Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Problemy Simson SR - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Inne jednoślady PRLu (/forumdisplay.php?fid=174)
+--- Dział: Inne - Problemy techniczne (/forumdisplay.php?fid=194)
+--- Wątek: Problemy Simson SR (/showthread.php?tid=29411)



Problemy Simson SR - SimeR - 20-09-2014 21:07:41

Pany wymienie wam moje problemy , sprobujcie mi pomoc Wink

1. czemu simek cieknie jak odkrece wydech to pluje benzyną ? Dodam tez ze jak kope to z cylka paliwo leci mi w strone podłogi na nogi
2. czy przez to simek jak zamkne kranik normalnie chodzi a jak otworze to zalewa go ? regulacja gaznika na rózne sposoby nie daje nic\
3. Powie mi ktoś co odkrecic aby sciagnąć wszystkie gumy lancucha i oslone zebatki bo spadl mi łancuch a nie moge dojść co odkrecic konkretnie.
4. Czy moge wziaść uszczelke pod cylindrem posmarowac silikonem czarnym do temp. 150 'C ?
5.jak odkrece swiece to jest ona cala czarna , gwint tez czarny od swiecy i w ogole za duzo oleju czy co ? dodam ze kopci sporo.

Pozdro.


RE: Problemy Simson SR - Sr-ka - 20-09-2014 21:39:39

3.Odkręcasz cały błotnik jeżeli posiadasz, odkręcasz linkę od bębna, luzujesz napinacze, odkręcasz główną lewą śrubę od koła i wyciągasz ośkę. Następnie demontujesz blokadę bębna (takie metalowe coś przy bębnie) i wyciągasz koło. Następnie odkręcasz prawą śrubę i demontujesz całą zębatkę wraz z osłoną i gumami, wcześniej musisz jeszcze rozebrać lewy dekiel aby gumy wyszły Wink Możesz jeszcze spróbować rozpiąć łańcuch i zdemontować gumy bez ściągania koło Big Grin A tak w ogóle to jeżeli ci spadł łańcuch to nie trzeba demontować tego wszystkiego, wystarczy zdjąć lewą podłogę i dekiel, popuścić napinacze rozpiąć łańcuch wyciągnąć go następnie przepuścić cienki drucik zaczepić o łańcuch i przewlec go Wink
4.Ja bym nie smarował bo po czasie może wydmuchać, lepiej na sucho i dobrze skręcić Wink


RE: Problemy Simson SR - SimeR - 20-09-2014 21:59:26

3. O w piz** , wezme do mechanika Big Grin
4.Ok Tongue


RE: Problemy Simson SR - motonita - 20-09-2014 22:07:15

1. czemu simek cieknie jak odkrece wydech to pluje benzyną ? Dodam tez ze jak kope to z cylka paliwo leci mi w strone podłogi na nogi

----zalewa ci go... po prostu Smile

2. czy przez to simek jak zamkne kranik normalnie chodzi a jak otworze to zalewa go ? regulacja gaznika na rózne sposoby nie daje nic\

-----ok... jak zamkniesz kranik to przez chwile chodzi dobrze a pozniej gaśnie... no przeciez to paliwo nie bierze sie z nikond.... no chyba ze jesteś szejk....


4. Czy moge wziaść uszczelke pod cylindrem posmarowac silikonem czarnym do temp. 150 'C ?

----a jaka jest temperatura spalania benzyny??

5.jak odkrece swiece to jest ona cala czarna , gwint tez czarny od swiecy i w ogole za duzo oleju czy co ? dodam ze kopci sporo.

a spuść olej ze skrzyni biegów.... i przepal go.... niech popracuje 15 minut (nie mniej)

Pozdro.


RE: Problemy Simson SR - SimeR - 20-09-2014 22:38:12

2. chodzi o to ze jak mam otwarty kranik to go zalewa a ty myslisz ze benzynaa nie dochodzi przez zamkniety kranik Tongue


RE: Problemy Simson SR - kwasek009 - 21-09-2014 07:46:35

u mnie w komarze też czarny gwint ale ja na to uwagi nie zwracam Wink