć czy kupuję właściwe części.
Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.
Buka


RE: Romet "Motorynka", pytanie tylko jaka? - gregorian2008 - 21-11-2014 18:50:23

masz tą rame od m2 drugiej serii i tabliczki znamionowe miały tylko na eksport na rynek polski szły bez


RE: Romet "Motorynka", pytanie tylko jaka? - Bartek - 22-11-2014 12:04:57

Wszystko fajnie ale zastanawia mnie co robi temat o motorynce w dziale o Romet Polo..
Przenoszę do odpowiedniego działu


RE: Romet "Motorynka", pytanie tylko jaka? - Buka - 23-11-2014 16:38:18

Dziękuję i przepraszam- nie wiedziałem na pewno gdzie wkleić ten post.