Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[Ogar 205] Dorabianie tablic - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Wątek: [Ogar 205] Dorabianie tablic (/showthread.php?tid=30413)



Dorabianie tablic - LiSiC - 08-11-2014 18:36:05

Cześć
Z góry sorry jak dział pomyliłem.
Więc tak mam Ogara 205 z papierami z roku '89. Mam do niego zieloną tablicę rejestracyjną, niestety w opłakanym stanie. I tu mam do was pytanie, czy mogę dorobić sam tablicę rejestracyjną?(Zielona blaszka o kształcie oryginału i wymalowany numer rejestracyjny)


RE: Dorabianie tablic - Wojtek3362 - 08-11-2014 18:40:39

Pomyśl... Jest to fałszowania dokumentu tak jakby.


RE: Dorabianie tablic - LiSiC - 08-11-2014 18:44:07

Jestem nowy w świecie pojazdów mechanicznych.
Czyli muszę dokonać cudu i doprowadzić do stanu używalności oryginał, może być tablica rejestracyjna pospawana?(Tak, mam tablicę w dwóch częściach)


RE: Dorabianie tablic - Bartek - 08-11-2014 19:05:33

Daj zdj tej tabliczki.
Ale dla mnie mija się to z celem. Bo i tak musisz przerejestrować motorower i dostaniesz nową tabliczkę.
A jeśli masz w opłakanym stanie tą rejestrację to napisz świstek, że tabliczka zginęła i nie będzie żadnego problemu


RE: Dorabianie tablic - LiSiC - 08-11-2014 19:09:51

Nie mogę zrobić zdjęcia bo tablica jest w garażu, a garaż mam na drugim końcu miasta. Idę w poniedziałek do wydziału komunikacji zarejestrować dziadkowi Komara Sporta to przy okazji załatwię sprawę z tablicą do Ogara.


RE: Dorabianie tablic - Bartek - 08-11-2014 19:13:34

ogar jest zarejestrowany na Ciebie ?
Ewentualnie na allegro jest firma co zajmuje się dorabianiem tablic i koszt takiej przyjemności coś 40 zł jak dobrze pamiętam


RE: Dorabianie tablic - LiSiC - 08-11-2014 19:17:12

Zarejestrowany jest na poprzedniego właściciela, powiedział mi że nie muszę go przerejestrowywać jak chcę mieć bezterminowy przegląd.
Tak wiem, jest sporo takich firm, ale akurat starych tablic do motorowerów nie robią :/


RE: Dorabianie tablic - bartoszek5k - 08-11-2014 20:55:47

Nie ma już bezterminowych przeglądów


RE: Dorabianie tablic - Bartek - 08-11-2014 21:07:10

Kiedyś był bezterminowy przegląd. Teraz musisz raz na dwa lata jechać i zrobić ten przegląd


RE: Dorabianie tablic - hvil - 08-11-2014 21:38:28

Bartek, co dwa a nie co roku?? No ja swojego ogara jeszcze nie przerejestrowałem i też mam zieloną ściętą po rogach śliczną tabliczkę, ale w końcu trzeba będzie udać się po taką jak ma każdy czyli białą:-( A żeby było gorzej... zabierają teraz stare tablice na amen, nie zostawią mi tej zielonej nawet na pamiątkę.


RE: Dorabianie tablic - Bartek - 08-11-2014 21:58:32

Na motorower obowiązuje przegląd co dwa lata a na motocykl co roku.
Jeśli tak bardzo chcesz zostawić zieloną blachę to piszesz malutkie oświadczonko, że rejestracja zaginęła i dołączasz to z umową badaniem technicznym i przerejestrowujesz


RE: Dorabianie tablic - hvil - 08-11-2014 23:09:35

Bartek ale teraz na przeglad by wjechać muszę mieć tablicę więc jak napiszę że nie mam to będę musiał po tymczasowe występować..a to chyba się już nie opłaca.


RE: Dorabianie tablic - Bartek - 08-11-2014 23:11:19

Idziesz do wk składasz papiery i robisz przegląd na tych papierach co masz. Pan wypisuje Ci kwit i idziesz z tym do wk. Jak wydadzą Ci dowód idziesz i on podbija Ci i wszystko gra Wink


RE: Dorabianie tablic - Quake96 - 09-11-2014 12:58:07

(08-11-2014 23:11:19)Bartek napisał(a):  Idziesz do wk składasz papiery i robisz przegląd na tych papierach co masz. Pan wypisuje Ci kwit i idziesz z tym do wk. Jak wydadzą Ci dowód idziesz i on podbija Ci i wszystko gra Wink

Nie do końca rozumiem :F Kolega ma problem z tym, że jak napisze, że "zagubił" tablicę rejestracyjną to bez niej nie przejdzie przeglądu.

A więc sprawa ma się tak. Najlepiej zrób przegląd kilka dni szybciej. Przejdź na tej oryginalnej, zielonej tablicy, normalnie jak być powinno. Po kilku dniach idąc do WK napisz na kartce oświadczenie, że ową tablicę zagubiłeś i tyle. Mogłeś ją przecież zgubić w przeciągu tych dni między przeglądem a rejestracją, nie? best

Choć znam osobiście lepsze manewry :F Ja jak dostałem papiery to nie miałem do nich tablicy tylko sam dowód i umowę. Na umowie była adnotacja o zagubieniu tablicy, a jednak przegląd też zaliczyłem :F Jak babka w WK zapytała jakim cudem przeszedł przegląd bez tablicy to powiedziałem, że miałem dorobioną taką aby na przegląd mieć. Zapytała czy mam ją przy sobie bo wtedy bym musiał jej dać. No to dałem jej ten kawałek zielonej dykty z wymalowanym numerem krejzi